Sigortanın Avantaj ve Dezavantajları

Sigortanın Avantaj ve Dezavantajları

Sigortanın Avantaj ve Dezavantajları

Sigorta, bir bireye, aileye, iş adamına ve bir topluma dezavantaj olmasının yanı sıra fayda sağlar. Bu not, sigortanın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi içerir.

 1. Ekonomik Koruma
  Sigorta, prim adı verilen nominal tutar karşılığında sigortalıya beklenmedik zararlara karşı ekonomik ve mali koruma sağlar. Sigortalının erken ölümü durumunda adaya mali koruma sağlar. Ayrıca hırsızlık, yangın, kaza ve diğer doğal afetlerden kaynaklanan mal kayıplarını da kapsar.
 2. Hisse riskleri
  İnsanlar, büyük kayıplara neden olabilecek çeşitli risklere ve belirsizliklere maruz kalırlar. Riskleri ve belirsizlikleri tamamen ortadan kaldırmak imkansızdır ancak azaltılabilir veya paylaşılabilir. Sigorta, risklerin sigortalılar arasında paylaşılmasına yardımcı olan kooperatif bir cihazdır. Böylelikle sigorta şirketi, küçük bir prim karşılığında sigortalının riskini azaltıyor.
 3. Yaşam standardını korur
  Sigorta, insanların yaşam standartlarını sürdürebilmeleri nedeniyle beklenmedik kayıp risklerine karşı finansal koruma sağlar. Sigorta şirketi, talihsiz mali krizden kaçınmak için para açısından bir koruma sağlar.
 4. Tasarrufu teşvik eder Kaydediliyor
  Dev için teşvik anlaşmada belirtilen bir sigortalı sürede prim miktarını öder eloping kişilik bir tasarruf alışkanlığı. Bu nedenle, sigorta, gereksiz masrafların azaltılmasına yardımcı olduğu için düzenli tasarrufu teşvik etmenin bir yoludur.
 5. Bağımlılığı ortadan
  kaldırır Malların ölmesi veya tahrip olması nedeniyle, aile tarıma elverişli olmayan ve tazminatsız masa kayıpları yaşamaktadır . Sigorta, tarıma elverişli olmayan kayıplara karşı koruma sağlar . Hayat sigortası poliçesi, sigortalının vefatı durumunda bağımlı kişiye tam mali destek vererek kişilerin bağımlılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 6. Hibe kredisi Kredi
  Sigortalı, bir sigorta şirketinden kredi teminatı alabilir veya sigorta poliçesi teminatı ile diğer finans kuruluşlarından kredi alabilir. Böylelikle bu kredi sağlanması, bir kişinin fon ihtiyacını da karşılamasına yardımcı olur. Banka ve finans kurumları, kredi sağlamada teminat olarak sigortalı varlıkları tercih etmektedir.
 7. İstihdam fırsatları yaratır
  Günümüz iş dünyasında sigortacılık iş haline geldiğinden, bu alanda yüzlerce girişimci ve binlerce çalışan görev yapmaktadır. Dolayısıyla, kurulması ve dev tarafından eloping sigorta şirketleri, onların nitelik ve kalibre başına binlerce insana istihdam olanakları sağlamıştır.
 8. Dış ticareti
  teşvik ediyor Ülkenin uluslararası ticaretinin büyümesine riskin sigorta şirketine geçmesi büyük ölçüde yardımcı olmuştur. Denizde seyreden bir gemi, talihsiz bir durumla karşı karşıyadır. Bir yangın çıkar ve bir iş adamının tüm mallarını kül haline getirir. Ancak sigorta, bu risklerin azaltılabileceği veya ortadan kaldırılabileceği araçlardan biridir. Bu nedenle, sanayiciler ve ihracatçılar, tüm dikkatlerini ihracat faaliyetlerini artırabilecek işlerin tanıtımına verebilirler.
 9. İşletmenin sorunsuz yürütülmesine yardımcı olur
  Bir işletme, sigorta yoluyla işletmenin mülklerinin kaybolması veya hasar görmesi durumunda finansal tazminat alır. Çalışanlar için alınan bir sigorta poliçesi  yerinde motivasyonlarını artırır . Bu nedenle, sigorta, olumsuz olayların ortaya çıkması durumunda bile işin sorunsuz yürümesi için hayati bir rol oynar.
 10. Enflasyonu azaltmaya yardımcı olun
  Enflasyon AzaltmaEnflasyon, mal veya hizmet fiyatının artması demektir. Enflasyon vatandaşa acı verici bir tecrübe kazandırır, bu yüzden kontrol edilmelidir. Enflasyonu kontrol etmek için para hacminin azaltılması gerekiyor. Bir sigorta şirketi, parayı halktan prim şeklinde alarak piyasadaki para hacmini düşürür . Dolayısıyla, ülkedeki enflasyonu kontrol etmeye yardımcı olur.
 11. Ekonominin gelişmesine yardımcı olun
  Sigorta şirketleri, ticaret ve sanayi gibi çeşitli gelişim alanlarına yatırım yaptıkları hayat veya hayat dışı poliçeler aracılığıyla prim toplamaktadır. Bu tür yatırımlar, ülkede ticaret ve sanayinin gelişmesine yardımcı olur. Sonuçta, ülkenin ekonomik kalkınmasına yardımcı olur.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat