Ucuz Tam Kapsamlı Araç Sigortası

Ucuz Tam Kapsamlı Araç Sigortası

Ucuz Tam Kapsamlı Araç Sigortası

Tam kapsamlı otomobil trafik sigortası, hırsızlık, doğal afetler ve daha fazlası için ödeme yapabilir, ancak minimum kapsamın iki katından daha fazla maliyetlidir, bu nedenle en iyi fiyat alışverişidir.

Ucuz Tam Kapsamlı Araç Sigortası
Ucuz Tam Kapsamlı Araç Sigortası

Burada yer alan ürünlerin çoğu veya tamamı bizi tazmin eden ortaklarımızdandır. Bu, hangi ürünler hakkında yazdığımız ve ürünün bir sayfada nerede ve nasıl göründüğünü etkileyebilir. Ancak bu bizim değerlendirmelerimizi etkilemiyor. Görüşlerimiz bize aittir.

Tam kapsamlı otomobil sigortası, yalnızca diğer sürücünün değil, kendi arabanız için de sigorta kapsamına sahip olduğunuz anlamına gelir. Tipik olarak, aracınızın hasar görmesi durumunda ödeme yapan çarpışma ve kapsamlı sigortanın yanı sıra başkalarına verdiğiniz yaralanma ve hasarı ödeyen sorumluluk sigortasını birleştirir.

Daha fazla durumu kapsadığından, tam kapsamlı araç sigortası, tek başına sorumluluk kapsamından daha pahalıdır . Ucuz tam kapsamlı sigorta bulmak için, en iyi fiyatlar için alışveriş yapmak önemlidir.

Tam kapsamlı araç sigortası nedir?

Tam kapsamlı araba sigortası, belirli bir poliçe türü değildir, ancak tipik olarak gerekli ve isteğe bağlı teminatların bir kombinasyonudur.

Tam kapsamlı araba sigortası şunları içerebilir:

Ucuz tam kapsamlı sigorta nasıl bulunur

Tam kapsamlı otomobil sigortası, özellikle sizin hatanız olmayan enkazlar için, devletin zorunlu kıldığı minimumlardan çok daha iyi koruma sağlar, ancak aynı zamanda daha yüksek oranlar anlamına gelir.

Ucuz tam kapsamlı otomobil sigortası bulmak için, etrafta alışveriş yapmak önemlidir. Tam teminat için ödediğiniz fiyat, kısmen krediniz ve kaza geçmişiniz gibi kişisel faktörlere bağlıdır.

Tam kapsamlı sigortaya kim ihtiyaç duyar?

Kanunen tam kapsamlı sigorta gerekli değildir. Çoğu eyalet sadece küçük bir miktar otomatik sorumluluk sigortası düzenlemektedir. Ancak bu, yaralanmalarınızı veya araba onarımlarınızı kapsamaz – yalnızca başkalarına neden olduğunuz hasar veya yaralanmaları kapsamaz.

Araç krediniz veya kiralamanız varsa, borç vereniniz muhtemelen çarpışma ve kapsamlı teminat satın almanızı gerektiriyor. Şirketlerin büyük çoğunluğu bu politikaları sunar, ancak bazı sigortacılar birini diğeri olmadan satın almanıza izin vermez.

Tam kapsamlı bir otomobil sigortası satın almak, aşağıdaki durumlarda sağlam bir yatırım olabilir:

  • Yeni veya pahalı bir arabanız var.
  • Düzenli olarak yoğun trafikte gidip geliyorsunuz.
  • Aşırı hava koşulları, yüksek araba hırsızlığı oranları veya hayvan çarpışma riskinin yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsunuz.
  • Arabanızın enkazı veya çalınması durumunda, arabanızı onarmayı veya değiştirmeyi karşılayamazsınız.

Bununla birlikte, daha eski bir araç için, tam kapsam maliyete değmeyebilir. Kapsamlı ve çarpışma sigortası, yalnızca arabanızın hasar gördüğü veya çalındığı andaki nakit değerine kadar geri ödeme yapar. Ve genellikle sigortadan düşülebilir , onarım veya değişim için cebinizden ödemeniz beklenen bir meblağ vardır.

TIKLA ARA