Araba Kazalarını Önlemenin On Yolu

Araba Kazalarını Önlemenin On Yolu

Araba Kazalarını Önlemenin On Yolu

AutoTrader.com, tüketicilere bu yaz araba ile seyahat ederken yavaşlamalarını ve kazaları önlemek için bu 10 ipucunu takip etmelerini hatırlatıyor.

Araba Kazalarını Önlemenin On Yolu
Araba Kazalarını Önlemenin On Yolu

Geçen ay yayınlanan bir Ulusal Güvenlik Konseyi çalışması, emniyet kemeri kullanımının eyaletten eyalete büyük ölçüde değiştiğini trafik sigortası ve emniyet kemerini takan sürücü eksikliğinin

Amerika’da trafik kazalarının önde gelen nedeni olmaya devam ettiğini gösteriyor.

1999’da tahmini 9.500 kişi emniyet kemeri takmadıkları için gereksiz yere öldü. Bu yoğun yaz sezonunda giderek daha fazla sayıda Amerikalı karayollarına çıkıp otoyol tıkanıklığını artırdıkça, AutoTrader.com tüketicilere kazaları minimumda tutmak için yavaşlamalarını ve şu 10 ipucunu takip etmelerini hatırlatıyor:

  • Yavaş yavaş trafiğe girin. Dur, Bak, Dinle. Dikiz aynalarındakiler ve ön cam direkleri veya otoyol tabelalarının arkasındakiler dahil kör noktalara dikkat edin. Ayrıca, sağa dönüş yapan bir kavşakta, ilerlemeden önce her iki yöne de en az iki kez bakın. Araçlar neredeyse hiçbir yerden çok hızlı bir şekilde görünebilir, bu nedenle yoğun bir kavşağa girerken dikkatli olun.
  • Kırmızı ışık koşucularına dikkat edin. Yeşil ışıkta bir kavşağa girmeden önce üçe kadar sayın. Her iki tarafa da bakın ve hiç kimsenin sarı ışıkta hızlanmaya çalışmadığından emin olun. Yarıları geçerken dikkatli olun. Kamyon sürücülerinin sağ taraflarında büyük bir kör nokta vardır, bu nedenle 18 tekerlekli bir aracın yanında araç kullanırken özellikle dikkatli olun. Kamyonun yan aynalarını göremezseniz, kamyon şoförü sizi göremez.
  • En az bir elinizi direksiyon simidinde tutun. Radyo istasyonlarını veya CD’leri, cep telefonlarını değiştirmek, yemek yemek veya anlık olarak direksiyondan el çekmek gibi araç içi dikkat dağıtıcı unsurları azaltın. Sert rüzgar, çukur veya patlamış bir lastik, aracı başka bir şeride gönderebilir ve ciddi bir kazaya neden olabilir.
  • Çocuklar için izleyin. Çocuklar ve hayvanlar, park halindeki arabaların arasından aniden yollara çıkma alışkanlığına sahiptir. Çocukların bulunduğu bir yerleşim bölgesinde araba kullanıyorsanız, dikkatlice izleyin ve yavaşlayın.
  • Düzenli olarak motor bakımı yapın. Yağı düzenli olarak değiştirerek ve lastikleri uygun şekilde şişirerek ani takılmalardan veya diğer araç arızalarından kaçının.
  • 12 saniye ileriyi tarayın. Daima 10-12 saniye içinde araç kullanacağınız bölgeye odaklanın. Otoyol sürüşü için, diğer arabalardan yeterince uzakta durun, böylece biri aniden durur veya yoldan ayrılırsa, onlardan kaçınabilirsiniz.
  • Geri çekilirken geriye doğru bakın. Otoparklardaki çamurluk bükücüler çok yaygındır, bu nedenle park alanlarından çıkan arabalara dikkat edin. Yalnızca aynalara güvenmeyin – aynaların yaratabileceği kör noktaları hafifletmek için direksiyonu kullanırken sağ omzunuzun üzerinden fiziksel olarak bakın.
  • Bagaj kapamayın. Önünüzdeki araba ile aranızda üç saniyelik bir yastık bırakın ve yolculuğunuza yeterince erken başlayın, böylece zamanı telafi etmek için hızlanmayacaksınız. Aceleniz olduğu zaman her ne kadar cezbedici olsa da, arka kapıdan geçmek kazaların başlıca nedenidir.
  • Diğer sürücülere karşı nazik olun. Yolların sahibi kimse yok, bu yüzden başkalarına saygılı davranın ve herhangi bir şüpheli araba kullanma faaliyetini yetkililere bildirin.

Melissa Martin tarafından

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat