Bir kazadan sonra Ne yapmak gerekiyor

Bir kazadan sonra Ne yapmak gerekiyor

Bir kazadan sonra Ne yapmak gerekiyor

Bir araba kazasına karışmak, sıradan bir günde normal bir araba yolculuğu olarak başlamış olabilecek bir şeyi, trafik sigortası kontağı çevirdiğinizde asla hayal edemeyeceğiniz türden bir krize dönüştürebilir.

Bir kazadan sonra Ne yapmak gerekiyor
Bir kazadan sonra Ne yapmak gerekiyor

Olay yerinde, hangi eylemleri yapmanız gerektiğini net bir şekilde düşünmek zor olabilir.

Ancak bir kazanın tarafı olarak, yerine getirmeniz gereken bir dizi görev ve zorunluluk vardır, bu nedenle sakin kalmak önemlidir.

Bir kazaya karıştığınızda atmanız gereken bazı önemli adımlar.

Bir araba kazasından hemen sonra ne yapmalıyım?

Başka bir araca veya nesneye çarparsanız, arabanızı derhal durdurun, el frenini çekin ve dörtlü flaşörü açın.

Arabanızdan çıkmanın güvenli olduğundan emin olun, ardından olay yerindeki herhangi birinin yaralı olup olmadığını kontrol etmek için dahil olan diğer araçlara dikkatlice yaklaşın. Yardıma ihtiyacınız olursa 112 numaralı telefondan acil servisleri arayın.

Acil servislere ihtiyaç duyulursa, onlar gelene kadar olay yerinde kalın.

Kaza mahalli güvenli hale geldikten sonra, kazadan kaynaklanan tüm hak taleplerinin hızlı bir şekilde ele alınabilmesi için toplamanız gereken bazı önemli ayrıntılar vardır.

Hangi ayrıntılara ihtiyacım var?

155 yasası, bir kazaya karışan sürücülerin durup adlarını ve adreslerini sağlamalarını zorunlu kılar. Sürücünün aracın sahibi olmadığı durumlarda, araç sahibinin adını ve adresini sağlamalıdır. Reddederlerse polisi arayın. Bir sürücünün yaralanması bir isim ve adres vermesini engelliyorsa, bu, kaza mahallinde bu ayrıntıları sağlamamak için bir savunma olarak kullanılabilir.

Tam ad ve adrese ek olarak, örneğin sürücüler, yolcular, araç / mülk sahipleri ve tanıklar gibi kazaya karışan tüm tarafların telefon numaraları, e-posta adresleri ve ehliyet numaraları dahil olmak üzere diğer iletişim bilgilerini de toplamalısınız.

İlgili tüm araçların tescil numarasını, markasını ve modelini ve diğer sürücülerin kapsadığı sigorta şirketlerinin adlarını kaydedin.

Kazanın saatini, tarihini ve kesin konumunu ve ne olduğu hakkında hatırlayabileceğiniz her şeyi kaydedin. İlgili tüm araçların sokak adlarını ve konumunu not edin. Diyagramlar yardımcı olabilir. Güvenli ise, olayın fotoğraflarını / dijital görüntülerini ve diğer araçlara veya mülke verilen hasarı çekin.

Ayrıca herhangi bir kaza özelliğini (trafik kontrolleri, yol özellikleri, yol hizalaması, diğer koşullar) tanımlayın.

Bir kazayı polise ne zaman bildirmem gerekir?

155 Polisine göre, olay bir yolda veya halk tarafından yaygın olarak kullanılan herhangi bir yerde (bir otopark gibi) meydana geldiğinde ve aşağıdaki durumlarda bir trafik kazasını rapor etmelisiniz:

  • olay bir kişiye bedensel zarar vermiştir; veya
  • ilgili tüm tarafların zarar gördüğü mülkün toplam değeri 3000 doları aşıyor; veya
  • hasarlı mülkün sahibi veya temsilcisi mevcut değil.

Biri yaralandığında, kazayı WA Sigorta Komisyonu’na da bildirmelisiniz.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat