Araba Kazaları Neden Hala Bu Kadar Sık Oluyor?

Araba Kazaları Neden Hala Bu Kadar Sık Oluyor?

Bugünün teknolojisi ile araba kazalarının sayısının trafik sigortası önemli ölçüde azalacağını düşünürdünüz. Kameralar, araç “kara kutuları” ve karmaşık çarpışma önleme sistemleri arasında, çarpışmaları önleyebilmeliyiz. Hatta arabalarının izlenmesi için gönüllü olan insanlar bile var, böylece kaza yaparlarsa, uzmanlar kazanın nasıl gerçekleştiğine dair değerli veriler toplayabilirler. Onları nasıl önleyeceklerini yeterince bilmemiz gerekse de, kilitlenme sayısı arttı.

Karayolu trafik yaralanmaları
Karayolu trafik yaralanmaları

Ölçülecek Veri Eksikliği

Bu sorunun bir kısmı, bu veriler için merkezi bir takas odasının eksikliği olabilir. 10 araba ayrı kazalara karışırsa, A aracının kara kutusunun, B aracının kamera görüntülerinin ve C aracının ezik çamurluğunun analizinin bir araya getirilip analiz edildiği tek bir yer yoktur.

Bir başka sorun da, bir kazanın nasıl gerçekleştiğini sözlü olarak yeniden anlatan insanların teknolojinin söylediği ile çelişebileceğidir. Hala insan girdisine çok bağımlıyız. Arabanızın sensörleri bize arabanızın frenleri belirli bir kuvvetle uyguladığını ve belirli bir hıza yavaşladığını söyleyebilir, ancak bunun kazadan önce direksiyonda uyuya kaldığınız için mi yoksa sarhoş bir sürücünün kırmızı ışıkta mı uçtuğunu söyleyemez. senin önünde.

Kamera görüntüleri bu tür olgusal sorunları bir dereceye kadar düzeltebilir, ancak yine, kimsenin araba kazalarının görüntülerini teslim etmesini zorunlu kılan bir yer yoktur.

Makale Kilitlenme Verilerini Analiz Eder

Bir son makale gibi görünüyor farklı kaynaklardan ve farklı çalışmalardan elde mevcut olan tüm verilerin imkansız almak ve kazalar olur nasıl bir analizi ile gelip yapmaya çalıştı. Makale, çoğu kazanın birkaç seçili yoldan biriyle gerçekleştiğini buldu.

Sağa Dönüşler

Yasa, arabaların yeşil ışığın olmadığı sağa dönüşlerde (örneğin, dört yollu bir dur levhasında veya hiç ışık veya işaretin olmadığı bir kavşakta) durmasını gerektiriyor. Yine de, kaç kişi kötü şöhretli “sağa dönme” dönüşüne katılıyor?

Sağa dönüşlerde doğal tehlike, sağa döndüğümüzde, yakın tehlikenin solumuzdan gelen trafiktir. Yani arabamız sağa dönerken başımız tamamen ters yönde dönüyor. Bu da bizi sağımızdaki her şeye karşı tamamen kör bırakır – yayalar, bisikletliler ve hatta küçük çocuklar. Yaya ölümlerinin% 6’sının sağa dönüşlerde tam durmayan sürücülerden geldiği tahmin edilmektedir.

Uykulu Sürüş

Biz, “sözde tehlikesi hakkında geçmişte yazdım uykulu sürüş , ” ve sayılar gerçek tehlikeyi taşır. Ölümleri içeren kazaların% 21’inin bir dereceye kadar arabalarını düzgün bir şekilde kullanamayacak kadar yorgun sürücülerden kaynaklandığı tahmin edilmektedir. Ankete katılan insanların% 37’si bir noktada direksiyon başında uykuya daldığını itiraf etti.

İnsanlar gerçekte ne kadar yorgun olduklarını ölçmekte genellikle kötüdürler, yani uykulu sürüş tehlikelerinin farkında olan sürücüler bile bu sorunun bir parçası olma riskiyle karşı karşıya olduklarında doğru bir şekilde karar veremeyebilirler.

Daha da kötüsü, beyinlerimiz sıklıkla “mikro uykuya” girer; Sadece birkaç saniye için meydana gelen kısa uyku aralıkları, sadece farkında olmadığımız değil, aynı zamanda olmasını durduracak kadar da güçsüz olabilir.

Kontrol Kaybı

Araba kazalarının bir başka nedeninin, tehlikeli veya acil durumlarda aracımıza manevra yapamama nedeniyle kontrol kaybı olduğu bulundu.

Çoğu insan kendilerinin iyi sürücüler olduklarını ve acil durumlarda havalı bir şekilde yol alabileceklerini düşünüyor. Gerçekte, kazalarla karşılaşan birçok sürücü aşırı telafi etme eğilimindedir. Bu, yoldan çıkmaya veya aracın devrilmesine neden olacak kadar hızlı yön değiştirmeye neden olabilir.

Başka bir sürücüye de ihtiyacınız yok. Arabanızı kontrol edebileceğinizden daha hızlı sürmek veya su birikintilerinin üzerinden çok hızlı gitmek kontrol kaybına neden olabilir.

Kör noktalar

Çoğu durumda, görüşümüzü engelleyen kör noktalardan veya nesnelerden kaçınamayız. Aslında, trafik görüntülerini engelleyen alanlara ağaç veya yapı gibi nesneler koyan işletmeler, sürücülerin düzgün bir gözetleme yapamaması nedeniyle meydana gelen kazalardan yasal olarak sorumlu olabilir.

Çoğu durumda, sürücülerin kendileri sorumludur. Bir arabanın yoldan çekilmesini beklemeyebilirler veya bir görüş sis, güneş ışığı veya hatta sadece virajlı bir yoldan engellendiğinde her şeyin net olduğunu varsayabilirler. Bu hatalı varsayımın tüm trafik kazalarının yaklaşık% 12’sini oluşturduğu düşünülmektedir.

Şerit Kalkışları

Şeritten ayrılma kazaları, tüm kazaların yaklaşık% 23’ünü oluşturur. Şeritten ayrılma kazalarının istatistiksel olarak açıklanması zor olabilir. Kaza, örneğin birinin uykuya dalması veya cep telefonunun dikkatinin dağılması ve şeritten çıkması gibi neden farklı bir şey olduğunda, şerit değiştirme kazası olarak sayılabilir.

Sorumluluk Sorunları Kesin Nedenlerden Bağımsızdır

Bunların araba kazalarının meydana geldiği yollar olduğunu unutmayın; bir kazadan kimin sorumlu olabileceğini hesaba katmazlar. Başka bir deyişle, birinin kazaya neden olan bu şeylerden birini yapması, onu otomatik olarak sorumlu kılmaz. Birçok savunma avukatı, araba kazaları kurbanın suçu gibi görünmesini sağlama konusunda yetenekli hale geldi.

Sağa dönüşte yuvarlanan bir arabanın çarptığı bir yayaysanız, savunma avukatlarının sizi ne gördüğünüzü ve arabalara bakıp bakmadığınızı sorgulamasını bekleyebilirsiniz. Şerit değiştirme kazası geçirdiyseniz, hangi arabanın diğerinin geçiş hakkına geçtiği hakkında sorular bekleyebilirsiniz.

İyi haber şu ki, teknoloji meydana gelen araba kazalarının sayısını azaltmasa da bu gerçek anlaşmazlıkların çözülmesine yardımcı olabilir. Çoğu durumda, kamera veya araç kara kutuları kullanmak, bir kazadan hangi tarafın sorumlu olduğunu göstermenin anahtarı olabilir.

Araba kazaları karmaşık vakalardır. Nasıl olduğunu anlamak, kişisel yaralanma davanızı kazanmanın anahtarıdır. Bir otomobil kazasında yaralanmanız durumunda ücretsiz bir danışmanlık hizmeti almak için

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat