Otomatik Araçlar için Kabul Edilebilir

Otomatik Araçlar için Kabul Edilebilir

Otomatik araçların (AV’ler) kabul edilebilir derecede güvenli olup olmadığını belirlemek kolay değildir trafik sigortası ve sürekli teknoloji değişikliği karmaşıklık yaratır. RAND Corporation araştırmacıları, üç yaklaşım kategorisini – ölçümler, süreçler ve eşikler – analiz ettiler ve her biri ile ilişkili farklı kanıt türlerini, farklı yaklaşımların birlikte kullanılma yollarını ve paydaş gruplarının, bu yaklaşımlar. Bu rapor, özellikle halka AV güvenliği hakkında iletişimde karşılaşılan zorlukların tartışılmasıyla ölçüm ve analitik konuların tartışmasını tamamlar. Önerileri hem endüstriye hem de hükümete yöneliktir.

Otomatik Araçlar için Kabul Edilebilir Güvenliği Değerlendirme Yaklaşımları
Otomatik Araçlar için Kabul Edilebilir Güvenliği Değerlendirme Yaklaşımları

Önemli bulgular

AV güvenliğini değerlendirmeye yönelik farklı yaklaşımlar – ölçüm, süreç ve eşikler – en iyi yaklaşım olmadan birbirini tamamlar

 • Çarpışmaya dayalı geciktirme önlemlerinin eksikliği göz önüne alındığında, AV güvenliğini değerlendirmede önemli önlemler anahtar olmaya devam etmektedir.
 • Önde gelen önlemler arasında, yol yapımına yaklaşımlar , tehlike oluşturmadan yolda güvenli sürüş ve başkalarının yarattığı tehlikelere iyi yanıt verme yeteneği artmaktadır.

Mevcut önlemler AV güvenliğini değerlendirmek için yetersiz olduğundan, süreçlere ( geliştiriciler tarafından atılan adımlar ve bu adımların nasıl uygulandığı) ve bunların neyi gösterdiklerine daha fazla önem verilmektedir .

 • Bu süreçler, emniyetle ilgili standart belirleme faaliyetlerini, emniyet kültürüne artan vurguyu ve emniyet vakalarının kullanımının genişlemesini (emniyetin nasıl teşvik edildiğini ve değerlendirildiğini tanımlayan iddialar koleksiyonları) içerir.
 • Yönetmeliklere uyum da bir süreçtir, ancak erişim geleneksel araçlara göre daha küçüktür.

Kantitatif olduğu kadar kalitatif de olabilen eşikler AV güvenliğini değerlendirmenin başka bir yoludur

 • En basit eşik, insan sürüş performansıdır.
 • Diğer eşikler AV performansı ve mutlak hedeflerle ilgilidir.
 • Teknoloji geliştikçe, ticari kullanım genişledikçe ve beklentiler yükseldikçe eşikler de değişecektir. Eşikleri karşılamak tek seferlik bir başarı değildir.

AV güvenliği hakkında iletişim halkın güvenini şekillendiriyor

 • AV güvenliği ile ilgili mesajlar birçok kaynaktan gelse de, mesajların kaynağı her zaman genel halk için açık değildir.
 • Bir RAND American Life Panel anketi, genel halkla iletişimin nasıl yapılandırıldığının önemini göstermektedir.
 • Halk, hükümetten gelen AV güvenlik mesajlarına en büyük güvene sahiptir.

Öneriler

 • AV geliştiricileri ve daha geniş AV araştırma topluluğu, yolculuk dahil olmak üzere önde gelen önlemleri ilerletmeye ve entegre etmeye devam etmelidir. Bir endüstri konsorsiyumu yardımcı olabilir.
 • Geliştiriciler, güvenlik eşiklerini karşılamaya yönelik kanıtlar sunmak için tek tip ve şeffaf yaklaşımlar geliştirmelidir. Bunlar, kullanım durumlarındaki, operasyonel tasarım alanlarındaki ve daha fazlasındaki farklılıkları hesaba katar ve bir eşik olarak ortalamanın üzerinde sürüşe odaklanabilirler.
 • ABD Ulaştırma Bakanlığı, paydaşların aradığı karşılaştırmaları mümkün kılmak için insan etkenleri hakkında daha fazla araştırmayı desteklemelidir. Bu tür araştırmalar, operasyonel tasarım alanlarındaki farklılıkları ele almalıdır.
 • AV geliştiricileri, araçlarını ülke çapındaki topluluklara getirmek için eyalet ve yerel liderlerle işbirliği yapmalıdır. AV’lere doğrudan maruz kalma, halkın anlayışını destekler.
TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat