Hayat Sigortasının Faydaları

Hayat Sigortasının Faydaları

Hayat Sigortasının Faydaları

Gerekmediğimizi düşünerek, Sigortayı alma fikrini genellikle görmezden geliriz. Ancak ani bir kaza veya aksilik, Hayatın bizim için herhangi bir ipucu veya ipucu sağlamadan her an bitebileceğinin farkına varmamızı sağlar. O zaman ne olacak? Bakmakla yükümlü olduğumuz kişiler kederin yanı sıra Kiralar, krediler, EMI’ler, Çocuk masrafları vb. Gibi bir borç deniziyle karşı karşıya kalıyor. Gelir akışı kesiliyor ve alternatif bir kaynak yok. Bizim için bu kadar kötü senaryoları asla hayal etmiyoruz. “Hayat sigortası almaya ihtiyacım yok” zihniyetinden vazgeçilmeli, zira olumsuzluklar her zaman ve her yaşta ayrım gözetmeksizin bizi vurabilir. Finansal güvenlik ve koruma, bir bireyin arzuladığı şeydir ve hayat sigortası buna  mükemmel bir cevaptır.

Hayat Sigortasına Sahip Olmanın Faydaları

  • Yaşam Riski Teminatı
  • Ölüm Yararları
  • Yatırım getirisi
  • Vergi Avantajları
  • Kredi Seçenekleri
  • Yaşam Aşaması Planlaması
  • Garanti Edilen Gelir Faydaları
  • Biniciler

1. Yaşam Riski Kapsamı

Hayat sigortası, talihsiz bir olay durumunda sizi ve ailenizi koruyan yüksek bir yaşam riski teminatı sağlar.

2. Ölüm Yardımı

Hayat sigortasına yatırım yapmak size ve ailenize güvenli bir gelecek sağlar. Sigortalıya herhangi bir istenmeyen durum olması durumunda, sigortacı tüm tutarı, yani teminat edilen meblağ artı yaslı aileye ikramiye öder. Hayat sigortası ayrıca, ilerleyen yaşla birlikte azalan gelirleri olan kişilerin, kazalarla karşılaşanların veya emekli kişilerin menfaatini de korur. Çok sayıda politika mevcuttur ve gereksinimlerinize en uygun politikayı seçebilirsiniz.

3. Yatırım Getirisi

Hayat sigortası programları, diğer yatırım alternatiflerine kıyasla daha iyi sonuç verir. Hayat sigortası programlarının çoğu, başka hiçbir yatırım programının sunamayacağı bonuslar sunar. Hayat sigortasına yatırılan para güvenlidir ve riskleri kapsar. Yatırılan para, iyi getiri sağlayacak ve ya sürenin bitiminden sonra ya da sigortalının ölümünden sonra teminat altına alınmış toplam olarak tamamen iade edilecektir. Her iki şekilde de yatırılan para ve geri dönüşler güvenli bir şekilde geri ödenir.

4. Vergi Avantajları

Gelir Vergisi Yasasının 80C Bölümü, maaşlı kişinin vergi yükümlülüğünü azaltmasının etkili bir yoludur. Bu bölüm altında, belirtilen araçlara yapılan yatırımlar indirime tabidir. Şu anda, 80C bölümü altında indirim için mevcut miktar Rs’dir. Hayat sigortası primlerine , emeklilik emeklilik fonuna, çalışan yardım fonu, öz sermaye bağlantılı yatırım fonu planlarına, Ulusal Tasarruf Sertifikalarına ve kamu yardım fonuna (maksimum 70.000 Rs) yatırılabilecek 100.000  . Bu enstrümanlara yatırılan tutar, brüt vergiye tabi gelirden tutarın düşülmesi yoluyla indirim için uygundur.

5. Kredi Seçenekleri

Hayat sigortası, çaresizce paraya ihtiyacınız olması durumunda size poliçe kredisi alma avantajı sağlar. Poliçe hükümlerine bağlı olarak poliçe kapsamında teminat altına alınan nakit değer veya tutarın belirli bir yüzdesi olarak alınabilecek kredi tutarı.

6. Yaşam Aşaması Planlaması

Hayat sigortası, hayatınızın finansal hedeflerini size kolaylık sağlayacak şekilde planlayabileceğiniz yaşam aşaması planlamasına yardımcı olur. Yaşam aşaması ihtiyaçlarınız için plan yapmanıza yardımcı olur. Hayat Sigortası, sadece zamansız vefat durumunda maddi destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadeli bir yatırım görevi de görür. Çocuklarınızın eğitimi, evlilikleri, hayalinizdeki evi inşa etme veya rahat bir emeklilik planlaması, yaşam evrenize ve risk iştahınıza göre hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

7. Garanti Edilen Gelir Faydaları

Aileniz, düzenli aralıklarla aldıkları garantili gelir nedeniyle güvende kalır. Bu gelir, tüm kira, kredi ve ev kirası, telefon ve elektrik faturaları, Çocuk eğitimi vb. Diğer masrafların ödenmesine yardımcı olur. Bu gelir, kazanan üyenin kaybından sonra devam etmeyen geliri telafi eder.

8. Biniciler

Biniciler, satın alınabilecek ve temel bir sigorta poliçesine eklenebilecek ek avantajlardır. Bu seçenekler, sigorta kapsamınızı artırmanıza olanak tanır. Biniciler, ana yaşam politikasının kapsamı dışındaki riskleri karşılar ve daha kapsamlı bir koruma sağlar. Biniciler, kritik hastalıkları, kişisel kazaları, aile gelir yardımını ve prim ödeneğinden feragat etmeyi kapsayabilir). Bu ek teminat, ana hayat sigortası poliçesinin devreye giremeyeceği durumlarda devreye girer. Ayrıca vergi avantajları sağlarlar ve hayat ve sağlık sigortaları doğrultusunda kesintilere hak kazanırsınız. Örneğin, kaza sonucu bir ölüm binicisini seçerseniz, ödenen primler için bölüm 80 C uyarınca kesinti talep edebilirsiniz; kritik hastalık için ilgili bölüm 80 D olacaktır.

Hayat Sigortasının Faydaları

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat