ABD’DEKİ EN İYİ 5 SAĞLIK SİGORTASI ŞİRKETİ

ABD'DEKİ EN İYİ 5 SAĞLIK SİGORTASI ŞİRKETİ

ABD’DEKİ EN İYİ 5 SAĞLIK SİGORTASI ŞİRKETİ

Sağlık sigortası şirketlerinin ABD ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturduğunu muhtemelen zaten biliyorsunuzdur, ancak ne kadar büyük bir segmentin farkında olmayabilirsiniz.

Aslında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sağlık ve sağlık sigortası endüstrisi şu anda 1,1 trilyon dolarlık bir girişimdir ve 2015 ile 2020 arasında her yıl ortalama yüzde 2,9 büyümüştür.

Ve baskı altında olsaydınız, muhtemelen yarım düzine kadar sağlık sigortası şirketi isimlendirebilirsiniz. Ancak çoğumuzun sandığından çok daha fazla sağlık sigortası sağlayıcısı var.

Aslında ValuePenguin.com’daki verilere göre , 

Amerika Birleşik Devletleri’nde şu anda sağlık sigortası sunan 900’den fazla sağlık sigortası şirketi var. Bununla birlikte, sağlık sigortası endüstrisine beş şirket hakimdir: Pazarın% 38’inden fazlasını kontrol eden Anthem, UnitedHealthcare, Humana, Health Care Service Corporation (HCSC) ve CVS Health Corp. “

BİR AVUÇ DEVİN HAKİM OLDUĞU GENİŞ BİR ALAN

Tüm bu 900’den fazla sağlık sigortası sağlayıcılarından yalnızca birkaçı ürün ve hizmetlerini Kaliforniya’da sunabilir. Ve bunlardan Blue Cross Blue Shield California en büyüğüdür. Ek olarak, sadece 10 şirket, endüstrinin toplam pazar payının / gelirinin neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor ve bu da diğer yarısının yaklaşık 900 diğer kuruluş arasında paylaşılmasına neden oluyor.

Bu şirketleri büyüklüklerine göre sıralamak söz konusu olduğunda, metrikler önemlidir. 

Çoğu için varsayılan ölçüm gelirdir. İşte milyarlarca dolar cinsinden yıllık gelire göre sıralanmış Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi beş sağlık sigortası şirketi:

 1. UnitedHealthcare Group $ 201.00
 2. Marş $ 90.00
 3. Aetna 60,60 ABD doları
 4. Humana 53,70 TL
 5. Centene 48,30 Dolar

Endüstride “kapsam dahilindeki yaşamlar” olarak da bilinen, kapsanan toplam üye sayısına göre sıralandığında liste şöyle görünür:

 1. UnitedHealthcare Group 48,9 milyon üye
 2. Marş 40,8 milyon üye
 3. Aetna 22.1 milyon üye
 4. Cigna 17.0 milyon üye
 5. Humana 16.6 milyon üye

Bu sıralamalar, listelenen şirketlerin hem büyüklüğü hem de erişimi hakkında bir fikir verirken, listelenen şirketlerin genel kalitesini veya üye derecelendirmesini yansıtmaz. 

SAĞLIK SİGORTASI ŞİRKETLERİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Investopedia tarafından benimsenen yaklaşım, kar amacı gütmeyen derecelendirme grubunda bulunan Ulusal Kalite Güvencesi Komitesi ( NCQA ), yaklaşık 300.000 tüketicinin katıldığı Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi ( ACSI ) anketinde ve yaklaşık 300.000 tüketicinin katıldığı JD Power müşteri memnuniyeti anketinde bulunan verileri 28.000 ticari sağlık planı üyesi.

Investopedia, çeşitli unsurları faktoring yaptıktan sonra, en iyi sağlık sigortası şirketlerini baskın bir faydaya göre sıraladı.  

 • Aetna: Medicare Avantajı Açısından En İyisi
 • Mavi Haç / Mavi Kalkan: Ülke Çapında Kapsama Açısından En İyisi
 • Cigna Sağlık Sigortası: Küresel Kapsam için En İyisi
 • Humana: 360 Derece (Çevreleyen) Kapsama için En İyisi
 • Kaiser Vakfı Sağlık Planları: HMO’lar için En İyisi

Bununla birlikte, bunlar seçimlerinizi yönetilebilir üç veya dört yarışmacıya daraltmak için oldukça yararlı olsa da, konumunuz ve kişisel kapsama ihtiyaçlarınız, bazı görünmeyen üçüncü taraf değerlendirmeleri tarafından dikkate alınamaz. 

Bu, TheBalance.com’daki bir gönderi ile yineleniyor

“Finansal güç, müşteri hizmetleri derecelendirmeleri, talep hizmetleri, plan fiyatları, poliçe teklifleri, teminat avantajları ve sağlayıcı seçenekleri dahil olmak üzere en iyi sağlık sigortası şirketlerinden seçim yaparken akılda tutulması gereken birkaç kriter vardır. ‘En iyi’ sağlık sigortası şirketi yoktur , ancak sizin için en iyisi ihtiyacınız olan sağlık sigortası türüne, bütçenize ve bölgenizde neyin mevcut olduğuna bağlı olacaktır.

Yaşadığınız bölge, hangi sağlık sigortalarına erişiminizin olduğunu belirleyecek ve teminat seçenekleri eyaletten eyalete değişecektir. “

Dikkate alınacak diğer bir önemli husus, satın alma kararındaki rolünüz ve potansiyel üye olarak durumunuzdur. 

Örneğin, seçimler bir olup olmadığı belirlenir olacak küçük işletme çalışanlarınıza, bir karşı teklif sağlık sigortası kapsamına bakarak sahibinin bireysel bir aile olan geliri için nitelendirir sizi kendi kapsama birisini satın alma ile veya ebeveyn Kapalı California , ya California Medicare planını arayan bir kıdemli . 

Bu senaryoların her biri, sağlık sigortası sağlayıcı tercihleri ​​için kendi seçeneklerini ve sınırlamalarını sunar. Genel olarak, Kaliforniya’ya hizmet veren ilk beş sağlık sigortası şirketini şu şekilde sıralarız:

 1. Birleşik Sağlık
 2. Aetna
 3. Marşı Mavi Haç
 4. Humana
 5. Kaiser Permenente

Bu beşe ek olarak, JC Lewis Insurance olarak, California müşterilerimiz için aşağıdaki sağlık sigortası sağlayıcıları ile çalışıyoruz (alfabetik sırayla):

 • Kaliforniya Mavi Kalkanı
 • CaliforniaChoice
 • Centene / Sağlık Ağı
 • Sutter Health Plus
 • Batı Sağlığı Avantajı

YEREL SAĞLIK SİGORTASI ŞİRKETİ UZMANLARINIZ

Sonoma County merkezli uzman brokerlerden oluşan bir aile şirketi olan JC Lewis Insurance, yalnızca California’da iş yapma lisansına sahip önde gelen sağlık sigortası taşıyıcılarından Kaliforniya sağlık sigortası planları sunmaktadır.

Biz sadece uzman komisyoncular değiliz, bu sigorta şirketlerinin her biri tarafından, yaşlılar için Medicare ek ve reçeteli ilaç planlarına ek olarak bireylere, ailelere ve küçük grup işverenlerine teminat sunmak için lisanslı ve sertifikalıyız.

Serbest meslek sahibiyseniz veya işvereniniz sağlık yardımı sağlamıyorsa, bireysel veya aile planı siz veya siz ve aileniz için en iyi seçenek olabilir.

Ve siz ve aileniz için sağlık sigortası satın almak istiyorsanız, muhtemelen birçok sorunuz ve endişeniz olacaktır. Sağlık sigortası ile ilgili sorularınızı getirin ve JC Lewis Sigorta Hizmetlerinin doğru çözümü bulmanıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat