Ucuz Sağlık Sigortası

Ucuz Sağlık Sigortası

Bazı kapsama alanlarında sağlık sigortası hiç sigorta değildir. Bunun yerine, birçok sağlık hizmeti indirimli olarak sunulur, bu da en uygun fiyatlı sağlık sigortası şirketlerinin bu unsurlarını daha çok bir araba veya cihaz için satın alabileceğiniz bir hizmet planı haline getirir.

Kritik hastalık giderleri, gerçek sigortaya daha yakın bir şekilde ele alınır, ancak yine de muafiyetler, eş ödemeler, madeni para sigortası, ücretler ve istisnalar teminat avantajlarını azalttığı için sizi büyük tıbbi faturalarla bırakabilir. Çoğu hane halkının uygun maliyetli bir sağlık hizmetleri kapsamı çözümü arayan nedeni genellikle kritik hastalık veya büyük yaralanma riskidir.

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Artıran Faktörler

Son yıllarda, sağlık sigortası maliyetleri enflasyon oranından daha hızlı yükseldi ve 2017’de GSYİH’nin yaklaşık% 18’i oldu. Mevzuattaki çok sayıda değişiklik, artan maliyetler için belirli bir neden bulmayı zorlaştırıyor ve birçok faktörün daha yüksek maliyetlere katkıda bulunması muhtemel. sağlık hizmetleri.

Bireysel düzeyde, sağlık sigortası maliyetlerini etkileyen belirli faktörler vardır. Baskın faktörler şunlardır:

  • Konum: Yaşadığınız eyalet ve hatta posta kodunuz sağlık sigortası oranlarını etkileyebilir.
  • Yaş: Yaşlandıkça sağlık sigortası giderek daha pahalı hale gelir.
  • Sigara: ACA daha sağlık sigortası için şarj içenler sigortacıların izin verir. Sigara içen ile içmeyen arasındaki maliyet farkı% 50’ye kadar çıkabilir, ancak bu miktar genellikle eyalete göre değişir ve bazı eyaletler uygulamayı yasaklar.

SEP için nitelikli yaşam olayları şunları içerir:

  • Son 60 günde nitelikli sağlık sigortanızı kaybettiniz.
  • Siz veya evinizden biri evlendiniz.
  • Bir bebeğin oldu.
  • Kazandınız veya bağımlı oldunuz.
  • Boşandınız veya yasal olarak ayrıldınız ve sağlık sigortanızı kaybettiniz.
  • Ailede bir ölüm, Pazar Yeri planı için uygunluğunuzu değiştirdi.

Bu yaşam olaylarından hiçbiri geçerli değilse veya sadece Marketplace üzerinden satın almadan teminat satın almak istiyorsanız, bazı seçenekleriniz vardır. Size seçeneklerinizi hem Pazaryeri üzerinden hem de özel planlar aracılığıyla sağlayabilecek bir sağlık sigortası komisyoncusu ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Planları. Özel sağlık sigortası planları için seçenekleriniz muhtemelen ülkenin birçok bölgesinde sınırlı olacaktır, ancak nerede yaşadığınıza bağlı olarak yine de bazı iyi seçenekler olabilir. Özel sağlık sigortası planları, ACA’nın veya eyalet talimatlarının gerekliliklerini karşılayabilir.

Ancak, eyalet borsaları veya healthcare.gov dışında satın alınan planlar için herhangi bir sübvansiyon beklemeyin.

Tazminat Planları . Birçok sigortacı, tazminat sigortası veya sabit fayda sigortası olarak adlandırılan bir sigorta sunar. Bir tazminat planını bir indirim planı olarak düşünebilirsiniz. Nitelikli bir tıbbi masrafınız varsa, bir talepte bulunursunuz ve sigortacı size o hizmet için planda belirtilen tutarı öder. Çoğu durumda, tazminat planları satın alan kişiler, mevcut sağlık sigortası kapsamını desteklemek için bunu yapar.

Tazminat planları ACA planları değildir ve ACA gereksinimlerini karşılamaz. 2019’da ACA onaylı bir plan satın almamanın artık federal bir cezası olmadığından, bu bazı haneler için daha az endişe verici olabilir. Bununla birlikte, bir tazminat planı düşünüyorsanız, eyaletin bireysel yetkilerine de dikkat edin.

Kısa Vadeli Sağlık Sigortası Poliçeleri. Açık kaydı kaçıran ve özel kayıt için uygun bir yaşam olayına sahip olmayan tüketiciler için yaygın olarak tercih edilen bir seçenek olan kısa vadeli sağlık sigortası poliçeleri, uygun fiyatlı bir ara çözüm sağlayabilir. Kısa vadeli sağlık sigortası, 65 yaşın altındaki sağlık durumu iyi olan kişilerin geçici ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat