Türkiye’de trafik kuralları!

Türkiye’de trafik kuralları!

Hoşgeldiniz! Bu web sitesinde acemi sürücüler sürüş sınavına hazırlanabilir. Trafik sigortası işaretlerine kapsamlı bir genel bakış ve yüzlerce uygulama sorusuyla, trafik kurallarını kolay bir şekilde öğretmeye çalışıyoruz.

Türkiye'de trafik kuralları!
Türkiye’de trafik kuralları!

 Güncel trafik kuralları

 Trafik işaretlerini öğrenin

 Hazırlık teorisi sınavı

 Yol güvenliği videoları

 Uygulama testlerine girin

 Ehliyetinizi alın

Trafik işaretleri

Trafik işaretleri yolun yanında veya üstünde bulunur. Yolda nasıl davranmamız gerektiğine dair talimatlar veriyorlar, böylece trafik güvenli ve sorunsuz bir şekilde ilerleyebilsin. Herkes trafik işaretlerini bilmeli!

Uyarı işaretleri

Yol kullanıcılarını potansiyel olarak tehlikeli bir trafik durumuna karşı uyarmak için uyarı işaretleri yerleştirilmiştir.

Zorunlu işaretler

Zorunlu işaretler, yol kullanıcılarının uyması gereken bir zorunluluk / komut getirir.


Öncelik işaretleri

Öncelik işaretleri, öncelik kuralları üzerinde etkiye sahiptir. Kimin önceliğe sahip olduğunu ve kimin öncelik vermesi gerektiğini belirtirler.

Bilgi işaretleri

Bilgi işaretleri size bir tür trafik durumunun başlangıcı (ve bitişi) hakkında daha fazla bilgi verir.


Yasaklayıcı işaretler

Yasak işaretleri belirli bir eylemi yasaklar. Yol kullanıcılarının yapmasına izin verilmeyen belirli eylemleri belirtirler.

Deneme testi

Bu uygulama testleri ile kendinizi ehliyetinizi almaya hazırlayabilirsiniz. Pratik soruları resmi teori sınavına dayanmaktadır. Doğru cevabı seçin ve tüm soruları doğru cevaplamaya çalışın. Çözümler aşağıda görünüyor, hatalarınızdan öğrenmeye çalışın!

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat