Menü Kapat

Hayat Sigortası Fiyatları

Hayat Sigortası Fiyatları

Hayat sigortası, sigorta poliçesi sahibi ile sigortacı veya sigortacı arasında, şirketinin belirlenen bir yararlanıcıya sigortalı bir kişinin ölümü üzerine prim karşılığı para ödemeyi vaat ettiği bir sözleşmedir.

Hayat Sigortası Fiyatları 2021
Hayat Sigortası Fiyatları 2021

Neden ihtiyacınız var : Ölüm pahalı olabilir – bir mülkün yerleşmesinden bir cenaze töreninin planlanmasına kadar, ilgili maliyetler sizi gerçekten geri getirebilir – ancak bir hayat sigortası poliçesi, hayatta kalan eş ve bakmakla yükümlü olunan kişilere (yani çocuklar) yüklenen mali yükü hafifletecektir. ).

Kimin ihtiyacı var : Bakmakla yükümlü olduğu kişiler

Nedir : Ölüm durumunda, bir hayat sigortası poliçesi, ölen kişinin bıraktığı masrafları karşılamak için yararlanıcıya üzerinde anlaşılan bir miktar para öder. Yararlanıcı, eş gibi menfaatler alan bir politikada adı geçen kişi veya kuruluştur.

 • Hayat Sigortası fiyatları 2021
 • Kredi Hayat Sigortası fiyatları 2021
 • Hayat Sigortası Fiyatları 2021
 • Hayat sigortası – ekşi
 • Hayat sigortası fiyatları Forum
 • Kredi için Hayat Sigortası hesaplama
 • Konut Kredisi hayat sigortası fiyatları
 • Hayat sigortası hesaplama VakıfBank
Hayat Sigortası Fiyatları

Hayat Sigortaları

Ölüm Hali Sigortası: Bu sigortayı yaptıran kişinin vefatı halinde poliçede belirttiği kişiye/mirasçısına birikmiş bir para ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemenin yapıldığı sigorta türüne ise Ölüm Hali Sigortası denilmektedir.

Grup Hayat Sigortası: Aynı şirket, işletme adına çalışan en az 10 kişi olacak şekilde yapılan toplu bir sözleşmedir. Bu sözleşmenin içeriğinde bulunan olan kişilerin vefat, uzun süreli engellilik durumu, hastalık, kazaya bağlı ölüm durumunda sigorta bedelinden bir prim ödemesi yapılmaktadır. Bu prim ödemesi yapılan sigorta türüne ise Grup Hayat Sigortası denilmektedir.

Maluliyet Sigortası: Sigorta sözleşmesine içinde olan bir kazadan ötürü sürekli engellik durumu yaşayan kişiye ödenen tazminata Maluliyet Sigortası denilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası: Bir anda oluşan kaza ve ölümlere karşı yapılan sigorta sözleşmesidir. Bu durumlar oluştuğu vakit sözleşmede belirlenen oran miktarında kişiye veya yakınlarına tazminat ödemesi yapılan sigorta çeşidine Ferdi Kaza Sigortası denilmektedir.

Özel Durum Sigortası: Diğer sigortalardan farklı olarak özel durumlar için kişilerin kendi istekleri doğrultusunda oluşturulan sözleşmelere Özel Durum Sigortası denilmektedir.

Koşullarınıza uygun sigorta

En iyi hayat sigortası, sevdiklerinizin mali kaygılar olmadan hayatına devam etmesini sağlayacak sigortadır. Doğru miktarda hayat sigortası, sevdiklerinizin örneğin kredileri ve miras vergisini geri ödemesine yardımcı olur.

İç huzuru için ortak kapak

Ortak teminat, siz ve eşiniz hanenizin mali durumunun sorumluluğunu paylaşıyorsanız iyi bir seçenektir. Ortak teminat, her biri lehtarını bağımsız olarak belirleyebilen iki kişi için bir hayat sigortası poliçesidir. Ortak teminat genellikle bireysel hayat sigortası poliçelerinden daha ucuzdur. Ortak teminat ile yardım, ölen kişinin belirlediği yararlanıcıya ödenir. Her iki sigortalı da aynı anda ölürse, ödenek lehtarlar arasında bölünür. Ortak koruma hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, burada yerel uzmanınızdan randevu alabilirsiniz.

Hayat sigortasından ödenen faydalar 

Hayat sigortası poliçeniz, ölümünüzden sonra seçtiğiniz lehtarlara ödeme yapar. Sigorta, hastalık veya kaza sonucu ölümü kapsar. Politikanız yürürlükte iken, lehdarlarınızı istediğiniz zaman çevrimiçi olarak değiştirebilirsiniz. Vergi ne olacak? Poliçenizin lehtarı en yakın akrabanızsa, yardım için miras vergisi ödemek zorunda kalacak. Yararlanıcınız en yakın akrabanız değilse, sigorta ödemesi sermaye geliri olarak sayılır ve sermaye kazancı vergisine tabidir. 

Hayat sigortasına ihtiyacınız var mı?

Herkesin hayat sigortasına ihtiyacı yoktur (hayat sigortası ve ölüm sigortası olarak da bilinir). Ancak, çocuklarınız, partneriniz veya diğer akrabalarınız, ipotek veya diğer yaşam masraflarını karşılamak için gelirinize bağlıysa, o zaman cevap evettir – muhtemelen hayat sigortası istiyorsunuz, çünkü bu, ölümünüz durumunda ailenize yardımcı olacaktır.

 • Hayat sigortası nedir?
 • Hayat sigortasına ihtiyacınız var mı?
 • Hayat sigortası ne kadara mal olur?
 • Zaten aldın mı?
 • Dikkate alınacak diğer sigorta türleri

Hayat sigortası nedir?

?

Bir şeyin ne anlama geldiğinden emin değil misiniz? Koruma sigortası sözlüğümüze bir göz atın .

Hayat sigortası, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere toplu ödeme veya ölürseniz düzenli ödeme olarak ödeme yapabilir.

Artık bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere bakılacağına dair güvence sağlamak için tasarlanmıştır.

Ödenen para miktarı, satın aldığınız teminat düzeyine bağlıdır. Nasıl ödeneceğine ve ipotek veya kira gibi belirli ödemeleri karşılayıp karşılamayacağına siz karar verirsiniz.

Bir ödeme almanın, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin başka türlü hak kazanabilecekleri test edilmiş faydaları etkileyip etkilemeyeceğini düşünmeniz gerekebilir.

İki ana tür hayat sigortası vardır:

 • Vadeli hayat sigortası poliçeleri: sabit bir süre için çalışır (poliçenizin ‘süresi’ olarak bilinir) – örneğin 5, 10 veya 25 yıl.
  Bu tür politikalar yalnızca poliçe sırasında ölürseniz karşılığını verir. Poliçe döneminin sonunda toplu ödeme yapılmaz.
 • Hayat boyu sürecek bir politika: Prim ödemelerinize ayak uydurduğunuz sürece, ne zaman ölürseniz öldürün amorti edecektir.

Kapsanmayan nedir?

Hayat sigortası genellikle yalnızca ölümü kapsar – hastalık veya engellilik nedeniyle ailenizi karşılayamazsanız, sigorta kapsamında olmayacaksınız.

Bazı hayat sigortası poliçeleri, otomatik olarak verilmese de, nihai fayda sağlar.

Ölümcül bir hastalık teşhisi üzerine bir ölümcül yardım ödenecektir. Kapsam dahilinde olup olmadığınızı görmek için poliçenizin hüküm ve koşullarını kontrol edin.

Çoğu politikanın bazı istisnaları vardır (kapsamadıkları şeyler). Örneğin, uyuşturucu veya alkol bağımlılığı nedeniyle ölürseniz ödeme yapmayabilirler ve normal olarak riskli sporlara katıldığınızda sigortalanmak için fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Poliçenizi çıkardığınızda ciddi bir sağlık sorununuz varsa, sigortanız o hastalıkla ilgili herhangi bir ölüm nedenini kapsamayabilir.

Bu sorunlar için aşağıdakileri kapsayan başka sigorta ürünleri satın alabilirsiniz:

 • uzun süreli hastalık
 • kritik hastalık sigortası veya
 • toplam ve kalıcı sakatlık.

Hayat sigortasına ihtiyacınız var mı?

