2021 Yılında Ucuz Sağlık Sigortası Nasıl Alınır

2021 Yılında Ucuz Sağlık Sigortası Nasıl Alınır

2021 Yılında Ucuz Sağlık Sigortası Nasıl Alınır

Sağlık sigortası birçok farklı sağlayıcı aracılığıyla mevcuttur. En ucuz seçenek, programına kaydolmaktır, ancak uygunluk, yaşadığınız eyalete bağlı olacaktır. Çoğu insan için, bireysel sağlık sigortası ile ilgili en iyi anlaşma eyalet pazarınız aracılığıyla bulunabilir. Burada, mevcut en iyi planı bulmak için birden fazla şirketin uygun fiyatlı sağlık sigortası poliçelerini arayabilir ve karşılaştırabilirsiniz.

En ucuz bireysel sağlık sigortası nedir?

Sağlık Sigortası için uygun değilseniz, tam tıbbi faydaları olan ucuz sağlık sigortası, eyalet sağlık sigortası pazarlarından satın alınabilir. Tam yardımlar, bu sağlık sigortası planlarının, Uygun Bakım Yasası kapsamında kapsanması gereken 10 temel sağlık yardımının tamamını kapsamlı bir şekilde kapsayacağı anlamına gelir. Temel sağlık yararları şunları içerir:

  • Ayakta tedavi hizmetleri
  • Acil servisler
  • Hastanede yatış
  • Annelik ve yenidoğan bakımı
  • Ruh sağlığı ve madde bağımlılığı bakımı
  • Reçeteli ilaçlar
  • Rehabilitasyon hizmetleri
  • Laboratuvar hizmetleri
  • Önleyici ve sağlık hizmetleri
  • Pediatri hizmetleri

Her kapsam düzeyinde en düşük maliyetli seçeneği belirlemek için tüm eyalet sağlık sigortası pazarlarında sunulan bireysel sağlık sigortası planlarını karşılaştırdık. Şu anda bir işveren veya federal hükümet aracılığıyla teminat almıyorsanız, bir pazar yeri politikası mevcuttur.

Bronz: En düşük fiyatlar, yüksek cepten harcamalar

Bronz metal kademeli sağlık sigortası poliçeleri, eyalet sağlık sigortası pazarlarında bulunan en ucuz olanlardır. En düşük prime sahip olmalarına rağmen, muafiyetler ve cepten maksimumlar diğer katmanlardan daha yüksektir. Bu nedenle önümüzdeki yıl büyük sağlık harcamaları olmasını bekliyorsanız Bronz poliçe seçmemenizi tavsiye ederiz.

Eyaletinizin Katastrofik sağlık sigortası poliçesi olduğunu fark edebilirsiniz . Bu, yalnızca 30 yaşın altındaysanız veya zorluk muafiyetiniz varsa mevcut olan daha düşük maliyetli bir pazar yeri sağlık sigortası seçeneğidir.

Gümüş: Düşük gelirli haneler için ucuz fiyatlar

Gümüş sağlık sigortası poliçeleri, mütevazı primleri, muafiyetleri ve cepten maksimumları olan orta kat planlarıdır. Birçok düşük gelirli aile için, uygun bireylerin prim, muafiyet ve cepten azami olarak ödediği tutarda indirim almasına olanak tanıyan, maliyet paylaşım indirimleri nedeniyle en uygun fiyatlı sağlık sigortası Gümüş planıdır.

Hane geliriniz federal yoksulluk seviyesinin% 250’sinden azsa, indirim almaya hak kazanırsınız. Bu, primleri önemli ölçüde azaltabilir ve Silver planını birçok aile için mükemmel bir seçim haline getirebilir.

Altın: Yüksek primler, ancak düşük cepten harcamalar

Altın sağlık sigortası planları genellikle eyalet pazarınızda satın alabileceğiniz en pahalıdır. Bununla birlikte, Altın planları en uygun fiyatlı muafiyetlere ve cepten maksimumlara sahip olacak. Bu nedenle, bir Gold sağlık sigortası poliçesi, plan yılı boyunca yüksek tıbbi harcamalar bekliyorsanız, paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, pahalı bir ilaç reçetesini aylık olarak yeniden doldurmanız gerekiyorsa, Gold sağlık sigortasını düşünmelisiniz.

Yüksek tıbbi faturalar bekliyorsanız, Platin sağlık sigortasını da düşünebilirsiniz. Platin poliçelerin nispeten pahalı primleri vardır, ancak aynı zamanda en ucuz indirilebilirler – Platin poliçelerde genellikle 0 $ tutarında bir indirim vardır. Ancak bu planlar tüm eyaletlerde mevcut değildir.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat