Araç Sigortası Neleri Kapsar?

Araç Sigortası Neleri Kapsar?

Araç Sigortası Neleri Kapsar?

Farklı araba sigortası türleri ve bir kazadan sonra sizi finansal olarak nasıl korudukları hakkında bilgi edinin.

Araba trafik sigortası, bir kazadan sonra tam onarım masraflarını veya tıbbi faturaları ödemenizi önlemek içindir. Çoğu eyalet, asgari miktarda sorumluluk sigortası gerektirir, ancak sigortacılar birkaç başka tür otomobil sigortası sunabilir. Hangi araba sigortası poliçesine ihtiyacınız olduğuna karar vermek için, eyaletinizde neyin gerekli olduğunu ve mali durumunuzu en iyi neyin koruyacağını araştırın.

Araç Sigortası Neleri Kapsar?
Araç Sigortası Neleri Kapsar?

En azından, araba sigorta poliçeniz, eyaletinizin gerekli asgari teminatlarını ve limitlerini içerecektir. İken asgari araç sigorta gereksinimleri ülkeden ülkeye değişir almak zorunda kalabileceği sigorta kapsamının ana türleri şunlardır:

  • Kusurlu olduğunuz bir kaza nedeniyle oluşan masrafları karşılayan sorumluluk sigortası . Tipik olarak bedensel yaralanma yükümlülüğü ve mal hasarı sorumluluk teminatlarını içerir.
  • Kimin hatalı olduğuna bakılmaksızın, bir kazadan sonra kendi tıbbi masraflarınızı karşılamak için kişisel yaralanma koruması (PIP) veya tıbbi ödemeler (MedPay) .
  • Sigortasız ve yetersiz sigortalı sürücü sigortası, araç sigortası olmayan veya neden oldukları hasarı ödemeye yetecek kadar olmayan sürücülerin zararlarını karşılar .

Yaygın araba sigortası kapsamı türleri

Araba sigortanızın nasıl işlediği, satın aldığınız teminatlara bağlıdır. Ancak her araba sigortası kapsamı biraz farklı ödeme yapar, bu nedenle aşağıda ana araba sigortası türlerine ve nasıl çalıştıklarına bir göz atın.

Kapsama türüNe için ödüyor
Bedensel yaralanma sorumluluğuSebep olduğunuz bir kazadan kaynaklanan yaralanmalar veya ölümlerden kaynaklanan tıbbi masraflar.
Maddi hasar sorumluluğuBir kazada hasar gördüğünüz mülklerin onarım masrafları.
Sigortasız sürücü bedeni yaralanma sorumluluğu Sigortasız bir sürücü ile kaza sonrası tıbbi masraflar.
Sigortasız sürücü mal hasarı teminatıSigortasız bir sürücü ile kaza sonrası onarım maliyetleri.
Sigortasız sürücü kapsamıMinimal sigortalı bir sürücünün bulunduğu bir kazadan kaynaklanan masraflar. Bu teminat, eksik sigortalı sürücünün teminat limitleri karşılandığında ödenir.
Çarpışma kapsamıKimin kusurlu olduğuna bakılmaksızın trafik kazalarından kaynaklanan onarım masrafları.
Kapsamlı kapsamHava olayları, araba sürerken bir hayvana çarpma, hırsızlık ve vandalizm dahil olmak üzere kontrolünüz dışındaki olayların onarım maliyetleri.
Tıbbi ödemeler teminatıBir kaza sonrası sizin ve yolcularınızın kusuru ne olursa olsun sağlık giderleri.
Kişisel yaralanma koruma sigortasıHerhangi bir kusura bakılmaksızın bir kaza sonucu sağlık giderleri, kayıp ücretler, çocuk bakımı, cenaze masrafları ve diğer kayıplar.
Boşluk sigortasıArabanıza borçlu olduğunuz şey ile arabanızın gerçek piyasa değeri arasındaki fark.
TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat