Kapsamlı Araç Sigortası Bunu Karşılıyor mu?

Kapsamlı Araç Sigortası Bunu Karşılıyor mu?

Kapsamlı otomobil trafik sigortası, “kapsamlı” olmaktan uzak olduğu için, kafa karıştıran bir adı vardır. Çok özel bir takım problemleri karşılıyor. Bir araba krediniz varsa, borç vereniniz muhtemelen bunu istemektedir.

Ve arabanızın ücreti ödenmişse, mükemmel bir sürücü olsanız bile muhtemelen onu istersiniz. Bunun nedeni, kapsamlı teminatın  , sürüşünüzün kalitesiyle hiçbir ilgisi olmayan sorunları karşılamasıdır . Hatta garaj yolunda otururken arabanıza olabilecek şeyleri bile öder.

Kapsamlı Araç Sigortası Bunu Karşılıyor mu
Kapsamlı Araç Sigortası Bunu Karşılıyor mu

Ya Biri Arabamı Tuşlarsa?

Anahtarlı bir arabadan kaynaklanan hasar vandalizm olarak kabul edilir ve kapsamlı teminat kapsamına girer. Aynısı, dışarı çıkıp arabanızın spreyle boyandığını veya başka bir şekilde kasıtlı olarak tahrip edildiğini fark ederseniz de geçerli olacaktır.

Yola Koşan Bir Hayvan Ne Olur?

Bir geyiğe vurmak, kapsamlı bir sigorta kapsamına giren klasik bir hayvan çarpışması örneğidir. Yabani hindiler ve köpekler gibi her büyüklükteki hayvan önünüzdeki yola dalabilir ve arabanın hasar görmesine neden olabilir.

Kapsamlı teminat, indirilebilir tutarınız düşülerek araç hasarınızı öder.

Ya Arabam Kasırgada Atılırsa?

Bir kasırga, garip bir olay gibi görünebilir, ancak kapsamlı sigorta, kasırga ve rüzgar hasarı gibi hava koşullarına bağlı hasarları kapsar. Ayrıca dolu hasarını da öder.

Ya Bir Şey Arabamın Çatısını Kırarsa?

Büyük ağaç dalları, sıradan bir fırtınada bile arabanızı ezebilir. Veya arabanıza istediğiniz sayıda nesne gönderen bir kasırga düşünün. Düşen herhangi bir nesne aracınıza zarar verirse, kapsamlı bir teminat ödenecektir.

Ya Arabam Sel Sırasında Yıkanırsa?

Yıkıcı selden kurtulan insanlar genellikle evlerini kurutmaya ve onarmaya odaklanır. Evler arabalardan çok daha büyük bir yatırım olduğu için bu anlaşılabilir bir durum. Ancak sel suları genellikle araçları da yıkar.

Düşündüğünüzden daha derin bir “su birikintisine” girmek bile aracın hasar görmesine neden olabilir.

Araç sel hasarı için, kapsamlı sigorta, onarımları veya toplanmışsa aracın değerini kapsar.

  • Kapsamlı ve çarpışma kapsamı genellikle otomobil sigorta şirketleri tarafından bir arada paketlenir.
  • Kapsamlı bir sigorta satın aldığınızda, indirilebilir bir miktar seçeceksiniz. Kapsamlı teminat kapsamında bir talepte bulunursanız, sigorta kontrolünden düşülen tutardır.
  • Kapsamlı kapsam başkalarına ödeme yapmaz. Bir başkasına zarar verirseniz veya yaralanırsanız, bu otomatik sorumluluk sigortanıza girer .
TIKLA ARA