• Phone0553 668 1800
 • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL
 • Phone0553 668 1800
 • AddressBüyükdere Cad. No:93 Kat 2 34387. Mecidiyeköy - İSTANBUL

Vazgeçemeyeceğiniz 8 Sigorta Türü

Vazgeçemeyeceğiniz 8 Sigorta Türü

Vazgeçemeyeceğiniz 8 Sigorta Türü

Sigorta bir can yeleği gibidir. İhtiyaç duymadığın zaman biraz can sıkıcı bir durum, ama ihtiyacın olduğunda, ona sahip olduğun için çok minnettar olursun. Onsuz, boğulmaktan uzakta bir araba enkazı, hastalık veya ev yangını olabilirsiniz – okyanusta değil, borç içinde.

Ancak, mali refahımız için çok önemli bir şey için, sigorta karmaşık – hatta rahatsız edici – bir konudur. Bu yüzden seçeneklerinizi, onsuz gidemeyeceğiniz sekiz sigorta poliçesi türüne indirgedik.

Her biri sahip olunması gereken bir şey olsa da, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilmiş doğru sigorta türlerini bulmanıza yardımcı olması için bağımsız bir sigorta acentesine danışmalısınız .

 1. Otomobil Sigortası
 2. Ev Sahipleri / Kiracı Sigortası
 3. Şemsiye Politikası
 4. Sağlık Sigortası
 5. Uzun Vadeli Sakatlık Sigortası
 6. Vadeli Hayat Sigortası
 7. Uzun Vadeli Bakım Sigortası
 8. Kimlik Hırsızlığı Koruması

Aşağıda, bunların her birinin size ve ailenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin!

1. Otomobil Sigortası

Asla sigortasız dolaşmayın – sadece yasalara aykırı olduğu için değil, aynı zamanda Sigorta Bilgi Enstitüsü, arabalar üzerindeki hak talebi başına ortalama kaybın yaklaşık olduğunu bildirdiği için. Bu tür bir parayı cebinizden ödemek zorunda olduğunuzu hayal edin! Araç sigortası söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır, bu nedenle onsuz gitmeniz için hiçbir neden yoktur:

 • Sorumluluk kapsamı. Bir kazadan sorumluysanız, sorumluluk sigortanız, çarpışmada meydana gelen her türlü yaralanma veya maddi hasarın masraflarını karşılayacaktır. Çoğu eyalet, asgari miktarda teminat taşımanızı gerektirir, bu nedenle temel gereksiniminizi anlamak için sigorta acentenize danışın.
 • Çarpışma kapsamı. Bu, bir enkazda hasar görmüş veya tahrip olmuşsa, arabanızın onarım veya değiştirme maliyetini karşılar.
 • Kapsamlı kapsam. Bu sigorta seviyesi, hırsızlık, vandalizm, sel, yangın ve dolu gibi bir enkazdan kaynaklanmayan zararlarınızı karşılar.

Yine, bir sigorta acentesi, kullandığınız aracın türüne göre ihtiyacınız olan koruma düzeyini belirlemenize yardımcı olacak iyi bir kaynaktır.

2. Ev Sahipleri / Kiracılar Sigortası

Ev sahibi poliçenizin genişletilmiş konut sigortası içerdiğinden emin olun  Genişletilmiş ikamet kapsamı, poliçe sınırlarınızın üzerine ekstra bir koruma katmanı ekler.

Uzatılmış konut sigortası ile sigorta şirketi, maliyet poliçenizin kapsamını aşsa bile mülkünüzü değiştirecek veya yeniden inşa edecektir. Ancak ne kadar ödeyeceklerine dair bir sınır vardır — daha fazla teminat istemediğiniz sürece genellikle sigortalı olduğunuz miktarın% 20-25 üzerinde. Unutmayın, evinizin değeri ne kadar yüksekse, genişletilmiş konut kapsamı ihtiyacı da o kadar yüksek olur.

Ev sahibi sigortası hakkında başka bir not: Temsilcinize, poliçenizin neleri kapsayıp neleri kapsamadığını kontrol edin.

 • Sel Sigortası. Çoğu ev sahibi, sel sigortasının poliçelerinden hariç tutulduğunu bilmiyor. Sel sigortası da su yedek korumasından farklıdır. Temsilcinizden ayrıntıları sizinle birlikte gözden geçirmesini isteyin.
 • Deprem Kapsamı . Ülkenin neresinde yaşadığınıza bağlı olarak, deprem kapsamı dahil edilmeyebilir. İhtiyacınız olursa, eklemek için temsilcinize danışın.

Kiracıysanız, sigorta için paçayı kurtarmazsınız. Kiracı sigortası olmadan , bir yangın, sel, hırsızlık veya başka bir felakette kaybolan eşyalarınızı değiştirmek size kalmıştır. İyi bir i ndependent sigorta acentası hem ev sahibi ve kiracı sigorta temellerini kapsayan adımlarda size yürüyebilir.

Unutmayın, acil durum fonunuzun tamamı mevcutsa, daha yüksek bir düşülebilirlik alabilir ve paradan tasarruf etmek için poliçenizin primini düşürebilirsiniz.

3. Şemsiye Politikası

Bir şemsiye poliçesi , ev sahiplerinizin veya otomobil sigortanızın sınırlarını aşan bir teminata ihtiyaç duyduğunuzda siz ve varlıklarınız için ekstra bir koruma katmanı ekleyen bir sigorta türüdür. Örneğin, çok araçlı bir kaza için hatalıysanız, tıbbi faturalar ve mülk hasarları, otomobil sigortanızın kapsayacağından daha fazlasını hızlı bir şekilde artırabilir. Fark için dava açarsanız, birikimleriniz, eviniz ve hatta gelecekteki maaşlarınız söz konusu olabilir!

Call Now ButtonTIKLA ARA

Texnologiya forumu pulsuz kripto pullar əldə etmək kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat