Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Araba sigortası yasal bir zorunluluk mu?

Evet, yola uygun herhangi bir aracınız varsa, bir sigorta poliçenizin olması yasal bir zorunluluktur. Bir kaza geçirmeniz durumunda finansal koruma sağlar ve ayrıca arabanızdaki diğer sürücülerin, yayaların ve yolcuların yaralanmalarını da karşılayabilir. 

Üçüncü şahıs sigortası , halka açık yollarda yasal olarak sürmeniz için gereken en düşük miktardır. 1930 Yol Trafik Yasası ile yürürlüğe girdiğinden beri zorunludur.

Bununla birlikte, üçüncü taraf, yalnızca sizin hatalı olduğunuz bir kazaya karışmanız durumunda diğer tarafın hasar ve yaralanmalarını karşılar. Arabanızdaki herhangi bir hasarı veya yaralanmanızı kapsamaz.

Ayrıca, arabanızı başka biri kullanıyorsa, politikanızın geçerli olabilmesi için bu sürücünün adlandırılmış sürücü olarak eklenmesi gerektiğini unutmayın. 

Trafik Sigortası Zorunlu mu?
Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Araba sigortasını nasıl karşılaştırabilirim?

Araba sigortası söz konusu olduğunda birçok seçenek mevcuttur, bu yüzden etrafta alışveriş yapmak öder.

Fiyat karşılaştırma hizmetimiz, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olur, böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun doğru kapsam düzeyini bulabilirsiniz.

Teklifleri dakikalar içinde karşılaştırın ve tasarruf etmeye başlayıp başlayamayacağınızı görün.

Trafiğe çıkan bütün motorlu taşılar için trafik sigortası zorunlu tutulmuştur. Aracın kazaya karışması halinde sigorta, karşı tarafın zararını karşılar ve araç sahibine maddi destek sağlamaktadır. Zorunlu trafik sigortası olmayan trafiğe çıkan araçlara cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Trafikte sigortasız olarak yakalanan bir otomobile ceza kesilmesiyle birlikte, trafik sigorta basamağı sabit tutularak sigorta indirimlerinden yararlanma olanağı sağlanmamaktadır. Zorunlu trafik sigortası teklif alarak avantajlı bir şekilde sigorta işleminizi tamamlayabilirsiniz. Araç sahibi, sigorta işlemlerini tamamlamadığı müddetçe araç trafiğe yeniden çıkamaz. Avantajlı fiyatlar ve işlevsel teminatlarla zorunlu trafik sigortası teklif al butonuyla ve trafikte yaşanabilecek tehlikelere karşı önlem almak mümkündür. Özellikle de trafik yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde ikamet eden kişilerin olası bir kaza riskiyle karşı karşıya kalma ihtimali çok yüksektir. Bu bağlamda zorunlu olarak tutulan trafik sigortası aynı zamanda hak sahiplerine büyük avantajlar sağlamaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Zorunlu Mu?

Zorunlu trafik sigortası; araç sahibi ve karşı tarafı kaza risklerine karşı hukuki anlamda koruma altına almaktadır. Sigortaladım.com aracılığıyla zorunlu trafik sigortası fiyat teklifi al ve avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Zorunlu bir sigorta olduğu için sigortanın yenilenmemesi aracın trafiğe çıkması engellenir. Sigorta yaptırmayan veya poliçesini yenilemeyen kullanıcıların araçları trafiğe çıkamadığı gibi römork yardımıyla araç otoparka çekilir ve şehir içi veya şehir dışı kullanımdan men ediliyor. Zorunlu trafik sigortası teklif sorgulama işlemlerinde gecikme ücreti, otopark ücreti veya çekici ücreti de sigorta yaptırmayan kişi tarafından ödenmek zorundadır. Araç sahiplerinin araçlarını geri alabilmek ve trafik sigortaları ödeme işlemlerini yapabilmesi sigorta ödeme işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat