• Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL
  • Phone0553 668 1800
  • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL
Sigorta ne yapar?

Sigorta ne yapar?

Sigortanın kilit rolü, insanların kendilerini doğal afetler, trafik sigortası araba kazası veya tatillerde bir hastalık gibi hayatın belirsizliklerine karşı finansal olarak korumalarına yardımcı olmaktır.

Sigorta ne yapar?
Sigorta ne yapar?

Sigorta nasıl çalışır?

Sigorta, kayıp yaşayan birkaç kişinin korunduğundan emin olmak için benzer risklere sahip çok sayıda insanın kaynaklarını bir araya getirerek çalışır .

Bir sigorta poliçesi yaptırıp bir sigorta primi ödediğinizde , o havuza kendi paranızın bir kısmını koyuyorsunuz.

Mülkünüz kazara kaybolursa, çalınırsa, hasar görürse veya tahrip olursa ve bu riskler için mülkü kapsayan genel bir sigorta poliçeniz varsa, onarım veya yenileme masraflarının ödenmesine yardımcı olmak için bir talepte bulunabilir ve bu para havuzundan yararlanabilirsiniz.

Bu, değerli eşyaların kaybolması, çalınması, hasar görmesi veya tahrip olması durumunda değiştirme, onarma, yeniden inşa etme veya eski haline getirmenin tam maliyetini ödemekten kaçınmanıza olanak sağlayabilir. Aynı zamanda büyük bir borç veya yükümlülükle sonuçlanmaktan kaçınabileceğiniz anlamına da gelir .

Bir sigorta primi ödediğinizde, yalnızca sigorta poliçenizin kapsadığı bir zararı talep ederseniz para havuzuna erişebilirsiniz.

Uzun yıllar sigorta primi ödeyen bir kişinin asla hak talebinde bulunmaması mümkündür.

Bir sigorta poliçesi satın aldığınızda, sigortacınız , poliçenizin limitine kadar, onarım veya ürün değiştirme işlemlerini finanse ederek poliçede öngörülen zarar türünü (kaza, hırsızlık, kayıp veya felaket gibi) size ödeyeceğine söz verir. veya bazen bir nakit ödeme sağlayarak .

Her sigortacının poliçesinin, poliçenin neleri kapsayacağına dair farklı kuralları vardır. İstisnalar geçerli olabilir, bu nedenle politikanızı dikkatlice okumalı ve politikanızın neleri kapsayacağından emin değilseniz tavsiye almalısınız.

Nedir poliçe ?

Sigortalama, bir sigortacının, sigorta poliçesi satın alan her bir kişi için kapsadığı her bir risk için ne kadar ve hangi koşullar altında ücretlendireceğini hesaplama yöntemidir.

Bir poliçe hazırlarken, sigorta sigortacıları şunları hesaplayacaktır:

  • Bir kayıp için ne kadar ödemeyi kabul edecekler
  • Hangi durumlarda ödeme yapacaklar
  • Prim ne kadar olacak

Sigortacılar, sigorta için belirli bir riskin fiyatını hesaplarken birkaç farklı şey düşünürler. Örneğin, araba sigortası primleri, ana sürücülerin yaşı, cinsiyeti ve sürüş kaydının yanı sıra aracın konumu, tipi ve yaşına bağlı olarak değişebilir.

Her sigortacının, belirli bir durumun riskini kabul edip etmemesi gerektiğini belirlemeye yardımcı olmak için kendi sigortalama yönergeleri vardır.

Bazı durumlarda, bir sigortacı belirli bir riski karşılamayacağına karar verebilirken, diğer sigortacılar bunu yapabilir.

Sigortalama, çok sayıda alıcıyı çekecek kadar düşük ve toplanan fonlarda yapılabilecek tüm talepleri karşılamaya yetecek kadar para olacak ve ayrıca sigortacının hissedarları için kâr sağlayacak kadar yüksek bir prim hesaplamayı içerir. .

Nedir reasürans ?

Reasürans, sigortacılar için sigorta gibidir. Sigortacılar için farklı riskleri karşılamak için kullanılabilir. Örneğin, sigortacılar, bir kasırga veya sel gibi büyük bir afet durumunda çok sayıda tazminat ödeyebileceklerinden emin olmak için reasürans kullanabilir. Buna genellikle felaket koruması denir.

Sigortacılar, reasürör ile önceden kararlaştırılmış olan belirli bir değerin üzerinde poliçe sahiplerinden alacakları varsa reasüransı da kullanabilirler.

Reasürans, riske maruz kalma risklerini paylaşmak için bir araya toplanan, genellikle farklı coğrafi bölgelerden bir dizi sigortacıyı içerir .

Call Now ButtonTIKLA ARA

Texnologiya forumu pulsuz kripto pullar əldə etmək kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat