Kapsamlı araç sigortası nedir?

Kapsamlı araç sigortası nedir?

Kapsamlı araç sigortası nedir?

 • Kimin hatalı olduğuna bakılmaksızın, bir kazada başka bir kişiyi yaralamanız veya arabanıza veya başka bir araca zarar vermeniz durumunda kapsamlı teminat ödenir
 • Yalnızca diğer araçlara ve kişilere verdiğiniz zararı kapsayan üçüncü şahıs sigortasından farklıdır.
 • Kapsamlı teminat bedeli, yaşlarına, sürüş yeteneklerine, sürdükleri arabanın türüne veya nerede yaşadıklarına bağlı olarak bir kişiden diğerine değişebilir.
Kapsamlı araç sigortası nedir?
Kapsamlı araç sigortası nedir?

Kapsamlı araç trafik sigortası  , sizin ve arabanız için alabileceğiniz en eksiksiz sigorta teminatını sağlar. Yani, bir kaza geçirirseniz, kaza sizin hatanız olsa bile siz ve arabanız sigortalısınız.

Yolda tam bir gönül rahatlığı arıyorsanız, kapsamlı teminat, aranacak sigorta türüdür

Kapsamlı araç sigortası nedir?

Özetle, kapsamlı teminat, kimin hatalı olduğuna bakılmaksızın, arabanıza, bir başkasının arabasına zarar verirseniz veya bir kazada birini yaraladığınızda karşılığını verir.

Kapsamlı araç sigortası sizi yangın ve hırsızlığa karşı da karşılar. Yalnızca diğer araçlara ve kişilere verdiğiniz zararı kapsayan üçüncü şahıs sigortasından farklıdır.

Üçüncü şahıs, yangın ve hırsızlık sigortası, diğer araçlara ve kişilere verilebilecek hasarları, ayrıca bir yangında hasar görmesi veya çalınması durumunda kendi aracınızı kapsar. Ancak kendinize veya kendi aracınıza verdiğiniz zararı karşılamayacaktır.

Bu nedenle, birçok sürücü kendilerinin ve araçlarının tamamen sigortalı olduğundan emin olmak için kapsamlı bir teminat alır.

Kapsamlı sigortaya ne tür bir teminat dahildir?

Genel olarak konuşursak, en kapsamlı araba sigortası poliçelerinin şunları içermesini bekleyebilirsiniz:

 • Arabanıza veya başka birinin arabasına kazara hasar gelmesi
 • Kişisel yaralanma veya bir kazaya karışan diğer kişilerin yaralanması
 • Bir kaza sonucu başkalarının malına verilen hasar
 • Hasar gören veya çalınan kişisel eşyaların teminatı
 • Ön camınızın onarımı

LV = ayrıca kapsamlı kapsamıyla bir dizi başka avantaj da sunar, bu nedenle:

 • Diğer araç ve sürücünün ayrıntılarına sahip olduğunuz sürece, sigortasız bir sürücünün çarpması durumunda hasar indiriminizi kaybetmezsiniz veya fazladan ödeme yapmanız gerekmez.
 • Aracınız bir kazada hasar görürse, çocuk oto güvenlik koltuklarınızı değiştireceğiz
 • Deponuza yanlış yakıt koyarsanız,  onu temizleme masraflarını karşılayacağız
 • Sizinki silinmişse ve 12 aydan azsa eski araba değişimi için yenisini alacaksınız *

Kapsamlı sigorta nasıl çalışır?

Kapsamlı teminat alma konusunda bir sigorta şirketine başvurduğunuzda, kendiniz, arabanız ve sigortaya eklemek istediğiniz diğer sürücüler hakkında bir dizi soru sorulacaktır. Sigortacı, bu bilgileri size yıllık sigortanızın fiyatını sağlamak için kullanacaktır.

Sigorta şirketleri dikkatli sürücüleri ödüllendirmeyi sever, bu nedenle bir yıldan diğerine sigortanız için talepte bulunmazsanız, hasarsızlık indirimi oluşturabilirsiniz. Bu indirim, sigortanızın normal fiyatına uygulanır ve genel maliyeti azaltabilir.

Kapsamlı araba sigortanıza genellikle eşiniz gibi birini ekleyebilirsiniz, böylece o kişi arabayı sürebilir ve tamamen sigorta kapsamına girebilir. Ancak, aslında ana sürücü olmayacaksanız, kendinizi bir arabanın ana sürücüsü olarak göstermeye kalkmayın.

Örneğin, genç oğlunuz testini yeni geçmişse ve ilk arabasını sigortalamak istiyorsa, ana sürücü olarak listelenmesi gerekir. Ana sürücü olduğunuzu iddia ediyorsanız, ancak aracı nadiren kullanıyorsanız, buna önden geçiş denir ve buna izin verilmez.

Kapsamlı araç sigortası pahalı mı?

Sigorta şirketleri, araba sigortanızın fiyatını hesaplarken birçok faktörü hesaba katar .

Yani bu, maliyetin bir kişiden diğerine yaşına, sürüş kabiliyetine, sürdükleri arabanın türüne, nerede yaşadıklarına vb. Bağlı olarak değişebileceği anlamına gelir.

Bazı basit şeyler yaparak araba sigortanızın maliyetini düşürebilirsiniz:

 • Gönüllü aşırılığınızı artırmak
 • Arabanızın güvenliğini iyileştirme
 • Daha düşük bir sigorta grubuna sahip bir araba satın almak

Üçüncü şahıs sigortasının kapsamlı sigortadan daha ucuz olabileceğini düşünebilirsiniz, ancak bu her zaman böyle değildir. Üçüncü şahıs sigortası yaptıran sürücüler genellikle daha fazla risk alan kişilerdir, bu yüzden teminat bedeline yansır. LV =

kapsamlı araç sigortasının diğer tanınmış sigorta şirketlerine kıyasla ne kadar olduğunu görün .

* Siz veya eşiniz ilk ve tek tescilli koruyucuysanız ve hasar veya kayıp meydana geldiğinde hasarın tahmini onarım maliyeti üreticinin liste fiyatının (vergiler ve aksesuarlar dahil)% 50’sinden fazlaysa; veya çalınmış ve kurtarılmamış.

TIKLA ARA