Eğer varsa:

 • bakmakla yükümlü oldukları kişiler, örneğin okul çağındaki çocuklar
 • Gelirinize güvenen bir ortak veya
 • ödediğiniz ipoteğe sahip bir evde yaşayan bir aile – bir hayat sigortası poliçesi ölürseniz onlara sağlayabilir.

Ayrıca cenaze masraflarınızı karşılayan bir poliçe isteyebilirsiniz.

Ailenize bakması için hükümete güvenemezsiniz – eyaletten alacakları para muhtemelen beklediğinizden çok daha düşük.

Eğer ölürseniz ailenizi maddi olarak karşılamak istiyorsanız, hayat sigortası almayı düşünün.

Kimin ihtiyacı yok?

Aşağıdaki durumlarda hayat sigortasına ihtiyacınız olmayabilir:

 • bekarsın
 • partneriniz ailenizin yaşaması için yeterince kazanır
 • Geliriniz düşükse ve devlet yardımlarından yararlanabilirsiniz.

Emin değilseniz mali tavsiye alın.

Cenaze masraflarını karşılamaya yetecek kadar para ayırmayı düşünebilirsiniz.

Hayat sigortası ne kadara mal olur?

Hayat sigortası çok değerli olabilir.

Sevdiklerinize bol miktarda finansal koruma sağlamak için (yaşınıza ve sağlık durumunuza bağlı olarak) genellikle günde sadece birkaç peni yeterlidir.

Ancak aylık ödemeler (prim olarak da bilinir) değişiklik gösterir, bu nedenle alışveriş yapmak iyi bir fikirdir.

Aylık ödeme seviyesinde tam olarak neyin kapsandığını kontrol edin.

Bir hayat sigortası poliçesi için ödediğiniz fiyat bir çok şeye bağlıdır.

Bunlar şunları içerir:

 • yaşınız
 • sağlığın
 • senin yaşam tarzın
 • sigara içiyor musun
 • poliçenin uzunluğu
 • Kapatmak istediğiniz para miktarı, poliçenin uzunluğu, aynı zamanda yaşınız, sağlığınız, yaşam tarzınız ve sigara içip içmediğiniz.

Örneğin, ne kadar gençseniz ve tıbbi bir durumdan ölme olasılığınız ne kadar düşükse, politikanız muhtemelen o kadar ucuz olacaktır.

Zaten aldın mı?

‘Hizmette vefat’ yardımlarını içeren bir çalışan paketiniz varsa, bu size maaşınızın bir katını karşılayacaktır ve ek hayat sigortasına ihtiyacınız olmayabilir.

Bu poliçenin ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olup olmadığını ve ek bir hayat sigortası poliçesine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek size kalmıştır.

Bu işveren için çalışmayı bırakırsanız, artık onların politikası kapsamında olmayacağınızı unutmayın.

Dikkate alınacak diğer sigorta türleri

Hayat sigortası en kötü senaryoyu kapsar, ancak hastalık veya yaralanma nedeniyle çalışamazsanız faturalarınızı veya ipoteğinizi nasıl ödeyeceğinizi düşünmek de önemlidir.

Aşağıdaki bağlantılarda daha fazlasını öğrenebilirsiniz:

 • Gelir koruma sigortasına ihtiyacınız var mı? Bu tür bir sigorta, hastalık veya yaralanma nedeniyle çalışamıyorsanız düzenli ödeme sağlar.
 • Kritik hastalık sigortasına ihtiyacınız var mı? Bu tür bir politika, poliçenizin kapsamına giren ciddi bir hastalık teşhisi konulursa size vergiden muaf ‘toplu ödeme’ sağlayacaktır.
 • Ödeme koruma sigortasına ihtiyacınız var mı? Ödeme koruma sigortası, hasta olduğunuz, kaza geçirdiğiniz veya gereksiz olduğunuz için çalışamıyorsanız, ödemelerinize ayak uydurmanıza yardımcı olacaktır.
 • Kısa vadeli koruma sigortasına ihtiyacınız var mı? Bu çözüm, kendinizi çalışamayacak durumda bulursanız, temel harcamaları karşılamanıza yardımcı olacak kısa vadeli teminat sağlar.
TIKLA ARA