Tam kapsamlı otomobil sigortası nedir?

Tam kapsamlı otomobil sigortası nedir?

Tam kapsamlı otomobil sigortası nedir?

Kapsamlı trafik sigortası, başka bir otomobille çarpışmadan kaynaklanmayan, aracınızda meydana gelen belirli hasarları kapsayan bir otomobil sigortası poliçesidir. Kiralık araçlarda ve halihazırda kredi ile ödenen araçlarda gereklidir. Kapsamlı araç sigortası tamamlayıcıdır, yani bir sigorta poliçesine eklenebilecek isteğe bağlı bir teminattır. Maksimum koruma için, eşleştirmek kapsamlı kapsama sahip yükümlülük ve çarpışma kapsama veya tercih klasik araba sigortası klasik otomobiller için özel olarak tasarlanmış esnek kullanım ve kapsama sağlar.

Tam kapsamlı otomobil sigortası nedir?
Tam kapsamlı otomobil sigortası nedir?

Merak ediyorsanız, “Kapsamlı sigorta benim için ne yapacak?” İşte bir örnek: Sabahları iş için evinizden dışarı fırlıyorsunuz ve arabanızın sürücü tarafındaki kapısını açarken, ön camınıza beyzbol büyüklüğünde bir dolu parçasının çarptığını fark ediyorsunuz. Kendi kendine düşünüyorsun, tüm ön cam hasarları benim eyalet asgari sigorta poliçemde eşit, değil mi?

Yanlış.

Bunun gibi zararları cebinizden ödemekten kaçınmak için kapsamlı bir sigortaya ihtiyacınız var. Dolu yüzünden parçalanan bir ön cam kapsamlı bir sigorta kapsamına girerken, bir trafik kazasıyla parçalanan bir ön cam, çarpışma sigortanız veya diğer sürücünün sorumluluk sigortası tarafından karşılanacaktır.

Kapsamlı sigorta neyi kapsar

Her kaza benzersizdir – kapsamlı sigortanın kazanızı kapsayıp kapsamayacağı, geniş bir dizi koşul tarafından belirlenir. Kapsamlı sigorta kapsamına girebilecek birkaç hasar türü şunlardır:

Çalınması

Ateş

Vandalizm

Hayvanlarla temas

Düşen veya uçan nesneler

Selamlamak

Ön cam hasarı

Rüzgar fırtınaları

Depremler

Kapsamlı otomobil sigortasının kapsadığı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Kapsamlı teminat ile tam teminat arasında bir fark var mı?

Evet. Bazı insanlar yanlışlıkla bu terimleri birbirinin yerine kullanıyor, ancak önemli bir fark var, yani çoğu sigorta sağlayıcısı “tam teminat” denen bir şey sunmuyor. Diğer bir deyişle, her şeyi kapsayan tek bir otomobil sigortası poliçesi yoktur.

Belirtildiği gibi, kapsamlı sigorta, bir araç çarpışmasının neden olmadığı kazalar için ek koruma sağlayan, devletin gerektirdiği sorumluluk sigortanıza eklenebilecek isteğe bağlı bir teminattır. Tek bir süper poliçeye sahip olmak yerine, farklı türden teminatları eşleştirebilirsiniz. Kapsamlı kapsam hakkında daha fazla bilgi edinin ve  size uygun özel bir politika oluşturabilmek için bugün bir fiyat teklifi alın .

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat