Herkesin Sahip Olması Gereken 5 Sigorta Poliçesi

Herkesin Sahip Olması Gereken 5 Sigorta Poliçesi

Herkesin Sahip Olması Gereken 5 Sigorta Poliçesi

İÇİNDEKİLER

  • Uzun Vadeli Sakatlık Sigortası
  • Hayat sigortası
  • Sağlık Sigortası
  • Ev Sahibi Sigortası
  • Otomobil Sigortası
  • Sigorta için Dikkatli Alışveriş Yapın

En önemli varlıklarınızı korumak, sağlam bir kişisel finansal plan oluşturmada önemli bir adımdır ve doğru sigorta poliçeleri, kazanç gücünüzü ve mal varlığınızı korumanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir. Bu makalede, onsuz yapmamanız gereken beş politikayı tartışıyoruz. 

TEMEL ÇIKARIMLAR

  • Artık çalışmaya devam edemiyor olsanız bile mevcut yaşam tarzınızdan keyif almanızı sağlayacak yeterli kapsamı sağlayan bir engellilik politikası seçin . 
  • Finansal olarak size bağımlı kişileri korumak için hayat sigortası, gerekli sigorta poliçeleri listenizde üst sıralarda yer almalıdır. 
  • Tıbbi bakımın artan maliyeti, sağlık sigortasını bir zorunluluk haline getirmek için yeterli bir nedendir .
  • Evinizi değiştirmek pahalı bir tekliftir. Doğru ev sahibi sigortasına sahip olmak, süreci daha az zorlaştırabilir. 

Uzun Vadeli Sakatlık Sigortası

Uzun vadeli sakatlık ihtimali o kadar korkutucu ki, bazı insanlar bunu görmezden gelmeyi tercih ediyor. Hepimiz “bana hiçbir şey olmayacağını” umarken, gelecekteki kazanç gücünüzü koruma ümidine güvenmek hiç de iyi bir fikir değildir. Bunun yerine, artık çalışmaya devam edemiyor olsanız bile mevcut yaşam tarzınızdan keyif almanızı sağlayacak yeterli kapsamı sağlayan bir engellilik politikası seçin . 

Hayat sigortası

Hayat sigortası , maddi olarak size bağımlı olan insanları korur. Eğer ölürseniz anne babanız, eşiniz, çocuklarınız veya diğer sevdikleriniz mali zorluklarla karşılaşacaksa, hayat sigortası gerekli sigorta poliçeleri listenizde üst sıralarda yer almalıdır. Her yıl ne kadar kazandığınızı (ve çalışmayı planladığınız yılların sayısını) düşünün ve zamansız ölümünüz durumunda bu geliri değiştirmek için bir politika satın alın. 

Herkesin İhtiyaç Duyduğu 4 Sigorta Türü

Sağlık Sigortası

Tıbbi bakımın artan maliyeti, sağlık sigortasını bir zorunluluk haline getirmek için yeterli bir nedendir . Aile hekimine basit bir ziyaret bile ağır bir faturayla sonuçlanabilir. Hastanede kalışla sonuçlanan daha ciddi yaralanmalar, lüks bir tesiste bir haftalık kalış fiyatını aşan bir fatura oluşturabilir. Ameliyat gerektiren yaralanmalar, beş haneli maliyetleri hızla artırabilir. Sağlık sigortasının maliyeti hemen hemen herkes için mali bir yük oluştursa da, sigorta kapsamına girmemenin potansiyel maliyeti çok daha yüksektir. 

Ev Sahibi Sigortası

Evinizi değiştirmek pahalı bir tekliftir. Doğru ev sahibi sigortasına sahip olmak, süreci daha az zorlaştırabilir. Bir poliçe satın alırken, eviniz tamir edilirken başka bir yerde yaşama maliyetinin yanı sıra yapının ve içindekilerin değiştirilmesini de kapsayan bir poliçe arayın. 

Yeniden inşa etme maliyetinin, zaten sahibi olduğunuz için arazinin maliyetini içermesi gerekmediğini unutmayın. Evinizin yaşına ve içerdiği olanaklara bağlı olarak, onu değiştirme maliyeti, ödediğiniz fiyattan daha fazla veya daha az olabilir. Doğru bir tahmin elde etmek için, yerel inşaatçıların fit kare başına ne kadar ücret aldığını bulun ve bu sayıyı değiştirmeniz gereken alan miktarıyla çarpın. Yükseltmelerin ve özel özelliklerin maliyetini hesaba katmayı unutmayın. Ayrıca, poliçenin mülkünüzde meydana gelebilecek yaralanmalara ilişkin her türlü sorumluluğun maliyetini karşıladığından emin olun.

Evinizi yeniden inşa etmenin maliyetini doğru bir şekilde tahmin etmek için, yerel inşaatçıların fit kare başına ne kadar ücret aldığını bulun ve bu sayıyı değiştirmeniz gereken alan miktarıyla çarpın.

Otomobil Sigortası

Çoğu yerde kanunen bir miktar otomobil sigortası zorunludur. Buna sahip olmanız gerekmese ve yıllardır ödenen eski bir hurdayı sürüyor olsanız bile, otomobil sigortası atlamamanız gereken bir şeydir. Bir kazaya karışırsanız ve biri yaralanırsa veya mülkiyeti zarar görürse, sahip olduğunuz her şeye mal olabilecek bir davaya maruz kalabilirsiniz. Kazalar çabuk olur ve sonuçlar genellikle trajiktir. Otomobil sigortasına sahip olmamak veya yalnızca gereken minimum teminatı satın almak, size yalnızca küçük bir miktar tasarruf sağlar ve sahip olduğunuz diğer her şeyi riske atar.

Yukarıda listelenen politikalara ek olarak, işletme sahiplerinin işletme sigortasına ihtiyaçları vardır . Davadan memnun bir toplumda sorumluluk kapsamı, uzun, başarılı bir çaba ile iflas mahkemesine gitmek arasındaki fark olabilir.

Sigorta için Dikkatli Alışveriş Yapın

Sigorta poliçeleri çeşitli şekil ve boyutlarda gelir ve birçok farklı özellik, avantaj ve fiyatla övünür. Kapsamı ve maliyeti anladığınızdan emin olmak için dikkatlice alışveriş yapın, politikaları okuyun ve temsilciyle görüşün. Satın aldığınız poliçelerin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun ve satın alma işleminden memnun kalana kadar noktalı çizgide imzalamayın.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat