Özel Sağlık Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır

Özel Sağlık Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır

Özel Sağlık Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır

Sağlık sigortası poliçelerini gözden geçirmeye ve karşılaştırmaya başladığınızda, fiyat genellikle karar verme sürecinizin büyük bir parçası sigortası haline gelir.

Sağlık sigortasının fiyatı bulunduğunuz yere, seçtiğiniz sağlık fonuna ve istediğiniz seviyeye ve teminat miktarına bağlıdır.

Sağlık sigortası maliyetinizi etkileyen diğer faktörler arasında, LHC yüklemeniz (varsa), ödediğiniz hastane Fazlası ve katkı payı ve vergi zamanında talep edebileceğiniz geri ödeme sayılabilir.

Teminat türü ve seviyesi priminizi nasıl etkiler?

Özel gereksinimleriniz ve aile dinamiğiniz, size ihtiyacınız olan teminat düzeyi ve türü hakkında bir gösterge sağlamalıdır.

Örneğin, tercih ettiğiniz doktoru veya uzmanı kapsayan bir politika ister misiniz? Hamile kalmayı ve doğumla ilgili daha geniş bir yardım listesi için korunmayı mı planlıyorsunuz? Diş teline ihtiyaç duyan çocuklarınız var mı veya eklem protezi ameliyatı ve işitme cihazlarını düşünmeniz gereken yaşa yaklaşıyor musunuz?

Genel olarak, Hastane masrafları Ekstraların teminatından daha fazlasını karşılar. Ancak, iki seçeneği aynı sigortacıdan tek bir poliçede birleştirirseniz tasarruf edebilirsiniz.

Hastane sigortası

Özel Hastane politikaları 4 kategoriye ayrılır; Temel, Bronz, Gümüş ve Altın. Her grup, kapsaması gereken minimum sayıda hizmet ile istisnalar ve kısıtlamaların bir listesini içerir.

  • Altın: 38 klinik kategoriyi kapsayan en kapsamlı politika. Genellikle hamilelik ve doğumla ilgili hizmetleri içeren en pahalı hastane planı.
  • Gümüş: Diş cerrahisi ve kalp ile ilgili hizmetler dahil 29 klinik kategoriyi kapsayan orta düzey bir hastane politikası.
  • Bronz: 21 klinik kategoriyi kapsayan uygun fiyatlı bir politika. Genel olarak, eklem değişimlerinin yanı sıra sırt, boyun ve omurga hizmetleri hariçtir.
  • Temel: Sizi kazalardan koruyan ve MLS ve LHC yüklemelerini ödemekten kaçınmanıza yardımcı olan en ucuz hastane planı.

Not alın: Sigortacınıza bağlı olarak, Temel Hastane poliçeleri Ekstra teminat olmadan mevcut olmayabilir. Hastane poliçenizin ‘Artı’ olması, sunması gereken minimum hizmet sayısının yanı sıra ek faydalar sağladığı anlamına gelir.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat