En Önemli Araç Sigortası Kapsamı Nedir?

En Önemli Araç Sigortası Kapsamı Nedir?

Araba sigortasında pek çok farklı trafik sigortası kapsamı mevcuttur . Mevcut en önemli araba sigortası kapsamı nedir? Bu gerçekten çok yüklü bir sorudur. En önemli otomobil sigortası kapsamı, hasar anında ihtiyacınız olan sigortadır . Ancak, kaza başına değişebileceğinden, bunun hangi kapsamda olabileceğini asla bilemezsiniz. Hangi kapsamın sizin için önemli olduğunu ve hangi kapsamın iptal edilebileceğini belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar aşağıda verilmiştir.

En Önemli Araç Sigortası Kapsamı Nedir?
En Önemli Araç Sigortası Kapsamı Nedir?

En Önemli Araç Sigortası Kapsamı

En önemli teminat, eyaletinizin asgari sorumluluk ve mal hasarı teminatı olmalıdır . Her şeyden çok, araba kullanmak için kendinizi yasal tutmak için araba sigortası yaptırmanız gerekir. Ehliyetinizi kaybetme ve ehliyetinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Sorumluluk sigortası olmadan bir kazaya girerseniz, neden olduğunuz zararlardan kaynaklanan faturalar da dahil olmak üzere çok büyük cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sorumluluk ve mal hasarı teminatı, yoldaki diğer sürücüleri verdiğiniz zarardan korumak içindir. Araba sigortası poliçeniz muhtemelen sorumluluğu bedensel yaralanma olarak 20/40 örnek olarak listeliyor . 20 kişi başına tıbbi harcamalar, ağrı ve ıstırap için ne kadar ödeme yapılacağının yer tutucusudur ve 20.000 $ değerindedir. 40, kaza başına tıbbi harcamalar, ağrı ve ızdırap için ne kadar ödeyeceğinin yer tutucusudur ve 40.000 $ değerindedir.

Mülk hasarı , diğer insanların mülklerini teminat altına alır. Örneğin, başka bir kişinin arabasına çarparsanız veya bir korkuluk veya trafik işareti gibi şehir mülküne zarar verirseniz, araç sigortanızdaki mülk hasar teminatınız, poliçenizde belirtilen sınıra kadar olan hasarları karşılayacaktır.

Başkalarının mallarını ve tıbbi harcamalarını koruyan sigortaya sahip olmak, kendi mali korumanız için önemlidir. Onsuz, tazminat davası açılabilir.

Diğer Önemli Kapsam

Sen de kendi malını korumak istiyorsun. Aracınıza zarar verirseniz veya başka bir dış etken aracınıza zarar verirse, önemli araba onarım masraflarına karşı korunmanız için fiziksel hasar teminatı satın almanız gerekecektir.

Çarpışma dışında herhangi bir şekilde meydana gelen hasarı kapsamlı bir şekilde karşılayacaktır. Geyik, kemirgen , cam hasarı, yangın , hırsızlık , vandalizm ve fırtına hasarını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir . İndirilebilirlik genellikle geçerlidir.

Çarpışma kapsamı , aracınıza bir çarpışmada başka bir araçla, bir ağaçla veya posta kutusuyla hasar verdiğinizde ödeme yapar; sorun değil. Çarpışma muafiyetinizi düşürecektir .

Araç Sigortası Ekstraları

Araba sigortası poliçeleri, aynı zamanda önemli olduğu kanıtlanabilecek çok sayıda farklı isteğe bağlı teminat türü sağlar. Ekstra teminatlar arasında Boşluk Sigortası , Kiralama Sigortası , Yol Yardımı , Özel Ekipman, OEM Onay,  Küçük İhlal Bağışlama ve Kaza Bağışlama bulunmaktadır. Bununla birlikte, daha düşük bir dolar tutarı taleplerini karşılama eğilimindedirler, bu da onların daha az önemli olmasına yol açar. Teminatı satın almaktansa bu masrafları cebinizden karşılama olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Her araba sigortası kapsamının belirli poliçelerde yeri vardır. Bu gerçekten sürücüye ve politikasından beklentilerinin ne olduğuna bağlıdır. Teminatı azaltarak sigorta maliyetinizi düşürmeniz sorun değil, ancak bir kaza olduğunda ekstra masraflara hazırlıklı olun.

TIKLA ARA