Renault Grand Scenic Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Renault Grand Scenic Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Renault Scénic bir olan çok amaçlı kompakt araç tarafından üretilen (MPV) Fransız otomobil Renault ,Zorunlu Trafik Kasko Sigorta 2021 2022 ilk bu şekilde etiketlenmiş olması Avrupa’da . Bu dayanmaktadır şasi arasında Mégane küçük aile arabası . Kasım 1996’da piyasaya sürüldüğünde 1997’de Avrupa’da Yılın Otomobili seçildi .

Renault Grand Scenic Trafik Kasko Sigortası Fiyatları
Renault Grand Scenic Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

İkinci, üçüncü ve dördüncü nesillerin Grand Scénic adında beş yerine yedi koltuğu olan bir modeli var . Dördüncü nesilden (2016) itibaren, Scénic artık maliyet düşürücü önlemler nedeniyle önceki üç nesilde kullanılan üç ayrı arka koltuk yerine üç / dört sıra arka koltuk kullanıyor.

Renault Grand Scenic Sigorta Fiyatları

  • 1.4 T
  • 1.5 dCi
  • 1.6
  • 1.9 dCi
  • 1.5 dCi 
  • 1.6 
  • 1.9 dCi 
  • 1.9 DTi 
  • 2.0 

Mégane Scénic bir geri takip edilebilir konsept otomobil Anne Asensio, Renault’da sonra tasarımcı gözetiminde tasarlanmış 1991. Scénic mekanik olarak Mégane hatchback ile aynıydı (kendisi eski R19’a dayanıyordu ). 1.4 L, 1.6 L “Energy”, 1.8 L “F Type” benzinli ve 1.9 L dizel motorlar hatchback serisiyle paylaşıldı.

Scénic, çok amaçlı bir araç olarak, Renault’nun kendi Espace’ı gibi araçlardan daha düşük boyutta daha düşük bir fiyata pazarlandı . Kasım 1996’da piyasaya sürüldü.

Renault, Scénic’in sahip olabileceği pazar talebini hafife almış ve bunun günde yalnızca 450 adet üretilen niş bir model olacağını tahmin ediyordu. Şirketin Douai fabrikasındaki üretim, en sonunda günde yaklaşık 2.500 arabaya ulaşacak.

 Yüz gerdirme

Makyajlı Renault Scénic

Makyajlı Renault Scénic

Mégane hatchback ile birlikte, Scénic Eylül 1999’da büyük bir ön restyle geçirdi ve daha yeni 16 supaplı motorlar tanıtıldı. Ön kısım, Mégane muadilinden biraz farklıydı ve yeniden tasarlanmış arka lambalar da vardı.

Bu yeniden biçimlendirmenin yapıldığı andan itibaren, resmi olarak Renault Scénic olarak bilinmeye başlasa da, aracın kökenini belirten küçük bir “Mégane” arması arka kapıda görünmeye devam ediyordu. Bu model inşa edilmiş Brezilya ile esnek yakıt motorları . Üretim Haziran 2003’te sona erdi.

Aşama 2, Scénic’in, gösterge panelinde bir saklama bölmesi ve bagaj kapağındaki ayrı bir açılır arka cam gibi iyileştirmeler sunarak, Mégane ve selefinden ayrı olmasına izin verdi.

Renault Grand Scenic Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Scénic ile yapılan bir diğer küçük gelişme, dik olmak yerine koltuğun arkasına sabitlenen arka koltuk başlıklarıydı. Bu, arka görüş alanını artırdı.

Scénic RX4

Renault Scénic RX4 (2000–2003)

Renault Scénic RX4 (2000–2003)

Renault , 2000 yılında hem LHD hem de RHD formatında piyasaya sürülen orijinal Scénic’in dört tekerlekten çekişli bir türevi olan Scénic RX4’ü geliştirdi . Avusturyalı uzmanlar Steyr Daimler Puch tarafından tasarlanan viskoz, çok diskli bir merkezi diferansiyele sahip olan bu araç, yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sunuyordu. Arka süspansiyon yeniden tasarlandı ve süspansiyon güçlendirildi.

Ayrıca, standart Scènic’deki dörde karşılık beş bijon somunu kullandı.

Yeni arka süspansiyon artık stepne yuvası için kullanılan boşluğun bir kısmını işgal etti ve yedek lastiğin arka bölmeye yerleştirilmesine yol açtı. RX4, artan süspansiyon hareketi ve daha büyük tekerleklerle daha yükseğe çıktı.

Bu değişiklikler yerden daha iyi yükseklik sağlarken, RX4, her ikisi de Mégane’den bilinen 2.0 litre benzinli ve 1.9 dci dizel motorlarla sunuldu. RX4’ün üretimi , 2007’de Scénic Conquest’in gelişine kadar, doğrudan bir halefi olmadan 2003’te durduruldu .

Motorlar

Mégane II’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, Haziran 2003’te tamamen yeni bir Scénic piyasaya sürüldü. Ayrıca, genişletilmiş bagaj alanında iki küçük çocuk koltuğu bulunan, daha uzun bir dingil mesafesine ve arka çıkıntıya sahip yedi kişilik bir Compact MPV Grand Scénic vardı. . Büyük Scénic resmen Nisan 2004’de başlatıldı.

Mégane’de olduğu gibi, yeni otomobil de kurumsal stil ipuçları ve “Renault Card” anahtarsız immobilizer ve belirli trim seviyelerinde otomatik park freni dahil olmak üzere yeni teknolojiyi kullanıyor . 2006’dan beri tüm kaplamalarda LED’leri entegre ediyor. Scénic I Phase 2’de olduğu gibi, C sütununda yükseltilmiş bir “Mégane” logosu beliriyor.

Araba, Mégane’den farklı bir gösterge paneli tasarımı aldı ve tamamen dijital bir elektroüminesans gösterge ekranına sahipti .

Scénic II, her biri ayrı ayrı ayarlanabilen ve çıkarılabilen katlanır arka yolcu koltukları içerir. Entegre masa , katlanan bir ön yolcu koltuğu (belirli trim seviyelerinde), otomatik farlar ve ön cam silecekleri , ‘Çocuk bakıcısı’ aynası ve ön ve arka elektrikli camlar.

Selefinden farklı olarak, Scénic II hala üretimdeyken Renault’nun Nissan hissesini satın almasının ardından Yanase Renault’nun ithalat haklarını sona erdirdiği için , Scénic II hiçbir Yanase Co., Ltd. bayisinde mevcut değildi . Bunun yerine, Scénic II yalnızca Nissan lokasyonlarında satıldı. [ alıntı gerekli ]

Yüz gerdirme

Birkaç ay önce Mégane gibi, Scénic II küçük geçiren facelift gözden geçirilmiş ile ızgarası , daha büyük elmas rozeti , bir “RENAULT” kelimesi rozeti eklenmesini bootlid ve yeni jant tasarımları ve iç yontulur . [ kaynak belirtilmeli ] Satışlar Eylül 2006’da başladı.

Scénic Conquest

Renault Scénic Fethi

Haziran 2007’de, RX4’ün ruhani halefi, Scénic Conquest’e hazır üretim biçiminde ortaya çıktı . İki tekerlekten çekişli olmasına rağmen, Conquest bir gövde kitine, yükseltilmiş sürüş yüksekliğine ve genellikle SUV’lar için ayrılmış aksesuarlara sahiptir.

TIKLA ARA