Öğrenciler ve Çocuklar İçin Trafik Kuralları Denemesi

Öğrenciler ve Çocuklar İçin Trafik Kuralları Denemesi

Öğrenciler ve Çocuklar İçin Trafik Kuralları Denemesi

Trafik Kuralları Üzerine 500+ Sözcük Denemesi

Trafik, hareket halindeki araçlara, aşırı yüklü arabalara, trafik sigortası dört tekerlekli araçlara, sığır sürüsüne veya diğer bazı hayvanlara aşina olan bir terimdir. Dahası, bir kalabalık insan ve yayalar, sokak trafiğinin önemli bir unsurunu şekillendirir. Kurallar, bizi düzensizlikten ve karışıklıklardan kurtarmak için yapılması gereken veya yapılmaması gerekenlerin resmi bir ifadesidir. Bu nedenle, “Trafik Kuralları” terimi, bir kişinin hedefine güvenli bir şekilde ulaşmak için yolda alması gereken sistematik ve kontrollü önlemleri sağlar.

Öğrenciler ve Çocuklar İçin Trafik Kuralları Denemesi
Öğrenciler ve Çocuklar İçin Trafik Kuralları Denemesi

Temel Trafik Kuralları (Güvenlik Kuralları)

Yol kuralları, yolda arzu edilen davranış biçimleri aracılığıyla hayatların kurtarılmasını sağlar. Ana kurallar aşağıdaki gibidir:

 • Karşı taraftaki insanların güvenli bir şekilde geçmesine izin vermek ve aynı zamanda arka taraftaki otomobilin ötesine geçmesine izin vermek için aracı solda tutmamız gerekiyor.
 • Eski yoldan ayrılırken ve sola dönüş durumunda yenisine girerken aracı solda tutun.
 • Aracı ortaya getirin ve sağa dönerken sola çevirin.
 • Çok fazla tıkanma olan virajlarda, yolun sonlarında, yaya geçitlerinde, sollama ve benzeri durumlarda aracın hızını düşürün.
 • Bir koşul olarak değil, herhangi bir kafa yaralanmasını veya herhangi bir talihsizliği önlemek için zorunlu olarak bir kask takın. Rahatlama sadece türban takan Sihlere verilir.
 • Uygunsuz Park yasadışıdır. Yayaların geçişine yakın veya yakın, ana yol üzerinde, aşırı kalabalığın olduğu yerlerde, herhangi bir şekilde başka bir araca geçişte engele neden olacak şekilde, herhangi bir kuruluşun kapısında, trafik ışıklarına ve benzeri durumlarda son derece yakın park etmek.
 •  Kornayı yalnızca gerekli durumlarda kullanacağız. Korna dikkatli kullanılmalı ve gürültü kirliliğine neden olmamalıdır .
 • Çarpışmayı önlemek için yeterli mesafeyi koruyun. Aralarında uygun olmayan bir mesafe olduğunda iki araç arasında herhangi bir çatışma meydana gelebilir. Öndeki bir aracın aniden durması, arkadaki aracın da aniden molalar vermesine neden olur. Yani bir çatışmaya neden olabilir.
 • Birdenbire ara vermeyeceğiz. Birdenbire ara vermek, aniden durmaya neden olabilir. Araç, yaralanmaya neden olabilecek bir sarsıntıya uğrayacaktır.
 • Daima polis memurunun talimatlarını ve trafik işaretlerini takip edin. Polis memurları ve yönlendirmeleri bizim yararımıza ve bizden para kazanmamak için. Bunlara karşı çıkarak değerli hayatlarımızı riske atamayız. Dolayısıyla biz de aynısını takip etmeliyiz.
 • U dönüşü yaparken çok dikkatli olun. U dönüşü riskli olabilir. Arkadaki trafiğe bakmadan asla U dönüşü yapmayın. Ayrıca, trafiğin kesintiye uğramasına veya ışıklara takılmaması. Ayrıca, el işaretlerini verdikten ve yasak olan yerlere girmeden U dönüşü yapınız.
TIKLA ARA