2021 için ABD’deki en iyi 10 otomobil sigorta şirketi

2021 için ABD'deki en iyi 10 otomobil sigorta şirketi

2021 için ABD’deki en iyi 10 otomobil sigorta şirketi

Otomobil sigortası, güvenli ve yasal sürüş için çok önemlidir.

50 eyaletten 48’inde, araba sigortasına sahip olmak yasadır, bu nedenle ne tür bir arabanız olursa olsun  veya onu ne kadar kullanırsanız kullanın, muhtemelen güvence altına  alınmanız gerekecektir.

Bir kaza meydana gelirse, bir araba sigortası poliçesi, mal hasarına veya bedensel yaralanma sorumluluğuna karşı koruma sağlayacaktır. Diğer özel sigorta türleri, çeşitli nedenlerle (çarpışma kapsamı), sigortasız veya yetersiz sigortalı sürücülerle ilgili olaylar ve ayrıca kazalardan kaynaklanan tıbbi masraflar nedeniyle kendi aracınıza verilen hasarı karşılayabilir. Bazı araba sigortası şirketlerinin, yol yardımı içeren veya bir eviniz varsa, ev sahibi sigortası ile birleştirilebilen kapsamlı araç sigortası seçenekleri bile vardır. Aldığınız sigortaya bağlı olarak, bir teminat limitiniz veya tam teminatınız olabilir, ancak çoğu eyalet tüm sürücülerin en azından sorumluluk sigortasına sahip olmasını gerektirir.

Bir otomobil sigortası teklifinde kapsanan maliyetler, sigortasız veya yetersiz sigortalı bir sürücü için birikebilir. Kapsamlı bir sigortaya sahip olmak, araba sigortası primleriyle ilişkili cepten maliyetlerin kontrol altında tutulmasına yardımcı olabilir. Araç sigortası poliçenizdeki aylık primin, tipik olarak bir araçtaki aşınma ve yıpranmayı, etki altında araç kullanmaktan veya araç sigorta poliçesinde listelenmeyen sürücülerden kaynaklanan hasarları ve yağ nedeniyle motorda meydana gelen hasarı kapsamayacağını unutmayın. sızıntı.

ABD’de, ülke çapında faaliyet gösterenlerden daha küçük şirketlere kadar değişen tahmini 300 araba sigortası sağlayıcısı vardır . Bu nedenle, en iyi otomobil sigorta şirketlerini ve tekliflerini belirlemek için bunları sıralamak göz korkutucu olabilir. Ülke çapında bir sigorta şirketi ile bir araba sigortası ücreti taahhüt etmeden önce, bölgenizde iyi incelenmiş eyalet çapında seçenekleriniz olup olmadığını kontrol etmeye değer.

“Eğer bir edindikten sonra  net bir görüntü  arabanızı ve önceliklerinizi kullanma biçiminden dolayı, sigorta alışveriş yapmaya hazır,” Janet Ruiz, Sigorta Bilgi Enstitüsü stratejik iletişim müdürü diyor. “Genel olarak, en az üç farklı sigorta şirketinin poliçelerini karşılaştırmak iyi bir fikirdir. Kapsam ve fiyat gibi temel faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.”

Ayrıca bir sigorta sağlayıcısının geçmişini incelemeye değer. ValChoice CEO’su ve kurucusu Dan Karr, “Sigorta satın almadan önce şirketin tazminat taleplerini kontrol ettiğinizden emin olun ” diyor. “Bir iddia ödemez Sigorta para kaybı, hiçbir ne olursa idi fiyat .”

Bir araba sigortası poliçesine giren çok şey de var. “Standart teminat” için bir araba sigortası teklifi, yaralanma sorumluluğu, mülk hasarı, kaza affı ve yol yardımı gibi faktörleri içerebilir. Sigorta poliçenizde genç bir sürücüye sahip olmak, sigorta priminizi de etkileyebilir. Sonra boşluk sigortası veya kişisel yaralanma sorumluluk sigortası ve daha fazlası var. “Faydalı olabilecek ikincil seçenekler için ileriye dönük politikaları da kontrol edin,” diyor Ruiz, “çoğu kez indirilebilir olmayan cam kaplama veya kiralık araba için geri ödeme gibi.” Hangi otomobil sigortasının sizin için en iyisi olduğunu seçmeye çalışırken tüm bunları nasıl karşılaştırabilirsiniz?

Ruiz, “Sigorta poliçenizi seçerken elmaları elmalarla karşılaştırmaya çalışın” diyor. “İncelediğiniz tüm politikalar aynı tür ve miktarlarda kapsama sahip olmalıdır. Politikaları karşılaştırmak zordur, örneğin, biri mülk hasarı sorumluluk teminatı olarak 50.000 $, diğeri yalnızca 30.000 $ ve üçüncü bir 100.000 $ sağlarsa.” Sigorta kapsamına neyin girdiğini anlamak, özel durumunuz için en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır, ancak nereden başlayacaksınız? 

Kapsam düzeylerini daha iyi anlamak için her bir otomobil sigortası şirketinin web sitesine derinlemesine bir dalış yapabilirsiniz, ancak listeyi daraltarak sizin için en iyi otomobil sigortası kapsamını bulmanızı kolaylaştırıyoruz. JD Power 2019 ABD Otomobil Sigortası Çalışması tarafından ölçülen , öncelikle izleyici memnuniyetine dayalı olarak ülkedeki en iyi 10 sigorta şirketini seçtik  . Çalışma beş kriteri ölçüyor: etkileşim, politika teklifleri, fiyat, faturalama süreci ve talepler. Şubat-Nisan 2019 arasında 42.759 müşteriye anket yapıldı.

Genel olarak en çok puan alan otomobil sigortası poliçesi, Geico idi, ülkenin tüm bölgelerinde yüksek müşteri memnuniyeti seviyeleri bildiriyor ve onu ABD’de 1 numaralı otomobil sigortacısı yapıyor. Bu sigorta şirketi aynı zamanda rutin olarak en ucuz otomobil sigortası sağlayıcıları arasında yer almaktadır (ve büyük bir prim büyük bir masraftır) ve bu da şüphesiz memnuniyete katkıda bulunur.

Bununla birlikte, otomobil sigortası oranlarınız nihayetinde yaşadığınız yer, kredi puanınız (en iyi oranlar için 770 veya üzeri bir puan önerilir) ve kullandığınız aracın türü gibi kişisel faktörlere göre belirlenecektir. yaşı ve kaza geçirip geçirmediğiniz. İyi haber şu ki, güvenli bir sürüş siciline sahipseniz veya kredi puanınız veya not ortalamanız üzerinde çalışıyorsanız, sigorta kapsamı maliyetlerinizi gerçekten düşürebilirsiniz.

Ayrıca, sigorta sağlayıcınıza bağlı olarak, araç sigortası poliçenizi diğerlerinin yanı sıra hayat sigortası, ev sahibi sigortası veya kiracı sigortası ile bir araya getirebilirsiniz. Yukarıda bahsedildiği gibi, “standart teminat” olarak adlandırılan pek çok faktör vardır, bunların hepsi aradığınız sigorta ürününün türüne bağlıdır.

Karr, “Genç sürücüler için, sürücü sertifikası kursları almak ve B ortalamasının üzerinde kalmak için indirimler var” diyor. “Uzaktan motor kapatma, kilitlenme önleyici frenler ve hava yastıkları gibi güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere araca çeşitli indirimler uygulanmaktadır. Ayrıca, aracı bir garajda saklamak için indirimler de vardır. Birçok sigorta şirketi, aynı şirket aracılığıyla birden fazla otomobilin sigortalanması için indirim sağlar ve bir ev sahibi olmak ve evi aynı şirket aracılığıyla sigortalamak için. “

Bir çözüm bulduğunuzda, Ruiz, durum tespiti işleminizi nasıl yapabileceğinizi açıklıyor: “Öncelikle, eyaletinizin sigorta bölümünün web sitesini ziyaret ederek bir sigortacının eyaletinizde ruhsatlı olup olmadığını iki kez kontrol edin.  Burada ayrıca tüketici şikayetleriyle ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz. Sigorta şirketlerine karşı dosyalanmış. Buna ek olarak, inceleme web sitelerini kontrol edebilir ve sigortacılarla olan deneyimleri hakkında arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Son olarak, olası sigortacıların iyi mali durumda olduklarından emin olmak için birkaç dakikanızı ayırın.  Finansal derecelendirme kuruluşları  bu bilgileri sağlayacaktır. Çevrimiçi araçlar genellikle derecelendirme bilgileri de sağlar. “

Araba sigortasına kaydolmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

1 . Eyaletiniz yasal olarak ne tür bir kapsama sahip olmanızı gerektiriyor? Çoğu eyalette, bedensel yaralanma sorumluluk kapsamı ve mülk hasarı yükümlülüğü araba sürmek için gereklidir, ancak sigorta primlerinin ayrıntılarını yaşadığınız yerdeki otomobil sigortası sağlayıcılarından kontrol etmek isteyeceksiniz.

2 . Ne tür bir kapsama istiyorsunuz? Çoğu araba sigortası şirketi, çeşitli hasar ve riskleri kapsayan çeşitli teminat seçenekleriyle birçok farklı poliçe sunar, bu nedenle ilk adımınız risklerinizi ve bunları nasıl telafi edeceğinizi belirlemek olmalıdır.

3 . Hangi otomobil sigortacıları en iyisidir? Bu ayrıntılı olarak ele var.

4 . O çevresinde alışveriş önemlidir. En ucuz otomobil sigortası şirketi bile sizin durumunuzdaki biri için en iyi fiyatları sunmayabilir. Aynı şekilde, başka bir araba sigorta şirketinde daha mantıklı olan daha kapsamlı bir plan isteyebilirsiniz.

5 . Size en uygun ödeme planı hangisi? Bazı şirketler, çeşitli ödeme yöntemleri sunar (örneğin, aylık veya aylık veya elektronik fon transferi gibi), böylece hangisinin sizin için en uygun olduğunu bulabilir ve ardından bunu talep edebilirsiniz.

Listeye girmeden önce , hem otomobil sigortası teklifleri verirken hem de bir kaza geçirdikten sonra, her araba sigorta şirketinin sizin çıkarlarınıza en iyi şekilde sahip olmadığını belirtmek gerekir . Ağustos ayındaki bir Buzzfeed News raporu , State Farm, Farmers ve Erie Insurance’ın, müşterilerini dolandırıcılık nedeniyle soruşturmak için kolluk kuvvetlerine ödeme yapan bir dizi sigorta şirketinden üçü olduğunu ortaya koydu. Bu şirketlerin tamamı bu sıralamadan çıkarıldı.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat