Kazalar Sigorta Priminizi Nasıl Etkiler?

Kazalar Sigorta Priminizi Nasıl Etkiler?

Kazalar Sigorta Priminizi Nasıl Etkiler?

Her sürücü – hatta gerçekten iyi olanlar – trafik sigortası yolda kötü bir gün geçirebilir. Bu hız artışını kaçırsanız da başka bir otomobille çarpışsanız da, tanımı gereği kazalar asla kasıtlı değildir. Ancak kasıtsız “sorumlu değil” anlamına gelmez. Ve bazı durumlarda, bir çarpışma daha yüksek sigorta primleriyle sonuçlanabilir.

Kazalar Sigorta Priminizi Nasıl Etkiler?
Kazalar Sigorta Priminizi Nasıl Etkiler?

Sorumlu kim?

Sigorta şirketleri için, araba kazası iddialarını etkili bir şekilde yönetmenin bir yolu, kusurlu bir taraf kurmaktır – bunu önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmasa ve polis sizi bir suçla suçlamamış olsa bile.

  • Çarpışmanın türüne bağlı olarak tek sürücü sizseniz hatalı olabilirsiniz

Başka bir aracın sürücüsüyle çarpışmanız durumunda, sigortacılar Arıza Tespit Kurallarına göre kimin hatalı olduğuna karar verir. Bazen kazaya kimin neden olduğunu belirlemek zaman alabilir ve daha fazla polis ve / veya sigorta şirketi soruşturması yapabilir. Her durumda, bir kazadan sorumlu olmak, otomobil sigortası primlerinizin artmasına neden olabilir.

Peki ya Ontario’nun Kusursuz Sigortası?

Çoğu ilde bir tür “hatasız” otomobil sigorta sistemi vardır. Kusursuz bir sigorta sisteminde, kimin kusurlu olduğuna bakılmaksızın kendi sigorta şirketinizle anlaşırsınız. Bu sistem, sigortacının mahkemeler aracılığıyla tazminat için kusurlu sürücünün peşine düşmesini gerektiren diğer sigorta sistemleriyle ilişkili gecikmeleri ve maliyetleri önler.
Bununla birlikte, yasa hala sigorta şirketlerinin kazaya karışan sürücülerin her biri için Arıza Tespit Kurallarına göre bir arıza yüzdesi atamasını gerektirmektedir . Genel olarak, bir kazada tamamen veya kısmen kusurunuz varsa, sigorta şirketleri bir sonraki yenileme tarihinizde primlerinizi artıracaktır.

Bir arıza kaza primimi ne kadar süreyle etkiler?

Bir kaza, nerede yaşadığınıza ve kazanın niteliğine bağlı olarak sicilinizi etkileyecektir.

Ya kaza affı alırsam?

Genel olarak, aşağıdaki durumlarda kaza affına hak kazanabilirsiniz:

  • Siz ve aracın diğer tüm sürücüleri temiz bir sürüş siciline sahipsiniz (örneğin, arızalı kaza yok)

O zaman, ilk hatalı kazanızın “affedilmesi” için hak kazanabilirsiniz. Bu, otomobil sigortası primlerinizin arızalı veya kısmen arızalı kaza nedeniyle artmayabileceği anlamına gelir *.
Sigorta şirketlerinin yalnızca bir kazayı “affedeceğini” bilmek önemlidir. İkinci bir kaza geçirirseniz, priminizin artmasını bekleyin.

Bir kazadan sonra priminizi nasıl düşürebilirsiniz

Sigorta primlerinizdeki artışın nedeni kaza olsa bile, sigorta şirketleri primlerinizi yönetilebilir tutmanıza yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışabilir.
* Kasko priminiz, çarpışmayla ilgisi olmayan nedenlerle artabilir.

Hızlı ve kolay bir şekilde bir araba sigortası teklifine mi ihtiyacınız var?

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat