Uzun Yol Gezileri İçin Otomobil Sigortası

Uzun Yol Gezileri İçin Otomobil Sigortası

Yol gezileri tüm öfke. Ancak otomobil trafik sigortası uzun bir yolculuğa hazır mı?

Uzun yolculuklar için en iyi otomobil sigortasını bulmak her zamankinden daha önemli. Amerikalıların çoğu bu yaz tatil yerlerine gitmeyi planladı. Generali Global Assistance’ın yakın tarihli bir anketine göre, seyahat edenler arasında, ankete katılanların% 72’si kendi arabalarını bir yaz kaçamağına süreceğini söyledi. % 9’u ise araba kiralayacağını söyledi.

Uzun Yol Gezileri İçin Otomobil Sigortası
Uzun Yol Gezileri İçin Otomobil Sigortası

Otomobil sigortanızın sizi kapsayıp kapsamayacağını nasıl anlarsınız? Yola çıkmadan önce kontrol etmelisiniz.

Bir sürüş telematik şirketi olan Zendrive’ın ürün yönetimi direktörü Stephanie Kramer, “Yolda uzun saatler geçiriyorsanız – ve özellikle de iyi bilmediğiniz yollarda – riske daha fazla maruz kalıyorsunuz,” diyor. “İdeal olarak güvenliğinize öncelik veren bir sigortaya da ihtiyacınız var.”

Ancak bu sigortayı bulmak kolay değil. Otomobil sigortası şirketleri, özel yol sigortası satmaz. Ancak, poliçenizde boşluk olup olmadığını kontrol edebilir, gerektiğinde kapsam ekleyebilir ve tüm seçeneklerinize bakabilirsiniz.

Yolculuk Sigortası Var mı?

Yol seyahatleri için özel bir sigorta yoktur, ancak uzun süreli sürüş için mümkün olan en iyi otomobil sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmanın yolları vardır.

Mevcut otomobil sigortası poliçenize bir göz atın ve ne kadar sorumluluk sigortanız olduğunu öğrenin. Yalnızca eyaletinizin gerektirdiği minimum tutarı satın aldıysanız, muhtemelen çok az sigortalısınız. Bunun nedeni, bir kazaya neden olursanız, sorumluluk sigortanızın hızla bitmesidir – ve geri kalanını ödemek için hala kancaya düşersiniz. 100/300 olarak bilinen, yaralanmalar için kişi başına en az 100.000 ABD Doları ve kaza başına 300.000 ABD Doları tutarında sorumluluk teminatınız olduğundan emin olun. Daha da iyisi 250/500 limitleri olacaktır.

Diğer pek çok sürücünün sigortası olmadığından, sigortasız sürücü sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmak da akıllıca olacaktır . Sigortası olmayan bir sürücü size çarparsa, bu size yardımcı olur, başkalarına değil. Tıbbi faturaları ödeyecek. Bazı açılardan sağlık sigortasından bile daha iyi olabilir çünkü bir kazadan sonra çalışamazsanız kaybedilen maaşınızı da ödeyecektir.

Örneğin, Sigorta Araştırma Konseyi, Florida’daki sürücülerin dörtte birinden fazlasının sigortasız olduğunu tahmin ediyor.

Peki ya kötü hava? Ya da kötü insanlar – arabaları çalan veya tahrip edenler gibi? Bunun için çarpışma ve kapsamlı bir kapsam istiyorsunuz . Dolu, sel, vandalizm ve hırsızlık gibi aracınızda meydana gelen çok çeşitli hasarları kapsar.

Yol kenarı yardımı kapsamı  , özellikle arabanız bilmediğiniz bir bölgede bozulursa kullanışlı olabilir. Genellikle otomobil sigortası poliçenize yol yardımı kapsamı ekleyebilir veya AAA gibi bir motor kulübüne kaydolabilirsiniz.

Araba kiralama sitesi AutoSlash’in CEO’su Jonathan Weinberg, AAA üyeliğine daha yakından bakmanızı tavsiye ediyor. AAA, üç farklı hizmet düzeyi sunar: Temel, Plus ve Premier.

“Her üç kademe de temel lastik değişimi, pil servisi, lokavt servisi, takılırsanız araç kurtarma, benzininiz biterse yakıt dağıtımı ve bir dizi başka önemli avantaj sunuyor” diyor.

Ancak Plus üyeleri, çekme kapsamını 3 milden 100 mil’e çıkarabilir. Temel planda yakıt ödemek yerine sizi en yakın servis istasyonuna ulaştırmak için yakıt sağlar.

“Ayrıca, Temel katmandaki 300 $ ‘a kıyasla yolculuk kesintisi korumasında 600 $’ a varan kazanç elde edersiniz,” diyor.

Bu ekstralar günlük sürücü için önemli görünmeyebilir, ancak yolcular için vazgeçilmez olabilirler.

TIKLA ARA