Trafik Kuralları ve Düzenlemeleri

Trafik Kuralları ve Düzenlemeleri

1. Giriş

Bu Belgeler Olmadan Araba Kullanmayın

  1. Geçerli ehliyet
  2. Araç tescil belgesi (Form 23)
  3. Geçerli aracın sigorta sertifikası
  4. İzin ve aracın uygunluk belgesi (yalnızca ulaşım araçları için geçerlidir)
  5. Geçerli Kirlilik Kontrol Altında Sertifikası Üniformalı bir polis memuru veya Ulaştırma Departmanından bir memurun talebi üzerine, bu belgeleri inceleme için ibraz edin
Trafik Kuralları ve Düzenlemeleri
Trafik Kuralları ve Düzenlemeleri

2) Yol Kuralları

Genel Kurallar Karşı trafik sigortası yönden gelen trafiğin sağınızdan geçmesine izin vermek için solda iki yönlü yolda kalın ve arkanızdaki araçların sağınızdan geçmesine izin vermek için tek yönlü bir yolda.

Sola Dönerken girdiğiniz yolun yanı sıra çıkmakta olduğunuz yolun sol tarafında kalın. Sağa dönerken , çıkmakta olduğunuz yolun ortasına gidin ve girdiğiniz yolun sol tarafına yakın bir yere varın.

Yavaş Aşağı yol kavşak, kavşak, yaya geçidi ve yol köşeleri ve bekleme de emin net bir geçit önden ait olana kadar. Trafiğin düzenlenmediği bir ana yola giriyorsanız sağınızdan geçen araçlara yol verin.

El Sinyalleri belirli zamanlarda gereklidir. 

Yavaşlarken, sağ kolunuzun avuçlarını aşağı doğru uzatın ve yukarı ve aşağı sallayın; dururken ön kolunuzu aracın dışında dikey olarak kaldırın; sağa dönerken veya şeridi sağ tarafa değiştirirken, sağ kolunuzu düz dışarı, avuç içi öne doğru uzatın; Sola dönerken veya sol tarafa şerit değiştirirken, sağ kolunuzu uzatın ve saat yönünün tersine döndürün.

Arkanızdaki aracın geçmesine izin vermek için, sağ kolunuzu yarı dairesel hareketlerle geriye ve ileriye doğru sallayın. Sol El SinyaliYön Göstergeleri Herhangi bir acil durumda el tekli yerine yön göstergelerini daha iyi kullanın. İki Tekerlekli Araç Sürücüsü için Kask Takmak yasal bir gerekliliktir. Kask ISI standartlarına uygun olmalı ve ISI işaretini taşımalıdır. Kask, bir aksilik durumunda başınız için bir kalkan görevi görür. Kişisel güvenliğiniz için tasarlanmıştır ve yasal kovuşturmadan kaçınmak için bir kılıf olarak tasarlanmamıştır. Tam güvenlik için kayışı düzgün bir şekilde bağlayın, aksi takdirde bir kaza durumunda kafa travması durumunda kask başınızdan kayabilir. (Sih takan türban kask kullanmaktan muaftır).

Bir yolun kesiştiği noktaya veya yakınına veya bir tepenin üstüne veya bir patikaya Park Etmeyin ; trafik ışığı veya yaya geçidine çok yakın; ana yolda veya trafiğin yoğun olduğu bir yolda; tıkanmaya neden olacak şekilde park etmiş başka bir aracın önünde veya karşısında; beyaz çizgisi olan yollarda; otobüs durağı, okul veya hastane girişinin yakınında; bir trafik işaretinin hemen yanında, böylece başkaları için engelleme; bir binanın girişinde; bir yangın musluğunun yakınında, böylece ona erişimi engelliyor; parkın özellikle yasak olduğu yerlerde.

Aracın Tescil İşareti her zaman açık, okunaklı ve görünür olmalıdır. Motorlu taşıtı, güvenliğini sağlamak için arka lambaları veya aracın üzerinde gerekli olan diğer lambaları veya işaretleri engelleyecek şekilde yüklemeyin.

İzin verilen yön haricinde tek yönlü yolda sürmeyin . Yanlış yöndeki tek yönlü bir sokağa geri dönmek de yasaktır.

Sollarken bile yolu bölen Sarı Çizgiyi Geçmeyin. Tanımlanmış şeritlere sahip yollarda şerit değiştirmeden önce uygun gösterge sinyalini kullanın.

Bir yol kavşağında veya kavşakta ya da yaya geçidinde durduğunuzda yolda boyanmış Dur Çizgisini Geçmeyin. Durağan aracınız hiçbir durumda bu çizginin ötesine geçmemelidir.

Çekme İzin verilen edilir mekanik engelli ya eksik monte motorlu araçlar, tescil römork ve yan otomobiller için sadece. Bunların dışındaki araçlar, zamansız arıza durumunda en yakın garaja veya benzin pompasına teslim edilmek üzere çekilebilir.

Korna’yı yalnızca gerekli olduğunda kullanın ve sessiz bir bölgede kullanmayın. Aracınıza yüksek sesli, çok tonlu veya sert ve tiz sesli kornalar veya alarmlar takmayın. Değiştirilmiş susturucuya sahip araçlar da yolda yasaktır.

Sürücülere trafiği düzenleyen polis memurları aracılığıyla veya yol işaretleri veya trafik işaretleri yoluyla verilen talimatlar her zaman takip edilmelidir. Bunların ihlali bir suçtur.

Araç aniden yavaşlarsa veya durursa, çarpışmayı önlemek için önünüzdeki araçla Yeterli Mesafeyi Koruyun . Farklı hızlarda gereken minimum fren süresi konusunda size rehberlik edecek bir tablo 33. sayfada bilginiz için verilmiştir.

Güvenlik nedenleri dışında Ani Fren Yapmayın .

Dağlarda ve Dik Yollarda yokuş yukarı giden araca yokuş aşağı gelen araçlarla geçiş hakkı verilmelidir. Yol yeterince geniş değilse, aracınızı yolun kenarında durana kadar çekin ve sürücünün önce yokuş yukarı gitmesine izin verin.

Yol Onarım Çalışması devam ederken , yavaşlayın ve saatte yirmi beş kilometreyi geçmeyen bir hızda sürün.

Traktör ve Mal Taşıtlarının Sürücülerinin kiralık veya ödül için yolcu taşıması yasaktır. Bir traktörde sürücü başka bir kişiyi taşımamalı ve bir yük aracında sürücü kabininde izin verilen kişi sayısını aşmamalıdır.

Ürünler Carry Etmeyin herhangi bir kişiye tehlikeye veya mal yanal yan, ön ötesinde ya aracın arka uzatmak olduğunu böylece onu yükleyebilir şekilde bir motorlu araç üzerinde. Herhangi bir kamu hizmeti aracı ile patlayıcı, yanıcı veya tehlikeli maddelerin taşınması da yasaktır.

İki tekerlekli aracınızda Yalnızca Bir Pillion Rider taşıyın . Sürücüyü yalnızca arka koltukta taşımalısınız. Hiçbir sürücünün önünüzde oturmasına veya durmasına izin vermeyin (çocukların bile). Bu sadece yasa dışı değildir, aynı zamanda çoğu zaman tehlikeli hale gelir çünkü ani frenleme öndeki araca çarpan çocuğu veya kişiyi dışarı atabilir. Sürücü kolayca dengesini kaybederek kazalara neden olabileceğinden, iki tekerlekli aracınızda eşya taşımak yasalara aykırıdır.

Gerektiğinden daha uzun süre geri gitmeyin ve bunu yaparken herhangi bir kişi veya araca tehlike veya rahatsızlık vermemeye dikkat edin.

Etmeyin Sürücü kendinizi iyi veya bozan senin onları bir alkol içeriğine sahip olabilir tonikler dahil yeteneklerini sürüş muhtemelen ilaç aldıktan sonra ise yolda.

Yolu Paylaşmak Sürücüler genellikle yolların sadece kendilerine göre olmadığını unuturlar. Bu, etraflarında sağlam korumalara sahip olmayan yayalar, bisikletliler, scootercılar ve motorlu bisikletçiler için yolda işleri zorlaştırabilir. Sizin bakım ve gözetiminize hakları vardır. Diğer yol kullanıcılarını daima yakından izleyin. Örneğin çocuklar beklenmedik şeyler yapabilir. Yaşlı yayalar beklediğinizden daha yavaş hareket edebilir veya çok yaklaşana kadar sizi göremeyebilir veya duymayabilir.

TIKLA ARA