Askam Minibus As 250 Awdm (14+1) Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Askam Minibus As 250 Awdm (14+1) Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

ASKAM’dan Türkiye’nin İlk 14 Kişilik 4×4 Aracı “DESOTO SAFARİ” Sigorta

Ticari araç uzmanı ASKAM, yeni aracı “Desoto Safari” ile turizmde safari dönemini başlatıyor. Askam, Desoto AS 250 AWDM Safari’yi, Türkiye’nin ilk 4×4 özellikli ve geniş kabine sahip 14+1 kişilik aracı olarak turizmcilerin hizmetine sunuyor.

Askam, müşterilerine keyifli gezintiler yaşatmak isteyen turizmciler için özel olarak tasarladığı yeni aracı Desoto Safari’yi pazara sundu. En zor arazi ve yol şartlarına uyumlu olarak üretilen Desoto Safari, yolculara macera duygusunu yaşatırken güvenlikten ve konfordan da ödün vermiyor. Zorlu doğa koşulları karşısında engel tanımayan 4×4 Desoto Safari, 14 kişilik yolcu kapasitesiyle günü birlik turlar ve maceraya yol almak isteyenler için ideal. Araç, turizm sektörüne yönelik gezi ve doğa tutkunları için geliştirildi.

Desoto Safari, kendi segmentinde bir ilk olmasının yanı sıra, yolcu başına doğan maliyetlerden tasarruf edilmesi (şoför, yakıt, bakım, onarım ve yedek parça), geniş servis ağı ve periyodik bakım imkanları sayesinde de ön plana çıkıyor. Aracın tasarım detaylarında ise yolcu konforu ve emniyetine ağırlık verilmiş.

Desoto Safari’nin kapalı sac gövdeli araçlara kıyasla, yolcuların daha geniş bir açı ile dışarıyı seyretmelerine olanak sağlayan bir tentesi bulunuyor. Tentenin yanları ve arkası yukarı toplanabildiği gibi tamamı toplanarak aracın üzerinin açılmasına olanak sağlıyor. Böylece yağmur yağma ihtimali olan veya soğuk havalarda da tamamen kapatılarak konforlu bir sürüş sağlanıyor. Karayolu etabı olan turlarda seyir hızı artırıldığında, rüzgarın etkisi tentenin kapatılması ile ortadan kaldırılıyor.

Kabin içinde beyaz vinil kaplı midibüs koltukları kullanılıyor. Tüm koltuklarda yer alan emniyet kemerleriyle güvenli bir yolculuk sağlanıyor. Ayrıca yolcuların yaslanabilmeleri için tüm koltuklarda kolçaklar bulunuyor.

Aracın, tenteli kullanım amacına yönelik olarak üstü açık tasarlanması nedeniyle uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ve devrilmeye karşı koruyucu kafesi bulunuyor. Bu kafes, şasinin 12 ayrı noktasından destek alarak, kabin altı ve havuz yanlarını bağlıyor. Havuz üstünde çelik borular vasıtasıyla tek vücut güçlü bir yapı oluşturuluyor.
Desoto AS 250 AWDM, isteğe bağlı olarak kapalı sac gövdeli minibüs tipinde üretilerek kışın da zorlu doğa ve arazi koşullarında kullanılabiliyor. Böylelikle, araç kış turizminde de arazi şartlarında yolcu taşımacılığı için ideal bir konuma geliyor.

Askam Otomotiv Genel Müdürü Çiğdem Topaloğlu, Desoto Safari aracı hakkında şunları söyledi: “Türkiye’de turizm sektörü hızla gelişiyor, bu alanda hizmet veren firmalar da verdikleri hizmetin kalitesini bu doğrultuda yükseltmek zorunda. Desoto Safari gibi bir araç için geç bile kalındığını söyleyebiliriz. Ülkemizde, hatta dünyada 4×4 araçlara baktığımızda, Desoto Safari gibi gelişen turizm alanlarındaki ihtiyaçlara yüksek yolcu/koltuk kapasitesi ile cevap verebilen araçları görmek pek mümkün olmuyordu. Askam olarak Desoto Safariyi geliştirmeye ve üretmeye Marmaris’de safari turları düzenleyen “Arazi Turizm” firmasından gelen teklif doğrultusunda karar verdik Desoto Safari ile hem araç çeşitliliğimizi artırdık hem de turizm sektörüne de hizmet vermeye başladık..”

