Makyajlı yeni 2021 Volkswagen Polo ilk kez görüntülendi

Makyajlı yeni 2021 Volkswagen Polo ilk kez görüntülendi

Makyajlı yeni 2021 Volkswagen Polo ilk kez görüntülendi

Bu, makyajlı altıncı nesil trafik sigortası Volkswagen Polo’ya ilk bakışımız . Güncellenen süper mini, bu yılın sonuna doğru, en son Renault Clio ve Hyundai i20 gibi daha taze rakipleri alt etmeye uygun, yeniden tasarlanmış bir dış cepheyle ortaya çıkacak .

Makyajlı yeni 2021 Volkswagen Polo ilk kez görüntülendi
Makyajlı yeni 2021 Volkswagen Polo ilk kez görüntülendi

Bu prototip üzerindeki hafif kılık değiştirmeden, Volkswagen’in tasarımcılarının yeni Mk8 Golf’ü Polo’nun kozmetik revizyonları için bir başlangıç ​​noktası olarak kullandığını görebiliyoruz . Süper mini’nin yeni ön ucu, en son Golf’tekilere benzer şekilde şekillendirilmiş yeni farlar, güncellenmiş bir ızgara tasarımı ve büyük hava girişlerine sahip yeni alt ön tampon ile daha büyük kardeşlerinden ilham alıyor.

2021’i satın almak için en iyi hatchback’ler

Arka tarafta güncellenmiş Polo, yeni bir arka tampon ve Golf’ünki ile hemen hemen aynı olan bir çift arka lamba alacak. Arka tamponun alt bölümü, bu katırdaki sahte sahte egzoz uçlarından da anlaşılacağı gibi, tamamen yeni olacak. Yenileme, alıcıların seçebileceği yenilenmiş bir boya paleti ve bazı yeni alaşım jant tasarımları ile tamamlanacak.

Varsa, Polo’nun iç mekanında daha az değişiklik bekliyoruz. 2017’de piyasaya sürüldüğünde altıncı nesil Polo, selefine göre önemli bir iç güncelleme aldı, bu yüzden bu güncellenmiş modelin aynı gösterge paneli düzenini ve sekiz inçlik bilgi-eğlence sistemini korumasını bekliyoruz. Bununla birlikte, 10,25 inç dijital gösterge panelinin mevcudiyeti, Polo yelpazesi boyunca daha da genişlemelidir.

Halihazırda Volkswagen’in en güncel güç aktarma organlarını kullandığı için Polo’nun motor yelpazesiyle de benzer bir hikaye olmalı.

Volkswagen, ünitenin artık karlı olmadığına karar vermedikçe, giriş seviyesi model yine de 79 beygir gücüne sahip, 1.0 litrelik üç silindirli benzinli doğal emişli motora sahip olacak. Orta sınıf modeller, 94bhp veya 113bhp sunan aynı motorun turboşarjlı bir versiyonunu kullanacak – her ikisi de altı ileri manuel veya yedi vitesli otomatik şanzıman ile sunulacak. Yüz gerdirme, Golf’ten 108bhp 1.0 litrelik eTSI motoru ödünç alarak, Polo’ya da 48 voltluk hafif hibrit teknolojiyi tanıtacak gibi görünüyor.

2021’de Volkswagen grubundan yola çıkan tek yeni süper mini değil: Yakında Polo tarafından kullanılan MQB A0 platformuna taşınan yeni nesil bir Fabia gelecek.

TIKLA ARA