Araç Sigortasının 5 Faydası

Araç Sigortasının 5 Faydası

Motorlu Taşıtlar Yasasına göre, Üçüncü Şahıs trafik sigortası zorunludur ve ister yeni ister kullanılmış bir araç satın alın, bir tane satın almanız gerekir. Kapsamlı bir teminat da satın alabilirsiniz.

Eski sigorta türü sizi üçüncü bir tarafa karşı mali ve yasal yükümlülüklere karşı korur. Öte yandan, kapsamlı bir sigorta poliçesi, aracınıza kaza, yangın, hırsızlık, kasırga, sel vb. Nedenlerle hasarlara karşı koruma sağlar. Bu teminatın yanı sıra, herhangi bir üçüncü şahıs sorumluluğunu da kapsar . İşte beş önemli araba sigortası avantajı .

Araç Sigortasının 5 Faydası
Araç Sigortasının 5 Faydası

1. Sigortalı araca hasar veya kayıp

Aracınızın kaza, yangın veya kendiliğinden tutuşma nedeniyle hasar görmesi durumunda korunursunuz. Ayrıca, araba hırsızlık veya hırsızlık, grevler, isyanlar veya terörizm nedeniyle zarar görürse, sigorta poliçeniz bunları karşılar. Araba sigortasının bir başka  yararı  da demiryolu, iç su yolları, hava yolu, karayolu veya asansörle taşınırken meydana gelen kayıp veya hasarı karşılamasıdır.

2. Kişisel kaza sigortası

Araç sigortasının bir diğer  avantajı  da önceden belirlenmiş bir miktar için ferdi kaza teminatı sunmasıdır. Ferdi Kaza teminatı, kalıcı toplam sakatlığa, Kaza sonucu ölüme karşı koruma sağlar. Ayrıca bu teminat, araç sigorta poliçesinde önceden belirlenmiş bir miktar için isimsiz olarak (aracın oturma kapasitesine göre maksimum) diğer yolcular için alınabilir.

3. Geniş garaj ağı

HDFC ERGO Araba Sigortası, ülke çapında geniş bir garaj ağına sahiptir. Bu, ihtiyaç duyulması durumunda tüm bu lokasyonlarda nakitsiz hizmet almanızı sağlar. Bu özellik, aracınızda herhangi bir hasar olması durumunda onarım hizmetlerinden yararlanmayı kolaylaştırır.

4. Üçüncü şahıs sorumlulukları

Aracınız herhangi bir üçüncü şahsın malına zarar veya kayıpla sonuçlanan bir kazaya karışırsa, otomobil sigortası kapsamındadır. Ayrıca, herhangi bir üçüncü şahsın bedensel yaralanması veya ölümü durumunda herhangi bir yasal yükümlülükle karşı karşıya kalırsanız, araba sigortanız sizi buna karşı korur.

5. Hasar bonusu yok

Araba sigortasına sahip olmanın en büyük  avantajlarından biri  hasarsız bonus (NCB). Müşteri, talepsiz her yıl bu avantajdan yararlanmaya hak kazanır. Bu, prime indirim olarak sunulabilir ve bu da otomobil sigortasını daha da uygun hale getirir.

Çeşitli sigortacılar arasından araba sigortası seçerken göz önünde bulundurmanız gereken iki faktör şunlardır.

1. Hızlı ve sorunsuz süreç

Bir araba sigortası poliçesi satın almayı seçtiğinizde, uzun ve külfetli bir prosedürden geçmeniz gerekmemesi önemlidir. Tüm süreç basit, hızlı ve rahat olmalıdır. Ayrıca, poliçeyi çevrimiçi satın almanın ek rahatlığını sunan bir sigortacı seçmeniz önerilir.

2. Müşteri desteği

Güvenilir ve tanınmış bir sigorta şirketi, tüm sorularınızı çözmeye yardımcı olmak için eğitimli ve deneyimli personeli işe alır. Sigorta şirketleri, sorunlarınızın herhangi bir gecikme olmaksızın çözülmesini sağlamak için canlı sohbetler de sunar.

Bir araba sigortası poliçesine sahip olmak size tam bir gönül rahatlığı sağlar. Aracınızda veya üçüncü şahıslarda herhangi bir kayıp veya hasar durumunda hiçbir mali zorluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

TIKLA ARA