Menü Kapat

Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlık Sigortası Hem beklenen hem de beklenmedik harcamaları rutin ziyaretler, ilaçlar, acil kalışlar ve ciddi ameliyatlar dahil – hızlı bir şekilde toplanabilir ve cepten masrafları karşılayamayanlar için çok fazla borca ​​neden olabilir .

sagliksigortasi fiyatlari
Sağlık Sigortası Fiyatları

Kimin ihtiyacı var : Yabancı Sağlık Özel Sigortası Fiyatları 2021

Nedir : Sağlık sigortası, bir sağlık sigortası ile poliçe sahibi arasında, sağlık sigortacısının tıbbi masrafların tamamını veya en azından bir kısmını ödemesini gerektiren bir sözleşmedir. 

Size uygun bir sağlık sigortası planı bulun

Hayatınızın her aşamasında sağlığınızı desteklemek için hazırlanmış birçok sağlık sigortası kapsamı seçeneklerimizi keşfedin. Grup sağlık sigortası seçenekleri arayan bir işveren iseniz, bir kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına karşı sizi teminat altına alır. Özel hastanelerde yatarak veya ayakta tedavi hizmeti almak için kapsama alanınızı ve hastane ağınızı ihtiyaçlarınıza göre seçin. SGK anlaşmalı hastanelerde katkı payı ödemeden hizmet almak için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı da tercih edebilirsiniz. Hem özel hem de tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde bulunan check-up paketleri ile sağlık sigortanız ile ücretsiz check-up yaptırma hakkına da sahip olacaksınız.

Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası

Pozitif Özel Sağlık Sigortası Planları sağlığınızı ve bütçenizi korur.

Çevrimiçi araçlarımız, sizin için en iyi ürünün hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olur; hangi sağlık sigortası planını seçerseniz seçin size yardımcı olmak için buradayız.

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık Sigortası, olası bir kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık sorunları için sözleşmeli hastane giderlerini karşılayan bir sigorta türüdür. Teminat, poliçede belirtilen tutarlara bağlıdır. Sağlık Sigortası, özel sağlık, tamamlayıcı sağlık veya seyahat sağlık sigortaları gibi çeşitli ürünlerle farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sağlık Sigortası, olası bir kaza veya hastalık nedeniyle sağlık kurumu giderlerini poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılar. Ayrıca hastalıkların teşhis ve tedavi giderlerini de kapsar. Sağlık sigortaları, sadece yatarak veya yatarak ve ayakta tedavi seçenekleriyle planlar sunar. Ayrıca annelik ve doğum teminatları gibi ek seçeneklere sahip olabilirler.

Neden Sağlık Sigortası Almalısınız?

Sağlık Sigortası, gelecekte öngörülebilir sağlık giderlerini ortadan kaldırarak sigortalıya daha hızlı ve üstün hizmet sunmayı amaçlar. Bu sayede sigortalılar, yüksek sağlık giderlerinden kurtulup düşük prim ödemelerinden faydalanırken, sözleşmeli olarak tercih ettikleri hastanelerde teşhis ve tedavi hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Sağlık sigortasını basitleştiriyoruz

Alışverişi ve sağlık sigortasına başvurmayı müşterilerimiz için olabildiğince basit hale getirmeye kararlıyız. Özelliklerimiz sağlık sigortası almayı basit, hızlı ve kullanışlı hale getiriyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

HISS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan anlaşmalı, anlaşmalı geniş hastane ağımızda üstün sağlık hizmetlerinden yararlanacaksınız.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde oluşabilecek risklere karşı kapsamlı teminat sağlar. Size kalan tek şey güvenli bir tatilin keyfini çıkarmanız.

Yabancı Uyruklular için Sağlık Sigortası

Tsf Sigorta FIT (Yabancılar Türkiye’de), yabancı uyruklulara sağlık sigortası sağlar.

Uygun Sigorta Poliçesi

İkamet izni başvurusu için Yabancı Sağlık Sigortası gerekmektedir. Sigorta poliçemiz gerekli tüm teminat kriterlerini kapsar ve %100 ikamet izni başvurusuna uygundur.

Ortak Sağlık Kurumları

Sigorta poliçesi sahipleri, ortak hastaneleri ve tıbbi klinikleri daha düşük tıbbi ücretlerle ziyaret edebilirler. Türkiye’de 25’ten fazla ortak sağlık kurumumuz var.

Özel Sağlık Sigortası

Bu sigorta kapsamında ise başımıza gelebilecek hastalıklar veyahut yaşanabilecek bir kaza sonrasında vücudumuzda oluşabilecek hasarlara karşı kendimizi koruma altına almaktır. Sigorta yaptırmamanın maliyeti bir hastalık veya kaza sonrası ödenecek olan miktardan daha uygundur

 • Özel sağlık sigortası fiyatları 2020 Forum
 • Sağlık Sigortası fiyat sorgulama fiyat al
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası Fiyatları 2021
 • Özel sağlık sigortası fiyatları 2021 ekşi
 • özel sağlık sigortası – ekşi şirketleri telefonu iletişim
 • Özel sağlık sigortası fiyatları 2021 allianz
 • Sağlık Sigortası fiyatları 2020
 • tamamlayıcı sağlık sigortası – ekşi

Sağlık Sigortası

Medicaid, Medicare dahil olmak üzere sağlık sigortası hakkında bilgi alın ve tıbbi faturaları ödeme konusunda yardım alın.

 • Sağlık Sigortası Bulmak Yaygın sağlık sigortası türleri alma konusunda resmi hükümet bilgileri.
 • Düşük gelirli insanlar için Medicaid, düşük maliyetli veya ücretsiz sağlık hizmetleri hakkında bilgi edinin.
 • Hükümetten bir sağlık sigortası programı olan Medicare hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını alın.
 • Tıbbi Bakım için Ödeme Tıbbi bakım için mali yardım kaynakları hakkında bilgi edinin.

Sağlık Sigortası Planları

Sağlık sigortası, tıbbi hizmetler ve bazen reçeteyle satılan ilaçlar için ödeme yapmanıza yardımcı olur. Sigorta teminatını satın aldığınızda, siz ve sağlık sigortacınız tıbbi harcamalarınızın bir kısmını – genellikle belirli bir dolar tutarı veya harcamaların yüzdesini – ödemeyi kabul edersiniz.

Sağlık sigortası nedir?

Genellikle özel sağlık sigortası olarak adlandırılan sağlık sigortası, tanıdan tedaviye kadar özel sağlık hizmetlerinin maliyetlerini karşılayan bir sigorta poliçesidir. Sağlık sigortası poliçeniz başladıktan sonra ortaya çıkan akut durumlar için tedavi maliyetinin tamamını veya bir kısmını kapsayan aylık bir abonelik ödeyeceksiniz.

Özel sağlık sigortası fiyatları

Tıbbi tedaviye hızlı erişim sağladığından tamamlayıcı en iyi özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Karşılaştırmanız için farklı düzeylerde özel sağlık sigortası sunuyoruz: Kapsamlı ve Tedavi ve Bakım .

 • Diğer önde gelen Birleşik Krallık Sigortacılarından daha fazla akıl sağlığı koşulunu karşılıyoruz ††
 • İhtiyacınız olan yardıma hızlı erişim
 • Çığır açan kanser ilaçlarına ve tedavisine erişim
 • 24/7 sağlık tavsiyesi. İstediğin zaman
 • Yabancılar için özel Sağlık Sigortası Fiyatları 2021
Mevcut işvereninizden ayrıldıktan sonra özel sağlık sigortanızı bizde tutmak ister misiniz?

Ayrılıyorsanız veya mevcut işvereninizden ayrıldıysanız ve sağlık sigortanızın sona ermesinden endişe duyuyorsanız, bizi bugün arayın. Siz ve aileniz için mevcut seçenekler üzerinden konuşabiliriz.

Sağlık sigortası neyi kapsar?

Sağlık sigortası, tipik olarak, poliçeniz başladıktan sonra ortaya çıkan akut durumlar için tedavi masraflarını karşılar, ancak istisnalar olabilir. Önceden var olan koşullar ve kozmetik cerrahi genellikle sağlık sigortası poliçenizin dışında tutulur, bu nedenle bunlar için sigorta kapsamına girmezsiniz.

Özel sağlık sigortası ne kadar?

Özel sağlık sigortanızın maliyeti, seçtiğiniz poliçe türüne bağlı olacaktır. Sigortanız için tedavinizin tüm masraflarını veya bir kısmını kapsayan aylık bir abonelik ödeyeceksiniz. Sağlık sigortamızın yanı sıra, günlük sağlık harcamalarınızın bir kısmının maliyetini düzenli, aylık bir prim karşılığında dağıtmanıza olanak tanıyan bir sağlık nakit planı sunuyoruz.

Sağlık sigortası maliyetini nasıl düşürebilirim?

Sağlık sigortanızın maliyetini etkileyen birkaç faktör vardır. Herkese adil olmak gerekirse, yaş, poliçenizin maliyetini hesaplamak için kullandığımız şeylerden biridir. Örneğin sigara içmek gibi sağlıksız yaşam tarzı seçimleri de aylık priminizi artırabilir. Dolayısıyla, sigarayı bırakmayı seçerseniz, sigortanızın maliyetini düşürebileceğinden bunu bize söylemeniz önemlidir.

Sağlık sigortası maliyetinin adil olmasını ve paranızın karşılığını almanızı sağlamak için sizinle yakın bir şekilde çalışacağız.

Sağlık sigortasına kaydolmak için neye ihtiyacım var?

İlk olarak, sağlık ve esenlik ihtiyaçlarınız için hangi sağlık sigortası kapsamının doğru olduğuna karar vermeniz gerekir. İki seviyeli özel sağlık sigortası sunuyoruz: Tedavi ve Bakım ve Kapsamlı.

Hangi sağlık sigortası kapsamının sizin için doğru olduğuna karar verdikten sonra, çevrimiçi olarak fiyat teklifi almak kolaydır. Sağlık sigortası poliçenizin maliyetini hesaplamamıza yardımcı olan birkaç kişisel ayrıntı ve bazı yaşam tarzı sorularını dolduracaksınız.

Sağlık sigortası poliçemde fazlalığa ihtiyacım olacak mı?

Bir fazlalık size sağlık sigortası üzerinde hak talep etmek ne zaman ödeme gerekecek miktardır. Seçtiğiniz fazlalık, poliçeniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, özellikle de teminatınızın maliyetine karar verirken, bu nedenle sağlık sigortanızı nasıl etkileyeceğini anlamak önemlidir.

Kapsamlı sağlık sigortası

Özel teşhis ve tedaviyi kapsar

Bu, tüm uygun tıbbi ihtiyaçlarınız için özel teşhis, tedavi ve tedavi sonrası bakım sunan en yüksek sağlık sigortası kapsamımızdır.

Tedavi ve bakım sağlık sigortası

Yalnızca özel tedaviyi kapsar

Bu teminat seçeneği, NHS tarafından teşhis edilmekten mutlu olan ancak özel olarak tedavi görmek isteyen kişiler içindir.

 • Özel sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi edinin
  Yararlı kılavuzlarımız, sağlık sigortasının temellerini anlamanıza yardımcı olmak için buradadır. Ayrıca, bir ebeveyn olarak kendinize bakmak ve çocuklarınızın sağlığına bakmak gibi bir dizi temel sağlık konularını da ele alıyoruz.
 • Sağlık sigortası nasıl seçilir
  Bir politikada neyi arayacağınızı bilmek, sizin için doğru kapsamı seçmenize yardımcı olacaktır.
 • Sağlık sigortası: neleri kapsar?
  Sağlık sigortası poliçelerinin neleri kapsadığını ve neyin kapsamadığını görün.
 • Özel sağlık sigortası nasıl çalışır?
  Sağlık sigortasının nasıl çalıştığıyla ilgili bazı genel soruların yanıtlarını görün.
 • Sağlık sigortası maliyeti
  Sağlık sigortasının ne kadar olduğunu ve paranızın karşılığını ne aldığınızı öğrenin.

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, genellikle sigortalı tarafından yapılan tıbbi, cerrahi, reçeteli ilaç ve bazen diş hekimliği masraflarını ödeyen bir tür sigorta kapsamıdır. Sağlık sigortası, hastalık veya yaralanmadan kaynaklanan masrafları sigortalıya geri ödeyebilir veya doğrudan bakım sağlayıcısına ödeme yapabilir. Kısmen işveren tarafından karşılanan, ancak çoğu zaman çalışanların maaş çeklerinden de düşülen primlerle birlikte, genellikle kaliteli çalışanları cezbetmenin bir yolu olarak işveren yardım paketlerine dahil edilir. Sağlık sigortası primlerinin maliyeti ödeyene düşülebilir ve alınan faydalar, S Corporation Çalışanları için belirli istisnalar dışında vergiden muaftır.

ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR

 • Sağlık sigortası, sigortalının yaptığı tıbbi ve cerrahi masrafları karşılayan bir sigorta türüdür.
 • Ağ içi ve dışı hizmetler, kesintiler, ortak ödemeler ve daha fazlasıyla ilgili plan kuralları nedeniyle bir sağlık sigortası planı seçmek zor olabilir.
 • 2010’dan bu yana, Uygun Bakım Yasası, sigorta şirketlerinin önceden var olan hastalıkları olan hastaları kapsamayı reddetmesini yasakladı ve çocukların 26 yaşına gelene kadar ebeveynlerinin sigorta planında kalmasına izin verdi.
 • Medicare ve Çocuk Sağlık Sigortası Programı (CHIP), sırasıyla yaşlı bireyleri ve çocukları hedefleyen iki kamu sağlık sigortası planıdır. Medicare ayrıca belirli engelleri olan kişilere de hizmet vermektedir.

Sağlık Sigortası Nasıl Çalışır?

Sağlık sigortası gezinmek zor olabilir. Yönetilen bakım sigortası planları, poliçe sahiplerinin en üst düzeyde kapsama için belirlenmiş sağlık hizmeti sağlayıcılarından oluşan bir ağdan bakım almasını gerektirir. Hastalar ağ dışında bakım ararlarsa, maliyetin daha yüksek bir yüzdesini ödemeleri gerekir. Bazı durumlarda, sigorta şirketi ağ dışında alınan hizmetler için doğrudan ödeme yapmayı bile reddedebilir.

Birçok yönetilen bakım planı – örneğin, sağlık bakım kuruluşları (HMO’lar) ve hizmet noktası planları (POS) – hastaların, hastanın bakımını denetleyen, tedavi hakkında tavsiyelerde bulunan ve tıp uzmanlarına sevk sağlayan bir birinci basamak hekimi seçmesini gerektirir. . Tercih edilen sağlayıcı kuruluşlar (PPO’lar) , aksine, yönlendirme gerektirmez, ancak ağ içi uygulayıcıları ve hizmetleri kullanmak için daha düşük oranlara sahiptir.

Sigorta şirketleri ayrıca ön provizyon olmadan alınan belirli hizmetler için kapsamı reddedebilir. Ayrıca, daha düşük bir maliyetle jenerik bir versiyon veya karşılaştırılabilir bir ilaç mevcutsa, sigortacılar isim markalı ilaçlar için ödeme yapmayı reddedebilir. Tüm bu kurallar sigorta şirketi tarafından sağlanan materyalde belirtilmeli ve dikkatlice gözden geçirilmelidir. Büyük bir masrafa girmeden önce doğrudan işverenlerle veya şirketle görüşmeye değer.

Giderek artan bir şekilde, sağlık sigortası planlarında , doktor ziyaretleri ve reçeteli ilaçlar gibi hizmetler için abonelerin ödemesi gereken belirlenmiş ücretler olan ortak ödemeler de bulunmaktadır; sağlık sigortasının bir tazminat talebini karşılaması veya ödemesi öncesinde karşılanması gereken kesintiler ; ve madeni sigorta , sigortalının muafiyetlerini karşıladıktan sonra bile (ve belirli bir süre için ceplerinden maksimum miktarlarına ulaşmadan önce) ödemesi gereken sağlık masraflarının bir yüzdesi .

Cepten daha yüksek maliyetlere sahip sigorta planları, genellikle düşük kesintili planlardan daha küçük aylık primlere sahiptir. Planlar için alışveriş yaparken, bireyler, büyük bir hastalık veya kaza durumunda büyük cepten harcama riskine karşı daha düşük aylık maliyetlerin faydalarını tartmalıdır .

Giderek daha popüler hale gelen bir sağlık sigortası türü, 2020’de bir kişi için en az 1.400 ABD Doları veya bir aile için 2.800 ABD Doları tutarında IRS zorunlu muafiyetine sahip olması gereken yüksek indirilebilir bir sağlık planıdır (HDHP) . Bir kişi için 6.900 $ / bir aile için 13.800 $. Bu planların primleri, daha düşük bir muafiyete sahip eşdeğer bir sağlık sigortası planından daha düşüktür. Bir diğer avantaj: Eğer varsa, nitelikli tıbbi harcamaları ödemek için kullanılabilecek bir sağlık tasarruf hesabı açmanıza ve vergi öncesi gelire katkıda bulunmanıza izin verilir .

Sağlık sigortasına ek olarak, hak kazanan hastalar, piyasada bulunan bir dizi yardımcı üründen yardım alabilirler. Bunlar, maluliyet sigortası , kritik (felaket) hastalık sigortası ve uzun süreli bakım (LTC) sigortasını içerir .

Özel Hususlar

2010 yılında Başkan Barack Obama, Hasta Koruma ve Uygun Fiyatlı Bakım Yasası’nı (ACA)  yasa haline getirdi. Bu yasa, sigorta şirketlerinin önceden var olan rahatsızlıkları olan hastaların kapsamını reddetmesini yasakladı ve çocukların 26 yaşına gelene kadar ebeveynlerinin sigorta planında kalmasına izin verdi. Kanun, katılımcı devletlerde tıbbi bakım sağlayan bir hükümet programı olan genişletti. çok düşük gelirli bireyler için. Bu değişikliklere ek olarak, ACA federal sağlık Pazarı’nı kurdu .

Marketplace, bireylerin ve işletmelerin uygun fiyatlarla kaliteli sigorta planları satın almalarına yardımcı olur. Marketplace aracılığıyla sigortaya kaydolan düşük gelirli bireyler, maliyetleri düşürmeye yardımcı olacak sübvansiyonlara hak kazanabilir . ACA Marketplace aracılığıyla sağlanan sigorta, yasaya göre 10 temel sağlık yardımını kapsamakla yükümlüdür . HealthCare.gov web sitesi aracılığıyla, alışveriş yapanlar kendi eyaletlerinde Marketplace’i bulabilirler .

Uygun Bakım Yasasındaki Değişiklikler

ACA uyarınca, Amerikalıların federal olarak belirlenmiş asgari standartları karşılayan veya bir vergi cezasıyla karşı karşıya kalan sağlık sigortası taşımaları gerekiyordu , ancak Kongre bu cezayı Aralık 2017’de kaldırdı. 2012’de bir Yüksek Mahkeme kararı, eyaletlerin Medicaid’i genişletmesini gerektiren bir ACA hükmünü iptal etti. federal Medicaid fonu almanın bir koşulu olarak uygunluk ve bazı eyaletler genişlemeyi reddetmeyi seçti. Bu değişiklikler, diğerlerinin yanı sıra, ACA pazarına kaydolan insan sayısında 2015’te 17.4 milyon olan zirveden bir düşüşe yol açtı, 2018’de 13,8 milyona

Medicare ve CHIP

İki kamu sağlık sigortası planı, Medicare ve Çocuk Sağlık Sigortası Programı (CHIP), sırasıyla yaşlı bireyleri ve çocukları hedef almaktadır. 65 yaş ve üzeri kişilere sunulan Medicare, belirli engelleri olan kişilere de hizmet vermektedir. CHIP planının gelir sınırları vardır ve 18 yaşına kadar olan bebekleri ve çocukları kapsar.

Sağlık sigortası, bir hastalık nedeniyle 

Sağlık sigortası, bir hastalık nedeniyle ortaya çıkan sağlık giderlerini kapsayan bir sigorta türüdür. Bu giderler, hastaneye yatış maliyetleri, ilaç maliyetleri veya doktor muayene ücretleri ile ilgili olabilir.

Sağlık Sigortası Türleri

İki temel sağlık sigortası türü vardır :

1. Sağlık Planları

Sağlık sigortası planları, sağlık sigortası planlarının en temel türüdür. Kabul edildiğinde tedavi masraflarını karşılarlar.içinhastane. Ödeme, orijinal faturalar ibraz edilerek hastanede yapılan fiili harcamalar üzerinden yapılır. Bu planların çoğu belirli bir sınıra kadar tüm aileyi kapsar.

2. Kritik Hastalık Sigortası Planları

Kritik Hastalık Sigortası Planları belirli hayati tehlikehastalıklar. Bu hastalıklar uzun süreli tedavi gerektirebilir ve hatta yaşam tarzında değişiklik gerektirebilir. Hastanede yatış planlarından farklı olarak, ödeme, hastanede yapılan gerçek harcamalar üzerinden değil, müşteri tarafından seçilen Kritik Hastalık sigortası üzerinden yapılır . kapak veriresneklikparaları yaşam tarzını ve ilaçları değiştirmek için kullanmak. Ayrıca hastalık nedeniyle işe devam edemediğiniz süre için gelir yerine geçer. Bu planlar kapsamında ödemeHangi üzerinde yapılan Teşhis Orijinal tıbbi faturaların gerekli olmadığı hastalık.

Neden şimdi Sağlık Sigortasına ihtiyacınız var?

Kimse hastalanmayı veya incinmeyi planlamaz, ancak ciddi bir hastalık herhangi bir zamanda herhangi birini vurabilir. Hastalığı tedavi etmenin maliyeti, zaman içinde biriktirdiğiniz tasarruflar üzerinde ciddi mali yüklere neden olabilir. Bu, çocuğunuza sağlamaktan ödün vermeniz gerekebileceği anlamına gelir.theen kaliteli eğitim veya ev kredisi ödemelerinizde temerrüde düşme. Günümüzde tıbbi tedavinin maliyeti sürekli artmaktadır.

Örneğin, Herceptin, bir kanser ilacının maliyeti yaklaşık olarak  440 şişe için 1,10,000 mg. Ağırlığa bağlı olarak, bir hasta genellikle tedavi için 17-19 şişeye ihtiyaç duyar.yıl. bu Sadece ilaç için 18 – 20 lakh ~ . Ardından hastaneye yatış masraflarını, doktor muayene ücretlerini, kemoterapi masraflarını vb. ekleyin ve toplam masraflarınız 25 lakh’ı geçebilir. Zaten çok yüksek olan bu maliyetler her yıl artıyor. Akıllı insanların çoğu gerekli önlemleri almıştır.sigortalamaksağlıklarına bir an önce Sağlık sigortası, acil ihtiyaç anında paraya ihtiyaç duyacağınız bir yaşam yardımıdır. Bir hastalık, çocuklarınızın eğitimi, evliliği, ev satın alması ve hatta emekliliği için yaptığınız tüm birikimleri tüketebilir. Ailenizin hayallerinin sadece bir hastalık yüzünden yıkılmasını istemezsiniz, özellikle de kendinizi finansal olarak koruyabilecekken. Gençken bir sağlık sigortası poliçesi yaptırmanızda fayda var vesağlıklı.Yaşlandıkça, sadece priminiz artmaz, aynı zamanda sigorta şirketi tarafından sağlık sigortasından mahrum kalma şansınız da vardır .

İyi bir sağlık sigortası planı nasıl seçilir?

Bir sağlık sigortası poliçesi olan herkes, bir tane satın almanın, herhangi bir kazanan kişinin en akıllı finansal kararlarından biri olduğunu söyleyecektir. Artık bir sağlık sigortası poliçesi almaya karar verdiğinize göre , tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak iyi bir sağlık sigortası planını nasıl seçeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Herhangi bir iyi sağlık sigortası planının size sunması gereken faydaların bir listesi:

 • Çok sayıda kritik hastalığa karşı koruma
 • Sağlık sigortanızı seçme esnekliği
 • Sağlık durumunuz değişse bile poliçe süresi boyunca primlerde artış olmaz
 • Yaşlılığınızda bile sizi kapsayan uzun poliçe süresi
 • Tıbbi tedaviye kolay erişim için geniş hastane ağı

Bir Mediclaim planı mı yoksa Kritik Hastalık Sigortası planı mı satın almalıyım?

bir ilaçplan ya tüm hastane masraflarınızı karşılar ya da hastane faturalarını nakitsiz bir tesis aracılığıyla halleder. Kritik Hastalık Sigortası planıyla, kritik bir hastalığın tespiti durumunda toplu ödeme alırsınız. Bunun için hastaneye yatmanıza gerek yok. Hastalık nedeniyle çalışamıyorsanız, bu tutarı aylık gelirinizin yerine kullanabilirsiniz. Hatta bu parayı doktor ziyaretleri, ilaç alımları, tıbbi testler veya bu süre zarfında ortaya çıkabilecek diğer masrafları karşılamak için kullanabilirsiniz. Bu yüzden ikisine de ihtiyacınız var – birilaç hastaneye yatış masraflarınızı karşılamayı planlayın ve bir hastalık nedeniyle ortaya çıkan gelir kaybınızı ve diğer masraflarınızı karşılamaya yönelik bir Kritik Hastalık Sigortası planı yapın.

TIKLA ARA