Menü Kapat

Seyahat Sigortası Fiyatları

Seyahat Sigortası Fiyatları

Neden ihtiyacınız var : 

Seyahat Sigortası Yeni bir varış noktasına uçmayı mı planlıyorsunuz ? Ardından, tıbbi acil durumlarda veya yolculuğun kısa kesilmesine neden olabilecek diğer olaylarda uçak biletinizin maliyetinin karşılandığından emin olun. 

Seyahat Sigortası Fiyatları 2021
Seyahat Sigortası Fiyatları

Kimin ihtiyacı var : Gezginler

Nedir : Seyahat sigortası, seyahatin iptallerini, kaybolan veya yanlış yerleştirilen bagajları, seyahat kazalarını ve hatta seyahat sırasında tıbbi masrafları kapsar.

Seyahat Sigortası

Bu sigorta kapsamında ise ister yurt içinde olsun ister yurt dışında olsun herhangi bir kaza, eşya kaybolması, ya da başınıza gelebilecek bir belaya karşı sizi güvence altına almaktır. Gezmeyi seven insanlar için oldukça faydalı bir sigorta türüdür.

Uçuyorsanız, uçuş iptali, seyahat kesintisi, kayıp bagaj ve belge değişimi için sigorta yaptırdığınızdan emin olun. Araba kullanıyorsanız, kaza yapma ihtimalinize karşı sürücü ve araç sigortanızın olduğundan emin olun.

Neden Bizden Satın Almalısınız? Sıfır Şikayet Garantimiz ile Kendinizi Koruyun

Bir sağlayıcının itibar işleme iddialarının, bir politikanın fiyatı ve kapsamı kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Politikaları yalnızca finansal olarak istikrarlı, her iddiayı adil bir şekilde ele alan saygın şirketlerden satacağımıza söz veriyoruz. Talebinizin farklı bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyorsanız, sağlayıcınızla sizin adınıza arabuluculuk yapmaktan memnuniyet duyarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Koronavirüs Seyahat Sigortası Alabilir miyim?

Koronavirüs salgını tıbbi veya ekonomik nedenlerle seyahatlerini iptal etmelerine neden olursa, bazı politikalar yolcuların seyahat yatırımlarını koruyabilir. Bir yolcunun virüsü kapması veya karantinaya alınması durumunda Seyahat İptali kapsamı geçerli olabilir. Pandemi küresel ekonomiyi etkilediğinden, birçok insan değişen iş gereksinimleri veya beklenmedik işten çıkarmalar yaşıyor. Belirli politikalar, Seyahat İptali kapsamındaki bu belirli olayların kapsamını içerebilir. Salgınla ilgili diğer tüm endişeler için, herhangi bir nedenle İptal et yükseltmesi, yakın zamanda satın alınmış seyahatleri olan gezginler için en iyi seçenektir.

Seyahat Sigortası Nasıl Çalışır?

Seyahat sigortası, seyahatinizden önce veya seyahatiniz sırasında sizi iptal etmeye zorlayan öngörülemeyen bir hastalık veya seyahat sırasında yaralanma gibi bir şeyler ters giderse bir geri ödeme yöntemi olarak çalışır. Seyahat sigortası teklifi almak için seyahat ayrıntılarınızı Squaremouth’un arama formuna girin, bu daha sonra seyahatiniz için bir teklif listesi oluşturacaktır. Bir poliçe satın aldığınızda, bu poliçede yer alan avantajlar o gün gece yarısı yürürlüğe girecektir. Seyahatiniz sırasında teminatınız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, acil yardım veya poliçenizin faydalarının nasıl işlediği hakkında bilgi için sağlayıcınızın 24 saat Acil Yardım departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

Seyahat Sigortasını Ne Zaman Almalıyım?

Gezi bilgilerinizi squaremouth.com’a girdikten sonra, geziniz için mevcut tüm politikaların bir listesi sunulacak. Seçenekleri karşılaştırmak ve seyahatiniz için en iyi politikayı seçmek, özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Politikaların çoğu kapsamlıdır ve aynı faydaların çoğunu içerir; en büyük fark, fayda başına teminat sınırlarıdır. Bu nedenle, karşılaştırma yaparken, politikaları en ucuzdan en pahalıya göre sıralamanızı ve Squaremouth’un yan yana karşılaştırma aracını kullanarak ihtiyaç duyduğunuz belirli bir tıbbi teminat miktarı gibi özel teminat ihtiyaçlarınıza uygun en ucuz poliçeyi seçmenizi öneririz.

Seyahat Sigortasını Nasıl Karşılaştırırım?

Gezi bilgilerinizi squaremouth.com’a girdikten sonra, geziniz için mevcut tüm politikaların bir listesi sunulacak. Seçenekleri karşılaştırmak ve seyahatiniz için en iyi politikayı seçmek, özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Politikaların çoğu kapsamlıdır ve aynı faydaların çoğunu içerir; en büyük farkı, fayda başına teminat sınırlarıdır. Bu nedenle, seyahat sigortasını karşılaştırırken, poliçeleri en ucuzdan en pahalıya göre sıralamanızı ve Squaremouth’un yan yana karşılaştırma aracını kullanarak, belirli bir tıbbi teminat miktarı gibi özel teminat ihtiyaçlarınıza uyan en ucuz poliçeyi seçmenizi öneririz. gerektirir.

Seyahat Sigortasına Kimler İhtiyaç Duyar?

Pek çok gezgin, seyahatleri öncesinde veya sırasında maddi kayıplardan korunmak için seyahat sigortası satın alır. Gezginlerin satın aldığı en yaygın kapsam türü Seyahat İptali’dir. Bu avantaj, kapsam dahilindeki bir nedenle seyahat edemiyorlarsa finansal yatırımlarını korur. Bir seyahat sigortası poliçesi, poliçede listelenen bir nedenle iptal etmeniz gerekiyorsa, ön ödemeli ve iade edilemez seyahat giderlerinizin% 100’ünü karşılayabilir.

İptal avantajlarına ek olarak, birçok yolcunun seyahat ederken sağlık sigortasına ihtiyacı vardır. Seyahat sağlık sigortası poliçesi, gidecekleri yerde sağlık sigortası olmayan yolculara veya birincil sağlık sigortası dışında ek teminat isteyenler için uygun bir primle tıbbi yardım sağlayabilir.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sigortası, seyahatiniz öncesinde veya sırasında maddi kayba neden olabilecek çeşitli olayları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, seyahat etmenizi engelleyen bir hastalığı veya yaralanmayı, seyahat planlarınızı etkileyen şiddetli hava koşullarını veya seyahatiniz sırasında meydana gelen tıbbi bir acil durumu içerebilir. Politikaların çoğu kapsamlıdır ve seyahat iptalleri, tıbbi acil durumlar, uçuş gecikmeleri ve kayıp bagajlar dahil olmak üzere, özellikle yolcuların temel endişeleri göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Politikaların çoğu aynı faydaların çoğunu içerse de, özel kapsam değişir. İhtiyaç duyduğunuz kapsama sahip olduğunuzdan ve bir sonraki seyahatiniz için en iyi politikayı seçtiğinizden emin olmak için, hangi avantajların dahil olduğunu anlamak için her bir politikanın belgelerini okumak önemlidir.

Seyahat Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır?

Bir poliçenin maliyeti dört ana faktöre bağlıdır: seyahat maliyeti, yolcuların yaşı, seyahatin uzunluğu ve poliçeye dahil edilen teminat miktarı. Prim hesaplaması sağlayıcılar ve kapsam arasında farklılık gösterse de, Seyahat İptali kapsamına sahip standart bir poliçe, genellikle toplam seyahat maliyetinin% 5 ila% 10’u arasında bir maliyete sahip olacaktır. Sigortalı yolculuk maliyeti olmayan bir poliçe muhtemelen önemli ölçüde daha ucuz olacaktır. Maliyet politikaya göre değiştiğinden, her zaman ihtiyacınız olan teminatla en ucuz poliçeyi önerir.

Seyahat sigortasını nereden alabilirsiniz

Aşağıdaki yollarla seyahat sigortası satın alabilirsiniz:

 • seyahat acentesi
 • sigorta komisyoncusu
 • işverenin sigorta sağlayıcısı
 • kredi kartı şirketi

Seyahat sağlık sigortası neleri kapsamalıdır? 

Nereye seyahat ederseniz edin, seyahat sağlık sigortası poliçenizin her zaman kapsaması gereken 3 şey vardır.

1. Tıbbi tahliye

Politikanızın Kanada’ya veya en yakın yere uygun tıbbi bakımla tıbbi tahliyeyi kapsadığından emin olun. Politika ayrıca son varış noktanıza sizinle birlikte seyahat edecek tıbbi refakatçinin masraflarını da kapsamalıdır.

2. Önceden var olan tıbbi durumlar

Şirketten önceden var olan koşulların ve geçmiş olabileceğiniz testlerin ve tedavilerin tanımını, bunlara ilişkin sınırlamalarını ve kısıtlamalarını açıklamasını isteyin.

 • Sigortanızın önceden var olan tıbbi durumunuzu kapsadığına dair yazılı bir anlaşma yaptığınızdan emin olun, aksi takdirde talebinizi önceden var olan bir koşul maddesi kapsamında “geçersiz ve hükümsüz” bulabilirsiniz.
 • Anlaşma ayrıca, önceden var olan herhangi bir tıbbi durum için kapsam dahilinde olmanız durumunda:
  • tıbbi durumunuzda hiçbir değişiklik olmamalıdır
  • Seyahatinizden önceki stabilite süresi boyunca yeni tıbbi durumunuz, semptomunuz veya ilacınız olmamalıdır.
 • Anlaşma şunları içermelidir:
  • yanlış bir ifadenin tüm politikayı geçersiz kılmayabileceğini söyleyen bir merhamet maddesi ve
  • sağlık maddesinde bir değişiklik.

3. Ölüm durumunda ülkesine geri gönderilme

Planın cenazenizin hazırlanmasını ve Kanada’ya geri gönderilmesini kapsadığından emin olun. 

Ne satın aldığını bilin

İhtiyaçlarınızı dikkatlice araştırın. Kanada’dan ayrılmadan önce sigorta poliçenizin şartlarını, koşullarını, sınırlamalarını, istisnalarını ve gereksinimlerini doğrulayın.

Seyahat sağlık sigortası planını değerlendirirken birçok soru sormalısınız.

 • İndirilebilir var mı ve ne kadar? Yüzde 100 kapsama sahip planlar daha pahalıdır ancak uzun vadede paradan tasarruf edebilir.
 • Plan, yurtdışında kaldığınız süre boyunca ve döndükten sonra sürekli teminat sağlıyor mu?
 • Plan, ziyaret edebileceğiniz belirli bölgeleri veya ülkeleri kapsam dışı bırakıyor veya büyük ölçüde sınırlıyor mu?
 • Yurt dışından yenilenebilir ve maksimum kalış süresi için teminat sunuyor mu?
 • Şirketin, kurum içi, dünya çapında, 24 saat / 7 günlük İngilizce acil durum irtibat numarası ve / veya gideceğiniz ülkedeki sağlık hizmeti sağlayıcıları için çeviri hizmetleri var mı?
 • Gideceğiniz yerde hastalık veya yaralanma için hastaneye yatış ve ilgili tıbbi masrafları karşılıyor mu?
 • Faturalarınızı veya nakit avanslarınızı peşin mi ödüyor, böylece onları ödemek zorunda değilsiniz?

Ek bir ücret karşılığında, bazı sigorta şirketleri, iptal edilen seyahatin yüzde 75’ini karşılayacak bir “Herhangi Bir Nedenle İptal Et” seçeneği sunabilir.

Politikanızın şartlarına uyun

Sigorta poliçenizin şartlarını bilmek ve anlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Küçük yazıları dikkatlice okuyun ve ihtiyacınız olursa yardım isteyin.

Sağladığınız bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Herhangi bir sorunuz varsa, sigorta şirketiyle iletişime geçin. Konuyu yazılı olarak açıklamalarını isteyin.

Tıbbi tedavi görmeden önce sigortacınızdan onay alın. Seyahat sağlık sigortası nadiren rutin sağlık kontrollerini, acil olmayan bakımı ve kozmetik cerrahiyi kapsar. Ruh sağlığı bozukluklarını, uyuşturucu veya alkolle ilgili olayları veya bungee jumping ve kaya tırmanışı gibi ekstrem sporları kapsamaz.

Tıbbi tedavi gördüğünüz ülkeden ayrılmadan önce doktorunuzdan veya hastanenizden ayrıntılı bir rapor ve fatura alın. Binlerce kilometre uzaktan uygun evrakları almaya çalışmak sinir bozucu olabilir. Yurtdışında aldığınız tıbbi hizmetler veya reçeteler için daima orijinal makbuzları gönderin. Dosyalarınız için belgelerin bir kopyasını saklayın.

Seyahat ederken sigorta bilgilerinizi yanınızda taşıyın. Bilgilerin bir kopyasını evde bir arkadaşınıza veya akrabanıza bırakın.

TIKLA ARA