8 Sigorta Türü ve Bunlara İhtiyacınız Olan 8 Neden

8 Sigorta Türü ve Bunlara İhtiyacınız Olan 8 Neden

8 Sigorta Türü ve Bunlara İhtiyacınız Olan 8 Neden

Beklenmeyen maliyet? Bunun için bir sigorta var. 

Hayat sana bir dönüm noktası atacak – bununla ilgili hiç şüphe yok. Varsa sigortanız olup olmadığı tamamen başka bir konudur. 

Sigorta sizi beklenmedik maliyetlerden korur. Ve çoğu insan sigortanın önemli olduğunu bilse de, herkes farklı sigorta türlerini ve nasıl yardımcı olabileceklerini bilmiyor. 

Bazı yaygın sigorta türleri şunları içerir:

Ama başkaları da var. İşte sekiz tür sigorta ve bunlara ihtiyacınız olabilecek sekiz neden.

1. Sağlık sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Hem beklenen hem de beklenmedik sağlık harcamaları – rutin ziyaretler, ilaçlar, acil durumlarda kalışlar ve ciddi ameliyatlar dahil – hızla artabilir ve cepten masrafları karşılayamayanlar için çok fazla borca ​​neden olabilir .

Kimin ihtiyacı var : Herkes

Nedir : Sağlık sigortası, bir sağlık sigortası ile poliçe sahibi arasında, sağlık sigortacısının tıbbi masrafların tamamını veya en azından bir kısmını ödemesini gerektiren bir sözleşmedir. 

2. Araba sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Sigortasız araç kullanmak yasalara aykırı ve tehlikelidir çünkü sürücü ve aracı bir kaza, çarpışma veya genel hırsızlık ve vandalizme karşı korunmamaktadır.

Kimin ihtiyacı var : Sürücüler

Nedir : Otomobil sigortası, otomobilleri, motosikletleri, kamyonları ve diğer araçları kapsar ve olay ister dikkatsizlik isterse kaza olsun, sürüşten kaynaklanabilecek fiziksel hasar veya bedensel yaralanmaya karşı koruma sağlamak içindir.

3. Hayat sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Ölüm pahalı olabilir – bir mülkün yerleşmesinden bir cenaze töreninin planlanmasına kadar, bununla ilgili maliyetler sizi gerçekten geri getirebilir – ancak bir hayat sigortası poliçesi, hayatta kalan eş ve bakmakla yükümlü olunan kişilerin (yani çocuklar) üzerindeki mali yükü hafifletecektir. ).

Kimin ihtiyacı var : Bakmakla yükümlü olduğu kişiler

Nedir : Bir hayat sigortası poliçesi, ölüm durumunda, ölen kişinin bıraktığı masrafları karşılamak için yararlanıcıya üzerinde anlaşılan bir miktar para öder. Yararlanıcı, eş gibi menfaatler alan bir politikada adı geçen kişi veya kuruluştur.

4. Ev sahibi sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Evinizi koruyun ve mülk değerini yüksek tutun, ayrıca bir ev yangını gibi büyük hasar durumunda koruma altına alın.

Kimin ihtiyacı var : Ev sahipleri ve ev sahipleri

Nedir : Ev sahibi sigortası, ikamet ettiğiniz evi ve sundurma, garaj ve balkon gibi ilgili yapıları kapsar.

5. Şemsiye sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Örneğin bir ev veya araç gibi başka bir sigorta poliçesine ek olarak ekstra teminata ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız, şemsiye sigortası sizi tazminat davası riskinden daha fazla korumaya yardımcı olacaktır.

Kimin ihtiyacı var : Zaten sigortalı olan herkes

Nedir : Sorumluluk sigortası, diğer sigorta poliçelerini aşan maliyetleri karşıladığı için şemsiye sigortası olarak adlandırılan şeydir.

6. Kiracı sigortası

Neden buna ihtiyacınız var : Bir şeyler olur – bu her kiracının doğru olduğunu bildiği bir mantradır ve bu nedenle kiralama sırasında kendilerini ve mallarını korurlar. Aslında birçok ev sahibi buna ihtiyaç duyar.

Kimin ihtiyacı var : Kiracılar

Nedir : Kiracı sigortası, kiracılar tarafından, ev sahibinin sorumluluğunda olmayan hasar veya hırsızlık durumunda kişisel mülkleri karşılamak için kullanılır. 

7. Seyahat sigortası

Neden ihtiyacınız var : Yeni bir varış noktasına uçmayı mı planlıyorsunuz ? Ardından, tıbbi acil durumlarda veya yolculuğun kısa kesilmesine neden olabilecek diğer olaylarda uçak biletinizin maliyetinin karşılandığından emin olun. 

Kimin ihtiyacı var : Gezginler

Nedir : Seyahat sigortası, seyahatin iptallerini, kaybolan veya yanlış yerleştirilen bagajları, seyahat kazalarını ve hatta seyahat sırasında tıbbi masrafları kapsar.

8. Evcil hayvan sigortası

Neden ihtiyacınız var : Evcil hayvan sigortasına ödeme yapmak, evcil hayvanınızın acil servis ziyareti gibi acil tıbbi tedaviye ihtiyacı olması durumunda veterinerinize toplu ödeme yapmaktan daha uygun maliyetli olabilir.

Kimin ihtiyacı var : Evcil hayvan sahipleri

Nedir : Evcil hayvan sigortası (çoğunlukla köpekler ve kediler için), bir evcil hayvan yaralandığında veya hasta olduğunda veteriner tedavisinin tamamını veya bir kısmını kapsar. İki tür evcil hayvan sigortası vardır: rutin ziyaretleri ve çekimleri kapsayan bir sağlık planı ve genetik hastalıkları ve büyük ameliyatları daha kapsamlı olan bir sağlık sigortası planı.

Uzman bakış açıları

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat