Renault Megane Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Renault Megane Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Renault Megane Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

 Renault Mégane bir olan küçük aile arabası Zorunlu Trafik Kasko Sigorta 2021 2022 Fransız otomobil üreticisi tarafından üretilen Renault 1995 sonundan beri ve halefi oldu Renault 19 . Mégane üç ve beş kapılı sunulan olmuştur hatchback , sedan , coupé , konvertibl ve emlak ömrü içinde çeşitli noktalarda bodystyles ve üç kuşaktır geçen biri olarak, dördüncü enkarnasyonunda şimdi.

İlk nesil büyük ölçüde selefi 19’a dayanıyordu ve bu otomobilin aktarma organlarının ve şasisinin değiştirilmiş versiyonlarını kullandı.

Kasım 1996’da, hatchback Mégane ile aynı mekanik bileşenleri kullanan Mégane Scénic kompakt MPV tanıtıldı. 2002 yılında, Mégane ikinci nesline önemli bir yeniden tasarımla girdi ve 2003 yılında Avrupa’da Yılın Otomobili seçildi ve aynı zamanda sınıfında beş yıldızlı EuroNCAP derecesi alan ilk otomobil oldu .

Mégane, üçüncü nesline 2008’de girdi ve tamamen farklı bir tasarım kullanıldı; Mégane’nin sedan versiyonu bu nesil için Renault Fluence olarak bilinmeye başlandı ve 2009’da tanıtıldı. Dördüncü nesil bir Mégane 2015’te piyasaya sürüldü ve satışları 2016’da başladı.

Renault Megane Trafik Kasko Sigortasi Fiyatlari
Renault Megane Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Renault Megane Sigorta Fiyatları

 • 1.2 TCe
 • 1.3 TCe
 • 1.4
 • 1.4 T
 • 1.4 T Sport Tourer
 • 1.5 Blue DCI
 • 1.5 dCi
 • 1.5 dCi Grandtour
 • 1.5 dCi Sport Tourer
 • 1.6
 • 1.6 Cabrio
 • 1.6 CC
 • 1.6 Coupe
 • 1.6 dCi
 • 1.6 Grandtour
 • 1.6 Sport Tourer
 • 1.9 D
 • 1.9 dCi
 • 1.9 dCi Grandtour
 • 1.9 DTi
 • 2.0
 • 2.0 Cabrio
 • 2.0 CC
 • 2.0 Coupe
 • 2.0 T

Mégane I (1995–2021) 

X64’ün geliştirilmesi 1990’ın başında başladı, X64 programının ilk çizimleri 1990’ın ilk altı ayında çizildi. Çok hızlı bir şekilde birkaç tema özetlendi ve Eylül 1990’a kadar dört küçük ölçekli (1/5) model haline getirildi. .

Tutulan tasarımlar dört tema etrafında geliştirildi. Tema A: Laguna’yı çağrıştıran altı ışıklı bir versiyon; Tema B: belirgin bir çivi yazısı çizgisine sahip bir model; Tema C: Elips şekilli cam ve arka çentikli başka bir tasarım; Tema D: aynı eliptik cama ve yuvarlatılmış arkaya sahip bir model.

Mart 1991’de, dört stil önerisinin tümü tam ölçekli (1: 1) geliştirildi. Michel Jardin tarafından Tema C, Le Quement tarafından seçildi ve Nisan 1992’de üretim için donduruldu. İlk prototipler inşa edildi ve Aralık 1992’de yönetime sunuldu. Yaklaşık 432 prototip üretildi (Rueil montajında) ve geliştirme sırasında imha edildi.

Renault Megane Trafik Kasko Sigortası Fiyatları

Haziran 1993’te Renault, X64 için üretim araçlarını satın aldı, ilk test ünitesi Ekim 1994’te Douai fabrikasında monte edildi ve ön üretim üniteleri Aralık 1994’ten 1995’in ortasına kadar inşa edildi.

Mégane I, Renault 19’un yerine Eylül 1995’te Frankfurt Motor Show’da tanıtıldı . Otomobil, esasen selefinin bir resmiydi ve 19’ların tabanını, motorlarını, şanzımanlarını ve şasi tasarımını, çok fazla modifikasyonla da olsa taşıyordu.

Adını 1988’de gösterilen bir Renault konsept otomobilden alan Mégane, Patrick Le Quément tarafından Laguna’da tanıtılan yeni kurumsal stil temasını daha da geliştirdi, özellikle de “kuş gagası” ön ızgara – Renault 16’dan ödünç alınan bir stil ipucu . 1960’lar.

Kendisinden önceki 19 ve 11’de olduğu gibi, Mégane, Temmuz 1995’te Renault’nun kuzey Fransa’daki Douai fabrikasında ve Palencia’daki İspanyol fabrikasında üretildi . Pazar lansmanı Fransa’da 15 Kasım 1995’te ve coupé için 15 Aralık 1995’te başladı. Birleşik Krallık’ta satışlar Nisan 1996’da başladı.

Güvenlik, Renault’nun yeni satış odaklı güvenlik anlayışını yansıtan ilk otomobili olan Mégane I’in temel odak noktasıydı.

Orta arka yolcu için direğe monte edilmiş üç noktalı emniyet kemeri (ortak ‘kucak kayışının’ yerine), standart ön kemer ön gergileri ve yük sınırlayıcıları, sürücü hava yastığı (1996’dan itibaren yolcu hava yastığı) ve etkileyici [ kime göre? ] güvenlik yapısı – 1995’teki rakiplerin çoğunun önünde bir teknik özellik. Üç noktalı orta kayış gibi bazı özellikler Renault 19 güvenlik konsepti aracında piyasaya sürüldü (ve bu özellik Renault Laguna’da Mégane’den önce üretime girdi).

Otomobil ayrıca, esasen koltuk, emniyet kemeri, ön gerici, yük sınırlayıcı ve hava yastığının etkileşimi ile yolcuların tutuculuğunun dikkatli bir şekilde optimize edildiği bir sistem olan Renault’nun ilk “Kısıtlama ve Koruma Sistemi” nden (SRP) yararlandı. Mégane I, Euro NCAP tarafından yapılan 1998 test turunda sınıfının en iyisi dört yıldızlı çarpışma testi derecesini elde etti . [3]

Kasım 1996’da Mégane Scénic kompakt MPV piyasaya sürüldü .

Güç, 1.4 L ve 1.6 L’lik Renault E tipi (“Enerji”) motordan ve hem 1.9 L dizel hem de 2.0 L benzinli F-tipi üniteden geldi, ancak bu sefer daha geniş bir 16 valf türevi çeşidi vardı. . Hem normal havalandırmalı hem de turboşarjlı formlarda 1.9 L dizel motor da mevcuttu.

Renault ayrıca Renaultsport karoseri ile sınırlı sayıda Renaultsport Edition Phase 1 üretti; ancak bunlar çok nadirdi. Renaultsport kiti, kısa bir süre için doğrudan Renault Fransa’dan satın alınabiliyordu, ancak artık üretimden kaldırıldı, dolayısıyla değeri arttı.

Emlak orijinal Mégane sürümü sadece mevcut LHD hiçbir ile forma RHD inşa ediliyor varyantlar, bu söz konusu pazarlarda Scenic büyük popülerlik nedeniyle olabilir. 1999 facelift ile eklendi.

Japonya’da Renault, önceden Yanase Co., Ltd. tarafından lisanslanmıştı , ancak 1999’da Renault, Japon otomobil üreticisi Nissan’da bir hisse satın aldı . Renault’nun satın almasının bir sonucu olarak Yanase, 2000 yılında Mégane I de dahil olmak üzere Japonya’da satılan tüm Renault modelleri için lisans sözleşmesini iptal etti ve Nissan, Renault otomobillerinin tek lisans sahibi olarak devraldı. [ alıntı gerekli ]

Yüz gerdirme

1999 baharında hafif bir makyaj, Mégane I’e modifiye edilmiş bir ızgara, daha gelişmiş güvenlik özellikleri ve iyileştirilmiş ekipman verdi ve ürün yelpazesinde 16 valf motoru kullanıldı. Bir Estate gövde stili, makyajla birlikte Avrupa’da da piyasaya sürüldü. Üretime, Mégane II hattı ile birlikte 2011 yılına kadar oldukça düşük bir fiyata satıldığı Latin Amerika Pazarı için devam edildi.

Arjantin ve Kolombiya gibi ülkelerde, Mégane I 2010 yılına kadar mevcuttu, sedan ve emlak olarak satılıyordu, ancak Venezuela’da yalnızca sedan olarak satılıyordu. LA04 motor (16 valf, 1.6 litre ve 110 HP) modelinin en üst serisi olarak yer alıyor ve bugüne kadar en çok satan otomobillerden biri olan Renault Kolombiya ve Renault Arjantin tarafından üretildi.

Daha gelişmiş güvenlik özelliklerine, yükseltilmiş ekipmanlara ve daha fazlasına sahip bir otomobildir. Mégane I, Mégane II’den daha düşük bir fiyata sahipti.

Venezuela’da sadece tek bir versiyonda mevcuttu: Benzersiz, beş ileri manuel şanzıman veya dört ileri otomatik şanzıman. Bunların her ikisi de Abs ve sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, sis farları, deri koltuklar, elektrikli aynalar ve elektrikli camlar gibi diğer ekstra ekipmanlarla donatıldı. Arjantin’de her versiyonda elektrikli camlar, elektrikli aynalar veya hava yastıkları gibi özellikler yoktu.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat