İzlenecek Yol İşaretleri ve Trafik İşaretleri

İzlenecek Yol İşaretleri ve Trafik İşaretleri

İzlenecek Yol İşaretleri ve Trafik İşaretleri

Başka bir ülkeden geliyorsanız, Trafik sigortası yol işaretleri ve trafik sinyalleri muhtemelen size tanıdık gelmeyecektir. Birçoğu nispeten açıklayıcı olsa da, araba kullanmadan önce onları incelemeye zaman ayırmadıysanız, bazıları daha kafa karıştırıcı olabilir. Ek olarak, trafik ışıklarını çevreleyen yasalar diğer ülkelerde izlenenden farklı olabilir. Yol işaretleri Dur İşareti : kırmızı sekizgen bir işaret (genellikle beyaz harfli STOP ile) bir kavşakta tamamen durmanız gerektiğini belirtir. Çoğu kavşakta iki dur işareti vardır ancak karşıdan gelen trafiğin durması GEREKMEZ. Karşıdan karşıya geçerken veya dönerken dikkatli olun. Dört yollu duraklı bir kavşakta geçiş hakkı,

İzlenecek Yol İşaretleri ve Trafik İşaretleri
İzlenecek Yol İşaretleri ve Trafik İşaretleri

ilk önce kavşağa kimin geldiğine göre belirlenir. Yol Verme İşareti : Beyaz veya sarı üçgen işaret, karşıdan gelen trafiğe geçiş sağında izin verildiğini belirtir. İlerlemeden önce karşıdan gelen trafiğin temizlenmesini beklemeniz gerekir, bu nedenle, ilerlemeden önce karşıdan gelen trafiği yavaşlatmak ve kontrol etmek genellikle uygundur. Tek Yön : İnce yatay dikdörtgen bir işaret (genellikle siyah oklu beyaz), bir sokakta yalnızca belirli bir şekilde ilerleyebileceğinizi gösterir – ok size hangi yöne doğru gitmeyi söylemelidir.

Hız Sınırı :

Bu işaretler (genellikle büyük bir dikey dikdörtgen işaret), belirli bir alanda saatte mil başına ne kadar hızlı gidebileceğinizi belirtir. Sınırlar otoyolda bile nispeten sık değişebilir, bu yüzden dikkatli olun. Bazen bunlar minimum hızı da gösterir. Demiryolu Geçişi : Genellikle büyük bir X veya bir çift çapraz tren yolu. Demiryolu geçidi kelimelerini veya RR harflerini içerebilir. Işıklar ve zil sesi, gelen bir tren olup olmadığını göstermelidir. Yanında ışıkları olmayan bir demiryolu geçidi işaretine ulaşırsanız , tam olarak durun ve devam etmeden önce her iki yolu da kontrol edin. Otopark / Park Yasak Yasal olarak park etme izninizin olduğundan emin olmak için tüm işaretleri okuyun. Pek çok işaretin zaman sınırlaması vardır ve gerekli izin gibi başka kısıtlamalar da olabilir. Bazı noktalar sadece engelli sürücüler içindir. Sarıya boyanmış bir bordür genellikle park yapılmasına izin verilmediğini gösterir.

TIKLA ARA