ISO 9001: 2000” Kalite Güvence Belgesi sahibi olan ASKAM, kırk yıllık tecrübesi Türkiye çapında 60 yetkili satıcı, 71 yetkili servis ve yüzlerce yedek parça bayii ile 3.5 ton hafif ticariden 40 ton ağır ticariye kadar tüm ticari araç kategorilerinde araç üretiyor ve inşaattan uzun yol taşımacılığına kadar geniş bir alanda hizmet veriyor.

DESOTO AS 250 AWDM (4×4) Safari – Özellikleri

Motor
·4 zamanlı ve 4 silindirli Euro-1 Deutz BF4M 1012 E turbo motor
·90 PS güç, 300 Nm tork
·Donaldson kuru tip hava filtresi
Şanzıman
·Tüm viteslerde senkromeçli Eaton FS 2305 A ana şanzıman ve Rockwell T-223 arazi şanzımanı.
·Ön ve arka mekanik kumandayla istenildiğinde 4×2 çekişten 4×4 çekişine geçebilme özelliği; alçak ve yüksek 2 hızlı kademe.
·Motor ve şanzımanla uyumlu asbest içermeyen balatalı, 267 mm çaplı, tek plakalı hidrolik debriyaj.
Ön Aks
·2000 kg kapasite
·Ön diferansiyelin aşınmasını önlemek ve yakıt sarfiyatını azaltmak için ön aks ayırma özelliği.
Arka Aks
·2815 kg kapasite
·Patinaj önleyici otomatik diferansiyel kilidi
Şasi
·En güç şartlara dayanıklı “U” kesitli çelik şasi
Frenler
·Vakum takviyeli ve yük dengeleme valfli, çift devreli, hidrolik kumandalı servis frenleri
Süspansiyon
·Konforlu ve rahat bir sürüş için parabolik makaslar ve amortisörler

 • Taktik Özellikler
 • ·%70 tırmanma kabiliyetiyle üstün tırmanma
 • ·35 derecelik statik yan eğim açısıyla arazi ve yol şartlarına uygunluk
 • ·60 cm derinliğindeki sudan geçebilme özelliği
 • ·20 cm yükseklikteki engelleri aşabilme özelliği
 • ·30 derecelik yaklaşma açısı, 20 derecelik uzaklaşma açısı ve 25 derecelik karın serbestisi açısıyla engelleri rahatça geçebilme
 • ·Şok emicili Nato tipi arka çeki kancasıyla başka bir aracı veya 750 kg’lık frensiz bir römorku çekebilme özelliği
 • Kabin Dışı
 • ·Kaymayı önleyen basamaklar
 • ·Şasinin 12 ayrı noktasından kuvvet alarak yerleştirilmiş roll-bar’lı çelik koruma kafesiyle (rollcage) güçlendirilmiş yolcu mahalli
 • ·Kolay erişilebilir ve araç arkasına monteli stepne
 • ·Far seviyesi ayarlama düğmesiyle ayarlanabilir ön farlar
 • ·Şoför mahalli içinden kumandalı; kendi ekseni etrafında 355 derece yukarı aşağı (40 derece – 40 derece) dönebilen projektör
 • Kabin İçi
 • ·14 yolcu olacak şekilde yerleştirilmiş, ergonomik ve tümü emniyet kemerli vinil kaplı kolçaklı koltuklar
 • ·Aracın yanlarına, arkasına veya tümüyle şoför mahalline toparlanabilen, pencereli ve yağmura dayanıklı özel tente
 • ·Standart radyo-teyp ve hoparlörler
TIKLA ARA