• Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL
  • Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL

Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

O şimdi uzakta

Birkaç gününüz, bir çadırınız, önünüzde yollarınız, Zorunlu Trafik Kasko Sigorta 2021 2022 bir Audi Q3‘ünüz var ve işte yüksek Toros sıradağları ile Ege Denizi’nin maceraperestleri beklediği Likya’ya gidiyorsunuz. Audi collection’ın açık hava ürünleri burada ideal refakatçilerdir.

Alman otomotiv devlerinden Audi’nin crossover segmentindeki temsilcisi Q3, bir hatchback gibi görünen fakat aslında ufak tefek bir SUV olan şık ve konforlu bir otomobil.

  • Audi Q3
  • 1.4 TFSi
  • 2.0 TDI

Görünümü A3’ü andıran Q3, bir hatchback’in sürüş konforuna ve bir SUV’un pratiklik ve dayanıklılığına sahip. Sürmesi son derece keyifli ve konforlu olan bu otomobil aynı zamanda sizi şaşırtacak bir boyuta sahip. Kendinden daha büyük SUV’ların iç hacmiyle yarışabilen Q3, hem genel iç hacmi hem de iç mekan konforuyla da sizi etkilemeyi başarıyor.

Audi’nin Q5 ve Q7 gibi daha büyük ve oturaklı modellerinin küçük kardeşi olan bu güçlü ama bir o kadar da şık crossover’ın ne gibi özellikleri var, gelin beraber bakalım. 

Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları
Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Motor, Performans ve Yakıt Tüketimi

Audi Q3 ülkemizde 2 farklı motor seçeneğine sahip. 1.4 litrelik TFSI benzin ve 2.0 litrelik TDI dizel motorları sırasıyla 150 ve 184 hp güce sahip olan Q3, temelde bir performans arabası olmasa da bu konuda kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir otomobil.

Q3’ün tork rakamları bir SUV seviyesinde olmasa da 1.3 litrelik versiyonunda sahip olduğu 250 Nm ve 2.0 litrelik versiyonundaki 380 Nm torku ile bir crossover için son derece ideal. Bu rakamlar size arazi koşullarında ideal bir sürüş sağlamayacak olsa da zaten bir crossover’dan beklenen daha ziyade şehir içinde ve hafif bozuk yol koşullarında iyi performans verebilmesidir. Q3 de bunu en iyi şekilde yerine getirebilen bir otomobil.

İki versiyon arasından yol tutuşu ve hafif arazi koşullarında daha iyi performans vereni seçmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken model 2.0 litrelik TDI motorlu versiyon. Daha yüksek tork rakamları dışında bunun bir diğer sebebi de 2.0 litrelik versiyonun 1.4 litrelikte olmayan Audi’nin quattro AWD sistemine sahip olması. 
Dünyanın en iyi AWD sistemlerinden biri olan quattro, haliyle yol tutuşunda ve viraj almalarda kendisini belli ediyor.

Q3’ün yakıt tüketimi rakamlarına bakacak olursak, bu alanda yine 2.0 litrelik TDI motorun üstünlüğü göze çarpıyor. Yalnızca dizel olması değil aynı zamanda ortalamada da daha az yakıt harcaması, 2.0 litrelik TDI motoru 1.4 litrelik benzin motorundan daha iyi bir alternatif haline getiriyor.

Aracın 1.4 litrelik TFSI benzin motoru şehir içinde her 100 kilometrede 7.1 ve ortalamada 4.8 litre yakıt harcarken 2.0 litrelik TDI dizel motorlu versiyonu ise şehir içinde 6.3 ve ortalamada 5.1 litre yakıt tüketiyor.

Audi Q3 Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Sürüş ve Konfor

İlk kısımda belirttiğimiz gibi, quattro AWD’ye sahip versiyonu seçmeniz, sürüş konforunu ve kalitesini otomatik olarak beraberinde getirecektir. 2.0 litrelik dizel motorlu versiyonu seçmeniz halinde, dünyanın en iyi AWD sistemlerinden birinin size sunacağı yol tutuşu ve sürüş güvenliğinden yararlanabileceksiniz.

Ne var ki elektronik asistanlarla desteklenen direksiyon kontrolü sürüşü tamamen hissetmek isteyenler için ideal değil. Bu sistem daha ziyade şehir içinde trafikte çok zorlanmak istemeyenlere göre tasarlanmış da denebilir. Kısacası taş gibi bir 4×4 SUV’de bulabileceğiniz sürüş hissi Q3’te mevcut değil.

Yine 2.0 litrelik dizel versiyonun bir başka artısı ise son derece sessiz çalışması. Bu özellik, sürüş konforunu belki de hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar artırıyor.

Bu arada aracın A3’e benzemesine aldanmayın. Q3 ilk bakışta zannedildiğinden daha fazla yer kaplayabilir ve bu durum dar sokaklarda seyri bir nebze zorlaştırırken aynı zamanda park yeri sıkıntısına da yol açabilir.

Call Now ButtonTIKLA ARA

Texnologiya forumu pulsuz kripto pullar əldə etmək kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat