Bazı Genel Sürüş Kuralları

Bazı Genel Sürüş Kuralları

Bazı Genel Sürüş Kuralları

ister başka bir ülkeyi ziyaret edin ister başka bir ülkeye taşının, sizi çevreleyen trafik sigortası kanunlarına aşina olmanız çok önemlidir. Sürüşe yönelik niyetiniz ne olursa olsun, yolun kurallarını öğrenmek sizi tanımadığınız bir ülkede güvende tutacaktır. Türkiye deki bazı kurallar eyaletten eyalete (ve hatta bazı büyük şehirlerde) değişir. Bu farklılıklar, tabela, hız sınırları ve belirli yasaları çiğnemenin cezaları ile ilgili olabilir. Bununla birlikte, ziyaret ederken veya taşınırken araba kullanmayı seçerseniz, ülke genelinde geçerli olan bir dizi önemli düzenleme vardır.

Bazı Genel Sürüş Kuralları
Bazı Genel Sürüş Kuralları

Bunu bildiğim iyi oldu ABD’de araba kullanmaya yönelik genel tavrın maceracı bir ruh olduğunu bilmek yararlıdır. “Yol gezisi” fikri Amerikan yaşam tarzının bir parçasıdır ve bir araba sahibi olmak ve araba kullanmak, insanların eğlence olarak kucakladığı bir faaliyettir. Bir ailenin hafta sonu yapabileceği veya bir çiftin ya da bireyin kendilerini sadece eğlence için yaparken bulabileceği bir şeydir. Bazen sürüş deneyimiyle ilgili bir rahatlama ve boş zaman havası olsa da, ABD’deki trafik yasaları oldukça katıdır ve bunlardan sapmak ciddi sorunlara neden olabilir. Polis tarafından tutuklanmaya ek olarak, sigorta yapısı başkalarına karşı hukuk davası açma anlamına da çok yaygındır. Küçük bir ihlal veya kaza felaketle sonuçlanabilir. Bu nedenle, tüm kuralları gerçekten anlamak çok önemlidir. Bu şekilde, stresli bir duruma düşerseniz tereddüt etmeden buna göre tepki verebilirsiniz.

Bilmeniz gereken birçok kural var.

En önemlilerinden bazılarına girmeden önce, aklınıza takılan herhangi bir soruyu ele almak için eyaletinizin motorlu taşıt departmanına başvurmalısınız. Bununla birlikte, araç kullanırken hatırlanması gereken birkaç nokta şunları içerir: Direksiyon simitleri her zaman aracın sol tarafında bulunur. Daima yolun sağ tarafında sürün. Beyaz çizgiler, aynı yönde giden trafik şeritlerini ayırır. Karma veya kesik çizgiler, güvenli olduğunda şeritleri değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Kesintisiz beyaz çizgiler şeridinizde kalmanız anlamına gelir. Sarı çizgiler zıt yönlerde hareket eden trafiği ayırır. Karışık veya kesik sarı çizgiler, karşıdan gelen trafiğe dikkat ederek dikkatlice geçebileceğiniz anlamına gelir. Asla düz sarı çizgiyi (veya çift sarı çizgiyi) geçmeyin. Bir kavşakta sola dönerken, karşı yönden sola dönen arabaların önünden geçin (Arkadan geçmeye çalışmayın). Sizin yönünüze giden diğer arabaları geçmek için sol şeridi kullanın. Kesinlikle gerekmedikçe sağ şeritten geçmeyin. En sol şeritte sürüyorsanız ve biri sizi geçmek istiyorsa, güvenli olduğunda sağ şeride geçin ve geçmelerine izin verin. DAİMA yayalara teslim olmalısınız. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalar gördüğünüzde tamamen durun. Yanıp sönen kırmızı ışıklar varsa okul otobüsünü asla geçmeyin. Işıklar durana kadar bekleyin. Bisikletlilere dikkat edin. Genellikle yolu arabalarla paylaşırlar ve genel trafik yasalarına da uymaları beklenir. Bisiklet şeritli şehirlerde araç kullanırken özellikle dikkatli olun – her zaman dönmeden önce bir bisikletin gelip gelmediğini kontrol edin. Yanıp sönen ışıklar ve / veya siren çalışırken bir acil durum aracının sizi geçmesine izin vermek için bir kavşakta kenara çekmek veya durmak zorunludur. Araç kornanızı aşırı kullanmayın. Kornalar neredeyse sadece acil durumlar için veya kendinizi güvende hissetmediğiniz zamanlar için kullanılır.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat