Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası , kasko sigortası fiyatları ortalama ve en uygun 2021 2022 otomobilinizi veya bisikletinizi içeren kazalar durumunda mali yardım sunan poliçeleri ifade eder. Kasko sigortası, aşağıdakileri içeren üç motorlu araç kategorisi için kullanılabilir:

Kasko Sigortası
Kasko Sigortası
 • Ortalama kasko fiyatları 2021
 • Ortalama kasko fiyatları 2021 Forum
 • Kasko fiyatları 2021
 • Tahmini kasko primi hesaplama
 • Plakadan araç kasko değeri sorgulama
 • Kasko değeri sorgulama
 • Kasko Teklifi al
 • Araba Sigortası -Şahsen sahip olunan dört tekerlekli araçlar böyle bir poliçe kapsamındadır.
 • İki tekerlekli araç Sigortası -Kişisel olarak sahip olunan iki tekerlekli araçlar, bisikletler ve scooterlar dahil, bu planlar kapsamındadır.
 • Ticari Araç Sigortası  Ticariolarak kullanılan bir araca sahipseniz, bunun için sigorta yaptırmanız gerekir. Bu politikalar, iş otomobillerinizin en iyi şekillerde kalmasını sağlayarak kayıpları önemli ölçüde azaltır.

Kasko Sigortası Poliçe Türleri

Sunulan teminat veya korumanın kapsamına bağlı olarak, motor kasko sigortası poliçeleri üç türdendir , yani:

 • Üçüncü Şahıs Sorumluluk  – Bu, en temel motor sigortası teminatı türüdür. 1988 Motorlu Taşıtlar Yasası uyarınca tüm motorlu araç sahipleri için asgari zorunlu gerekliliktir . Sınırlı mali yardım nedeniyle, bu tür politikaların primleri de düşük olma eğilimindedir. Bu sigorta planları, yalnızca söz konusu aksilikten etkilenen üçüncü şahsa mali yükümlülüğü ödeyerek, kaza nedeniyle yasal zorluklarla karşılaşmamanızı sağlar. Bununla birlikte, sigortalıların aracını kazalardan sonra onarmak için herhangi bir mali yardım sunmazlar.   
 • Kapsamlı Kapak – Üçüncü şahıs sorumluluk seçeneği ile karşılaştırıldığında, kapsamlı sigorta planları daha iyi koruma ve güvenlik sunar. Bu planlar, üçüncü şahısların yükümlülüklerini karşılamanın yanı sıra, bir kaza nedeniyle sigortalıya ait kendi aracında meydana gelen hasarların giderilmesi için yapılan masrafları da kapsamaktadır. Ek olarak, aracınızın yangın, insan yapımı ve doğal afetler, isyanlar ve benzeri durumlar nedeniyle hasar görmesi durumunda kapsamlı planlar da bir ödeme sunar. Son olarak, kapsamlı bir kapağa sahip olduğunuzda bisikletinizin çalınması durumunda maliyetini geri alabilirsiniz. Ayrıca, kapsamlı motor sigortası poliçesi ile daha kapsamlı hale getirebilecek birkaç eklenti de tercih edilebilir. Bu eklentilerden bazıları sıfır amortisman kapağı, motor ve dişli kutusu koruma kapağı, sarf malzemesi kapağı, arıza yardımı vb. İçerir.
 • Kendi Hasar Sigortası  – Bu, sigorta şirketlerinin tüketicilere sunduğu özel bir motor sigortası türüdür. Ayrıca, böyle bir plandan ancak iki tekerlekli veya arabayı Eylül 2018’den sonra satın aldıysanız yararlanabilirsiniz. Araç yepyeni olmalı ve ikinci el olmamalıdır. Ayrıca, bu bağımsız kendi hasar sigortasından ancak halihazırda bir üçüncü şahıs sorumluluk motor sigortası poliçeniz varsa yararlanabileceğinizi de unutmamalısınız . Kendi hasar teminatınız ile, temelde, poliçenin üçüncü şahıs sorumluluk kısmı olmadan kapsamlı bir poliçe ile aynı faydaları elde edersiniz.

Kasko Poliçelerinin Faydaları

Arabalar ve bisikletler her geçen gün daha pahalı hale geliyor. Böyle bir zamanda, uygun sigortasız kalmak mal sahibi için ciddi parasal kayıplara yol açabilir. Aşağıda, böyle bir planı satın almanın bazı avantajları listelenmiştir.

 • Yasal Zorluğu Önler  – Aksi takdirde katlanmanız gereken trafik cezalarından ve diğer yasal durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur.
 • Tüm Üçüncü Şahıs Sorumluluklarını Karşılar  – Bir araç kazası sırasında bir kişiyi yaralarsanız veya birinin malına zarar verirseniz, sigorta poliçesi parasal kayıpları etkili bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur.
 • Kendi Aracınızı Onarmak İçin Mali Yardım  – Kazalardan sonra, kendi aracınızı tamir etmek için önemli meblağlar harcamanız gerekir. Sigorta planları, bu tür cepten harcamaları sınırlandırarak, onarımları hemen yapmanıza olanak tanır.
 • Hırsızlık / kayıp teminatı  – Aracınız çalınırsa, sigorta poliçeniz arabanızın / bisikletin yol fiyatının bir kısmını geri almanıza yardımcı olacaktır. Aracınız kaza nedeniyle tamir edilemeyecek şekilde hasar görürse benzer bir yardım bekleyebilirsiniz.

Ek olarak, ticari bir arabaya / iki tekerlekli bir araç sahibi olan kişiler, o araç için prim ödüyorlarsa vergi avantajlarından da yararlanabilirler.   

TIKLA ARA