• Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL
  • Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL

Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları

Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları

Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları

 Fiat Linea (Tip 323) bir oldu kompakt de Mart 2007 26 yayımlanan sedan Zorunlu Trafik Kasko Sigorta 2021 2022 Tofaş içinde bitki Bursa , Türkiye İtalyan otomobil tarafından, Fiat bir şekilde dünya arabası gelişmekte olan ülkelerde. Mevcut Fiat Grande Punto platformuna dayanmaktadır . Linea, Fiat Style Center tarafından tasarlandı ve Tofaş (Fiat Grubu ve Koç Holding ortak girişimi ) ve Fiat do Brasil tarafından ortaklaşa geliştirildi . Türkiye’de üretim 2016 yılında sona erdi.

Tarih Fiat Linea İç

Fiat Linea, FCA Küçük LWB platformu üzerine inşa edilmiştir . Linea, 2.603 mm (102.5 inç) dingil mesafesi üzerine oturur ve toplam uzunluğu sırasıyla 4.560 mm (179.5 inç), 100 mm (3.9 inç) ve 500 mm (19.7 inç), temel aldığı Fiat Grande Punto’dan daha uzundur . . C segmentindeki Fiat Viaggio kompakt sedandan yalnızca 111 mm (4,4 inç) daha kısadır .

2007 yılında Türkiye’de piyasaya sürüldüğünde, otomobil ilk olarak 1.4 Fire benzinli motor ve 1.3 Multijet dizel motorla satışa sunuldu . 120 PS ile 1.4 TurboJet motor ve 105 PS ile 1.6 dizel satışa sunulan sonraki modeller oldu. Tofaş fabrikasında üretim ağırlıklı olarak yerel Türkiye pazarına yöneliktir, CBU’lar AB pazarına gönderilmekte ve CKD bileşenleri Fiat-Sollers ortak girişiminin Rusya’daki Tataristan tesisine gönderilmektedir .

Eylül 2008’de Brezilya’da piyasaya sürülen Linea, Brezilya pazarı için esnek hale getirmek için ( benzin veya etanol kullanabilen ) 132 PS (97 kW; 130 hp) ile 1,9 L 16v “Torque” motorla satışa sunuldu . Ayrıca Brezilya’da Linea, 152 PS (112 kW; 150 hp) ile 1.4 L 16v T-Jet yalnızca benzinli motorla mevcuttur; Avrupa’da Fiat Grande Punto Abarth’ta kullanılan motorun aynısı .

Fiat Linea, Eylül 2009’da Güney Afrika’da piyasaya sürüldü.

Ocak 2009’da Hindistan’da piyasaya sürülen Linea, 1.4L Fire benzinli motor 90 PS (66 kW; 89 hp) ve 1.3L Multijet dizel motor 93 PS (68 kW; 92 hp) ile sunuluyor. Fiat Linea’nın 114 PS (84 kW; 112 hp) sağlayan çok beğenilen 1.4L T-JET Motorunu içeren bir başka çeşidi, 8 Ekim 2010’da Hindistan’da piyasaya sürüldü. [ alıntı gerekli ]

2012 Fiat Linea makyaj

2010’da (2011 modeli) Fiat, Torque motorunu (1.9 16v Flex) , Mini Cooper ve Chrysler PT Cruiser’da kullanılan eski 1.6 16v SOHC Tritec motorlarından türetilen yeni bir 1.8 16v E.torQ ile değiştirdi . Fiat Powertrain Technologies , deplasmanı 1598 cc’den 1747 cc’ye değiştirdi ve onu bir esnek yakıt motoru (etanol / benzin) yaptı. Maksimum güç çıkışı aynıydı (eski Tork motoruyla karşılaştırıldığında), ancak daha önce ulaşılacaktı [ kaynak belirtilmeli ] ve tork 183 N⋅m’den (135 lb⋅ft) 185 N⋅m’ye (136 lb⋅ft) yükseldi. ). Araç performansı önemli ölçüde değişmedi; Latin Amerika’da sadece E-Torq motorlarının kullanılması, büyük ölçüde Fiat için stratejik bir karardı.

Fiat Linea farklı bir segmentte faaliyet gösteriyor ve Brezilya ve Hindistan’da farklı rekabete sahip. Üst B segmentinde konumlandırılmış ve Honda City, Toyota Yaris sedan, Citroen C-Elysee, Ford Fiesta, Hyundai Accent / Verna gibi otomobillere karşı çıkıyor. [ kaynak belirtilmeli ] Bu konumlandırma, Hindistan pazarında bir yer edinmek ve düşük fiyata TS ve ESC gibi (isteğe bağlı) çeşitli özellikler elde etmek için yapıldı. [ alıntı gerekli ]

Araba sistemleri

Linea, çok dilli ses tanıma ve konuşma işlevlerine sahip Microsoft Windows Mobile tabanlı bir sistem olan Blue & Me eller serbest sistemi ile donatılmıştır . [6] Sistem, bir kişinin cep telefonunun telefon rehberine göz atmasına, SMS’leri yüksek sesle okumasına ve bunları MID’de görüntülemesine izin verir ve ses sistemini kontrol eder. Üzerinde müzik dosyaları bulunan bir USB çubuğu, yerleşik USB bağlantı noktasına takılabilir ve müzik, Blue & Me’nin yerleşik Microsoft Windows Media Player aracılığıyla çalınabilir.

  • Fiat Linea
  • 1.3 Multijet
  • 1.4 Fire
  • 1.4 Turbo
  • 1.6 Multijet

Brezilya’da Linea isteğe bağlı olarak Blue & Me Nav sistemi ile donatılabilir; entegre bir GPS sistemine sahip gelişmiş bir Blue & Me sistemi . Bu GPS sistemi, haritaları göstermek için bir dokunmatik ekran kullanmaz, bunun yerine sesli rehberlik ile yön veren ve navigasyon için yön oklarını görüntüleyen normal bir ekran kullanır. Hedef adres ve diğer talimatlar, normal Blue & Me sistemi gibi sesli olarak veya direksiyon simidindeki kontroller kullanılarak girilebilir. Linea, Brezilya’da entegre GPS sistemine sahip ilk otomobildir.

 Hindistan’da Fiat Linea

Şu anda, Fiat Linea’nın dört farklı çeşidi mevcuttur: Aktif, Dinamik, Duygu ve Duygu Paketi. Bir Linea Dynamic paketi de daha önce mevcuttu ancak Nisan 2010’dan beri üretilmiyor. Tüm bu varyantlar hem benzinli (1.4L YANGIN) hem de dizel (1.3L MultiJet) motor seçeneğiyle sunuluyor. Bu versiyonlar, bu araçlarda fiyat / içerik oranına göre kararlaştırılır. Fiat Linea’nın bazı Standart özellikleri şunları içerir: otomatik klima kontrolü, direksiyona monte edilmiş kumandalara sahip Blue & Me , hıza duyarlı ön silecekler ve ses kontrolü, çift arka AC havalandırma delikleri ve Gelişmiş Sürücü Bilgi Sistemi (DIS).

Fiat Linea, Fiat’ın Hindistan pazarına geri dönüşünü işaret etti ve şimdi Fiat Linea T Jet ile karşımıza çıktı. Linea T Jet, 1.4L turbo şarjlı bir benzinli motorla donatılmıştır ve 5.000 rpm’de 114 PS (84 kW; 112 hp) ve 2.200 rpm’de 207 N⋅m (153 lb⋅ft) tork üretir. Fiat Linea T Jet, 10,2 saniyede 0-100 km / sa arasında değişen ve 200 km / sa (124 mil / sa) azami hıza ulaşan bir ivmeye sahip.

Linea T-Jet’in (Hindistan versiyonu) bazı ek özellikleri şunlardır: Dört tekerleğin hepsinde disk frenlere sahip 205/55 R16 lastikli 16 inç alaşım jantlar, İtalyan deri koltuklar, yerden yüksekliği 185 mm (7,3 inç) artırıldı sınıfın diğer tüm sedanlarından daha iyi sınıf}, artırılmış iç mekan kalitesi.

Fiat Linea modelleri

Fiat Linea Aktif  Arka AC havalandırma delikleri, Otomatik yukarı / aşağı özellikli dört elektrikli camın tümü, spot ışık işlevli sinema ön kokpit ışıkları, hidrolik hidrolik direksiyon, hıza duyarlı ön silecekler gibi güvenlik, konfor ve rahatlık özelliklerinin çoğuyla birlikte gelen temel varyanttır. Tropikal iklime göre ayarlanmış AC, ancak iki önemli özelliğe sahip değil – ABS ve Hindistan’da zorunlu olmadıkları için çift hava yastıkları.

Fiat Linea Dinamik Sürücü koltuğu yükseklik ayarı, elektrikle ayarlanabilen dış dikiz aynası (ORVM’ler), Programlanabilir Hız Sınırı Uyarı Sistemi, ek arka kabin lambaları, ön sis lambaları, tavan ışıklarında gece paneli, arka tavan lambası gibi birkaç özellik ile birlikte gelir. ve katlanabilir desmodronic uzaktan kumanda anahtarı.

Fiat Linea Duygusu Bu varyantın sunduğu ek özellikler şunlardır: çift Arka AC Havalandırmalı otomatik klima kontrolü, 15 inç alaşımlar, 6 hoparlörlü EBD CD çalarlı ABS, torpido gözü ile ön koltuk kol dayanağı, çift katlanan arka koltuk, katlanabilir arka güneş perdesi , güneş gözlüğü tutucusu, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, katlanabilir anahtardaki uzaktan kumandadan açılan elektrikli bagaj ve ön koltuk arka cepleri.

Fiat Linea Duygu Paketi Fiat Linea’nın daha düşük varyantlarına kıyasla birkaç ek özellik sunan en üst düzey varyantıdır. Bu özellikler şunlardır: Windows Media oynatıcı ve sesli etkileşim ve komutlara sahip Blue & Me sistemi, çift ön hava yastıkları, ön emniyet kemerleri ön gerdiriciler ve yük sınırlayıcı, direksiyona monte ses, Blue & Me kontrolleri ve her iki tarafta makyaj aynaları.

2012’de yalnızca üç model mevcuttu; Dizel varyantı için Duygu, Dinamik ve Aktif, 1.4 FIRE motor için Aktif ve Dinamik ve Petrol için T-Jet & T-Jet + versiyonu.

L’Unico Club

Brezilya’da Fiat, Linea’nın sınıfının pazar lideri olan Honda Civic ve Toyota Corolla gibi Japon otomobilleriyle rekabet etmesini hedefledi . Bu nedenle Fiat , Linea sahiplerine özel özel hatlar ve Linea sahiplerine özel katılımcılar, özel etkinlikler için davetiyeler (konserler, tiyatro gösterileri, sergiler vb.) Gibi VIP hizmetleri sunan L’Unico Club’ı [8] kurdu. bakım için toplama ve teslim etme hizmeti ve Brezilya’daki Fiat otomobilleri için en uzun garanti olan üç yıllık garanti.

Fiat First

Hindistan’da, Grande Punto ile birlikte Linea , Fiat’ın özel hizmetinin bir parçası olan Fiat First, 15 Ekim 2009’da patlaklar, genel yedek parçalar, kaza onarımları ve çekme için 24 × 7 Yol Yardımı sağlamak için başlatıldı. Fiat, tüm Fiat müşterilerine 2 + 2 yıl uzatılmış garanti ile 50 ay boyunca 24 × 7 Yol Yardım paketini ücretsiz sunuyor. Bu hizmet yalnızca Fiat Hindistan’a özeldir. [9] Fiat Linea, Honda City , Ford Fiesta 1.6S, Hyundai Verna ve Maruti Suzuki SX4 gibi alt kompakt sedanlarla rekabet ediyor . [ alıntı gerekli ]Fiat, TATA Motors ile ortaklığı sayesinde Hindistan’da geniş ve büyüyen bir satış ağına sahiptir.

Tata-Fiat showroomlarında her iki üreticinin arabaları sergileniyor. Araba Fiat’ın Pune , Maharashtra’daki son teknoloji Ranjangaon tesisinde üretildi . 2011 yılının ortalarında Fiat ve Tata, 3 Ocak 2012’de piyasaya sürülen otomobilleri için özel showroomlar (Fiat Grande Punto 2012 ve Fiat Linea 2012) kurmayı seçerken, Fiat ve Tata pazarlama cephesinde ayrılmaya karar verdi. Chennai , Bengaluru , Mumbai ve Yeni Delhi gibi yaklaşık 20 büyük metro şehrinde 2012’nin sonlarında veya 2013’ün başlarında.

Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları
Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları
Fiat Linea Kasko Sigortası Fiyatları
Call Now ButtonTIKLA ARA

Texnologiya forumu pulsuz kripto pullar əldə etmək kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat