Hayat Sigortası Türleri

Hayat Sigortası Türleri

En temel hayat sigortası türü vadeli hayat sigortasıdır. Vadeli hayat sigortası poliçeleri, poliçe sahibini 1 ila 30 arasında belirli bir yıl için kapsar. Daha genç, sağlıklı insanlar için, vadeli hayat sigortası en ucuz seçenektir. Yüksek bir kapsamla sabit bir yıl için nispeten düşük ücretler ödersiniz.

Hayat sigortası türleri

 • HAYAT SİGORTASI NEDİR, ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
 • Birikimli Hayat Sigortası …
 • Yıllık Hayat Sigortası …
 • Uzun Süreli Hayat Sigortası …
 • Eğitim Sigortası …
 • Grup Hayat Sigortası …
 • Maluliyet Sigortası …
 • Ferdi Kaza Sigortası

Vade süresini seçerseniz dikkate alınması gereken bir şey, primin yalnızca poliçenin uzunluğu için sabit olmasıdır. Politikanın süresi dolarsa ve yenilemek isterseniz, şimdi daha yaşlı ve belki daha az sağlıklı olduğunuz için daha yüksek bir prim ödersiniz. Vade hayat poliçelerinin kendilerine ait nakit değeri yoktur. Faiz tahakkuk ettirmezler ve onlara karşı borç alamazsınız. Temel olarak, bunlar “saf” sigorta ürünleridir. Ölmezsen toplayamazsın.

Diğer tüm hayat sigortası türleri daimi hayat sigortası başlığı altında yer alır . Adından da anlaşılacağı gibi, politika, ne zaman ölürseniz ölün, satın aldığınız günden öleceğiniz güne kadar iyidir. Kalıcı hayat poliçelerinin sabit veya esnek bir primi olabilir.

Vadeli ve kalıcı hayat poliçeleri arasındaki en büyük fark, kalıcı poliçelerin bir nakit değer bileşeni içermesidir . Bu, sigorta şirketinin hesabınızda nakit rezerv oluşturmak için prim ödemelerinize yatırım yaptığı anlamına gelir. Kalıcı hayatın avantajı , poliçede nakit ödeme yapana kadar yatırım kazançlarından vergilendirilmemeniz ve nakit yedeklerinizden vergisiz borçlanabilmenizdir. Dezavantajı, primlerin vadeli ömür politikalarından çok daha yüksek olması ve yatırım performansının değişken olabilmesidir.

Birkaç farklı kalıcı yaşam politikası vardır:

 • Whole Life , sabit primli en temel kalıcı hayat sigortası poliçesidir. Nakit değer kazandıran bir tasarruf bileşenine sahiptir, ancak poliçe sahibi paranın nasıl ve nereye yatırılacağı konusunda hiçbir kontrole sahip değildir.
 • Universal Life , poliçe sahibinin poliçenin sigorta ve tasarruf bileşenleri arasında fonları kaydırmasına, hatta prim ödemeleri yapmak için tasarrufları kullanmasına izin verir. Prim oranları da esnektir.
 • Değişken Ömür , poliçe sahibine birikimlerinin nereye yatırılacağı ( hisse senetleri , tahviller , yatırım fonları vb.) Üzerinde kontrol sağlar . Yatırımların geri dönüş oranı, sadece poliçenin nakit değerini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda nihai vefat ödeneği miktarını artırır veya azaltır. Bu politikaya sahip primler düzeltildi.
 • Universal Variable Life , evrensel yaşamın esnekliğini değişken yaşamın yatırım kontrolüyle birleştirir. Primler esnektir ve nihai vefat ödeneği miktarı ile nakit değer, yatırımların performansına bağlıdır.

Peki gerçekten ne kadar hayat sigortasına ihtiyacınız var? Ve ne kadar süreyle ihtiyacın var? Sonraki bölümde öğrenin.HAYAT SİGORTASI ŞİRKETLERİ NASIL PARA KAZANDIRIR?

İlk başta, hiç mantıklı gelmiyor. Bir hayat sigortası şirketi, 60 yıl boyunca yılda 1.000 dolar (60.000 dolar) ödersem ve öldükten sonra karıma 500.000 dolar öderse nasıl para kazanabilir? Sigorta şirketleri için endişelenme. Matematiklerini yaptılar.

Her şeyden önce, sigorta şirketleri, görece az sayıda insanın hayat sigortası poliçelerine gerçekten para yatırdığını bilir. Kalıcı hayat sigortasına kaydolan kişiler bile genellikle daha sonraki yaşamlarında poliçeyi iptal etmeye karar verir. Bir poliçeyi iptal ederseniz, sadece poliçenin nakit değeri bileşeni eksi yüksek bir erken fesih ücreti alma hakkına sahip olursunuz.

En önemlisi, sigorta şirketleri prim ödemelerinizi bankaya yapıştırmazlar. Tüm bu parayı hisse senetlerine, bonolara ve diğer faiz getiren hesaplara yatırırlar. Ne zaman piyasalar dibe , sigorta şirketleri bir darbe alır, ama kazanç milyarlarca dolar her çeyrekte, gayet iyi [kaynak: yapıyoruz ile Seeking Alpha ].

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat