İşletmenizi Korumak İçin İhtiyacınız Olan 7 Sigorta Türü

İşletmenizi Korumak İçin İhtiyacınız Olan 7 Sigorta Türü

İşletmenizi Korumak İçin İhtiyacınız Olan 7 Sigorta Türü

Bir girişimci işe başladığı günden itibaren, kendini belli risklere maruz bırakır. İlk çalışan işe alınmadan önce bile, bir işletme risk altındadır ve doğru sigortaya sahip olmak önemlidir . Bir dava ya da felaketle sonuçlanan bir olay, küçük bir işletmeyi daha yere inme şansı bulamadan ortadan kaldırmak için yeterli olabilir .

Neyse ki, işletmeler kendilerini bu tehlikelere karşı korumak için çok çeşitli sigorta türlerine erişebilir. İşte bir işletmenin mümkün olan en kısa sürede sahip olması gereken bazı sigorta türleri.

1. Mesleki sorumluluk sigortası.

Hatalar ve ihmaller (E&O) sigortası olarak da bilinen mesleki sorumluluk sigortası, bir işletmeyi hatalardan veya gerçekleştirilememeden kaynaklanan zararlardan kaynaklanan ihmal iddialarına karşı kapsar. Mesleki sorumluluk sigortası için herkese uyan tek bir poliçe yoktur. Her sektörün, bir işletme için yazılmış özelleştirilmiş bir politikada ele alınacak kendi endişeleri vardır.

2. Mülkiyet sigortası.

Bir işletme kendi alanının sahibi olsun veya olmasın, mülk sigortası bir zorunluluktur. Bu sigorta, yangın, fırtına veya hırsızlık durumunda ekipman, tabela, envanter ve mobilyayı kapsar. Bununla birlikte, sel ve deprem gibi toplu yıkım olayları genellikle standart mülk sigortası poliçeleri kapsamında değildir. Bölgeniz bu sorunlara eğilimli ise, ayrı bir poliçe fiyatlandırmak için sigortacınıza danışın.

3. İşçi tazminat sigortası.

İlk çalışan işe alındıktan sonra, işçi tazminat sigortası bir işletmenin sigorta poliçesine eklenmelidir. Bu, bir çalışanın o işletmeyle yaptığı çalışmalar nedeniyle yaralanması veya ölmesi durumunda tıbbi tedavi, sakatlık ve ölüm yardımlarını kapsayacaktır. Çalışanlar görünüşte düşük riskli işler yapıyor olsalar bile, kayma ve düşme yaralanmaları veya karpal tünel sendromu gibi tıbbi durumlar pahalı bir iddiayla sonuçlanabilir.

4. Ev tabanlı işletmeler.

Birçok profesyonel küçük işlerine kendi evlerinde başlar. Ne yazık ki, ev sahibi poliçeleri, ticari emlak sigortasının yaptığı gibi ev tabanlı işletmeleri kapsamaz. İşinizi evinizin dışında yürütüyorsanız, sigortacınızdan bir sorun durumunda ekipmanınızı ve envanterinizi kapsayacak ek sigorta isteyin.

5. Ürün sorumluluk sigortası.

İşletmeniz genel pazarda satış için ürünler üretiyorsa, ürün sorumluluk sigortası şarttır. Ürünlerinin güvenli olduğundan emin olmak için mümkün olan her önlemi alan bir işletme bile, ürünlerinden birinin neden olduğu hasarlar nedeniyle adını bir davada bulabilir. Ürün sorumluluk sigortası, böyle bir durumda bir işletmeyi korumak için çalışır ve kapsamı özel olarak belirli bir ürün türüne göre uyarlanabilir.

6. Araç sigortası.

Şirket araçları kullanılacaksa, bir kaza olması durumunda işletmeleri sorumluluktan korumak için bu araçlar tamamen sigortalanmalıdır. En azından, işletmeler üçüncü şahısların yaralanmasına karşı sigorta yapmalıdır, ancak kapsamlı sigorta, bir kaza durumunda o aracı da kapsayacaktır. Çalışanlar kendi arabalarını iş için kullanıyorsa, bir kaza durumunda kendi kişisel sigortaları onları karşılayacaktır. Bunun önemli bir istisnası , bir ücret karşılığında mal veya hizmet teslim ediyor olmalarıdır. Buna teslimat personeli dahildir.

7. İş kesintisi sigortası .

Bir felaket veya yıkıcı olay meydana gelirse, bir işletmenin operasyonları büyük olasılıkla kesintiye uğrayacaktır. Bu süre zarfında, personelinizin ofiste çalışamaması, ürün üretememesi veya satış görüşmesi yapamaması nedeniyle işletmenizde gelir kaybı yaşanacaktır. Bu sigorta türü, özellikle perakende mağazaları gibi iş yapmak için fiziksel bir konuma ihtiyaç duyan şirketler için geçerlidir. İş kesintisi sigortası, bu olaylar sırasında kaybedilen gelirini bir işletmeye tazmin eder.

Doğru sigortayı yaptıran bir işletme, bir dava veya felaketle sonuçlanan bir olay nedeniyle büyük bir mali kayıptan kaçınabilir. İşletmenizin türü için hangi sigorta türlerinin önerildiğini öğrenmek için sigortacınıza danışın ve bu planları mümkün olan en kısa sürede uygulamaya koyun.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat