Dünyadaki Garip Yol Güvenliği Yasaları

Dünyadaki Garip Yol Güvenliği Yasaları

Yol için mantıklı olan trafik sigortası birçok pratik yasa var. Emniyet kemeri yasaları, sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar. Dikkati Dağınık Sürüş yasaları, sürücülerin hem caddelerde hem de otoyollarda arabadaki ve dışındaki herkesin güvenliği için yola odaklanmasını sağlar. Hız Sınırı kanunları, sürücülerin araçlarını diğer araçlar ve yayalar için tehlikeli olabilecek bir hıza kadar hızlandırmamalarını sağlar. Trafik lambası / işaret yasaları, herkesin güvenliği ve adaleti için düzenli ve güvenli bir geçiş hakkı sağlar.

Dünyadaki Garip Yol Güvenliği Yasaları
Dünyadaki Garip Yol Güvenliği Yasaları

Ancak bazen yerel ve bölgesel yönetimler, amaçlarının meşruiyetinin yanı sıra önemlerini anlamak için daha fazla anlayış ve / veya bağlam gerektiren kanunlar oluşturdu. Diğerleri sadece deli.

Bir toplulukta neyin güvenli ve makul olduğunu anlamak, başka bir yerde bir tehlike olabilir.

Bu blogda, farklı topluluklardaki daha ilginç yol yasalarına bakacağız. Kaliforniya’dan Amerika Birleşik Devletleri’nin geri kalanına ve genel olarak dünyaya – trafik kanunu en olağan terimlerle ortaya çıkabilir. İşte bazı örnekler:

Kaliforniya

Seyahatte silah bulundurun, ancak seyahat ederken silahınızı ateşlemeyin ! Hareket halindeki bir araçta avlanmak yasalara aykırıdır. Bu mantıklı ama Kaliforniya bunu resmi bir yasa yaparak bir adım daha ileri götürmesi gerektiğini hissetti.

Ancak bir istisna var. 

Kaliforniya’da araba kullanırken balina avlamanıza izin verilir. Kendinizi bir Mavi Balina kapmaya çalışırken bulursanız, Santa Cruz’dan Redondo Beach’e Kaliforniya Sahil Şeridi’ni sürmekten çekinmeyin. Yine de, balina avcılığının 1971’den beri yasadışı olduğunu unutmayın.

Kadınlar, arabaya giderken bir süveteri yanlarında bulundurmayı her zaman hatırlamalıdır, çünkü Kaliforniya’da bir kadının ev önlüğü giyerken motorlu bir araçta kullanması yasa dışıdır – daha çok gecelik olarak bilinir. Bu çok pahalı bir hata olabilir, çünkü para cezası uygulanırsa ağırdır.

Kimsenin güvenliğini etkilemese de, bir geceyle birlikte kamuoyunda nasıl görüneceği düşünülmelidir. Kişinin fiziksel sıkıntıları kadar zihinsel sıkıntısını da düşünmesi önemlidir. Kazaklar ve diğer giysiler ne olursa olsun daha sıcaktır ve tabii ki genellikle daha şık sürüş kıyafetleri.

Kaliforniya’da bir araçta kişisel güvenlik çok önemlidir, bu nedenle eyalet, 65 mil / saat hızda veya bu hızı aşan hareketli bir araçtan herhangi birinin atlamasını yasa dışı kılmıştır. Hareket halindeki bir araçtan aniden ayrılmayı düşünürken çoğu kişi için sağduyu yeterli olacaktır; ancak yine California, bunu bir sonraki seviyeye taşımanın gerekli olduğunu hissetti – bu durumda en az 64 mil / saatin ötesine.

Bu yasaya itiraz etmeye mecbur hissettiyseniz, hastane yatağınızın yanında, geçmişte kalan çiçeklerin yanında bir alıntı bulabilirsiniz.

Büyük Amerika Birleşik Devletleri

ABD’deki birçok eyalette, evcil hayvan sahiplerinin uyması gereken, çoğunlukla kamu ve evcil hayvan güvenliği için yasalar vardır – peki araç güvenliği? Fort Thomas, Kentucky’de köpeğinizin araçları taciz etmesi yasalara aykırıdır.   Bu yasa, kamu ahlakının bir savunması olarak görülebilir; ancak, eyalette köpeklerin taşınmasına yönelik davranışları konusunda endişeleri olan bazı araba sahipleri olabilir.

Sevecen bir köpeğe sahip olmak hiçbir zaman hiçbir yerde cesaret kırılmasa da, Fort Thomas’ta köpeklerin sadece arabalarla platonik ilişkileri olması gerektiğini düşünüyorlar.

Little Rock, Arkansas halkı gece geç saatte yemek yemeyi ciddiye alıyor, özellikle şarküteriyse, bu yüzden saat 9’dan sonra sandviç tezgahının yanında kornaya basmak yasalara aykırıdır.Eğer gece geç saatlerde swizzli sıcak pastrami için çılgın bir arzunuz varsa Little Rock’ta boorish sürücülerden yeniden korunuyor.

Rockville, Maryland onlar profanely küfür ve yemin veya işitme dahilinde üzerine veya herhangi bir sokak, kaldırım veya karayolu yakınında, kaba bir dil kullanmak”için yasalara aykırıdır neden olduğu kabul edilebilir olmadığı bok dili hakkında ciddi konum geçen kişilerin, bu cadde, kaldırım veya otoyol üzerinde veya boyunca. ” En iyi uygulama, dinleyen yayalar tarafından bildirilmesin diye pencerenizi açıp nefesinin altında küfretmektir.

Halkın çoğu bu durumda karar vermeyi kısıtlamak için bir yasaya ihtiyaç duymayacaktır. Ancak Oregon’da, bir çocuğu / ergeni arabalarının dışına taşımayı yasalara aykırı yaptıklarında, “karayolu üzerinde bulunan herhangi bir motorlu aracın kaput, çamurluk, marşpiye veya başka bir harici parçası üzerinde . ” Genel olarak, çoğu aile aracı, yolcular için yerin sorun olmayacağı bir minibüs, SUV veya büyük araba şeklindedir. Bununla birlikte, bu Oregon’da makul bir endişe veya bir tesadüf gibi görünüyor.

Global olarak

Distracted Drive, dünya çapında kamu güvenliği için bir endişe kaynağıdır ve birçok yasa, herkesin iyiliği için dikkati dağılmış sürüş davranışını kısıtlamaktadır. Kıbrıs’ta iş demek, yemek yemek ve / veya içmek (su veya diğer içecekler) yasa dışıdır. Direksiyonun arkasındaysanız dışarı çıkma zahmetine girmeyin. Oturarak yemek yiyin veya 85 € para cezası ile yüzleşin. Koltuk içecek tutucular kesinlikle gevşek değişim içindir.

Görünüşler Rusça’da her şeydir, bu yüzden kirli bir arabaya sahip olmak 2000 ruble para cezası. Bu, araba yıkamalarının daha ucuz görünmesini sağlar.

Almanya’nın Otobanı ciddi sürücüler içindir – bu nedenle gereksiz yere durmak yasa dışıdır. Bu bile gazın bitmesi anlamına gelir. Arabanı kuruyana kadar mı sürüyorsun? Yakalandın. Alman kolluk kuvvetleri tarafından olası bir para cezasıyla karşı karşıya.

İsveç’te güneş ışığının çok seyrek olduğu yılın zamanları vardır, bu nedenle farlarınızı her zaman açık tutmamak yasalara aykırıdır. Yılın her zaman gündüz saatlerinin olduğu zamanlar olduğunu da unutmayın, bu nedenle aracınızı süresiz olarak tüm saatler boyunca farlar açık olarak çalıştırmayı bekleyin.

Daha Garip Yol Yasalarını mı merak ediyorsunuz?

Tuhaf trafik yasaları hakkında daha ilginç bilgiler için şu bağlantılara göz atın:

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat