Videodan Gelen Trafik Zekası

Videodan Gelen Trafik Zekası

Gerçek Zamanlı Algılama için Patentli Algoritmalar

TrafficVision yazılımı, trafik sigortası herhangi bir trafik izleme kamerasını akıllı bir sensöre dönüştürür. Akıllı Ulaşım Sistemleri (ITS) için özel olarak tasarlanmış olan TrafficVision, olayları anında tespit etmek ve gerçek zamanlı trafik verilerini sürekli olarak toplamak için otoyollardaki trafik kameralarının dijital olarak kodlanmış video akışlarını izler.

Mevcut kamera altyapısını kullanan TrafficVision, trafik yöneticilerinin görsel olarak doğrulanabilir anlık olay uyarılarına dayalı proaktif kararlar almasına yardımcı olarak otoyollarda, köprülerde ve tünellerde neler olduğu hakkında daha fazla bilgi sağlar.

TrafficVision, hem mevcut hem de yeni video varlıklarından yararlanarak kuruluşların ITS yatırımlarından daha fazla yararlanmalarına yardımcı olur. Trafik olaylarının ve tekrarlayan trafik sıkışıklığının otoyollardaki etkisini azaltmak için gereken bilgileri sağlayarak, TrafficVision trafik yöneticilerinin halka daha güvenli ve daha verimli seyahat sağlamasına yardımcı olur.  

Videodan Gelen Trafik Zekası
Videodan Gelen Trafik Zekası

Proaktif Trafik Yönetimi

TrafficVision, ister bir operasyon merkezinde ister düzinelerce ister yüzlerce video beslemesi barındırıyor olsun, manuel gözetim yapan operasyon personelinin yükünü hafifletmeye yardımcı olan katma değerli bir araçtır. TrafficVision, takip ettikleri yollar için belirledikleri uyarı kriterlerine göre operasyon personelini proaktif olarak uyarabilir. Uyarılar, mevcut bir Gelişmiş Trafik Yönetimi Yazılımına (ATMS) veya başka bir izleme sistemine sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Bunlar, olayların trafik üzerindeki etkisini önemli ölçüde azaltabilir ve genel güvenliği artırabilir.

TrafficVision Uygulamaları

Günlük Olay ve Tıkanıklık Yönetimi

TrafficVision, Ulaştırma Departmanları ve Trafik Yönetim Merkezleri için otoyol trafik izlemeyi otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. Mevcut trafik yönetimi programınıza TrafficVision yazılım analitiğini eklemek önemli faydalar sağlar:

  • Olay algılama ve yanıt sürelerini iyileştirir
  • Mevcut kameralarınızı 7/24 veri toplarken sizi olaylardan haberdar eden otoyol sensörlerine dönüştürür
  • Operasyon personeli tarafından manuel süreçlerin verimliliğini artırır
  • Doğrudan kameralarla uğraşmanıza gerek kalmadan en son özellikleri ve iyileştirmeleri anında dağıtır
  • Değişen ışık koşulları ve sürekli kaydırma, eğme ve yakınlaştırma için tasarlanmamış güvenlik endüstrisi algoritmalarına kıyasla trafik sektörüne özgü analitik sağlar

TrafficVision, düzinelerce ila yüzlerce video beslemesini barındıran operasyon merkezleri için özel olarak tasarlanmıştır; burada manuel gözetim veya tepkisel protokol, karayolu sorunlarıyla başa çıkmak için standart yaklaşımlardır. TrafficVision, tutarlı, geçerli trafik verileriyle operasyonları ve karayolu güvenliğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Özel Etkinlikler ve Diğer Uygulamalar

TrafficVision, standart trafik izleme durumlarında çalışır. Aşağıdakiler dahil özel durumlarda da değerlidir:

  • Özel olaylar sırasında olayları izleme veya veri toplama
  • İnşaat bölgeleri
  • Yanlış yöndeki sürücüler, durdurulan araçlar, hacim artışları / azalmaları veya sık yavaşlamalar gibi ölçülü veri noktaları gerektiren sorun alanları

Kameralar, mevcut kameraları kullanarak veya yenilerini monte ederek geçici veya kalıcı konumlar için trafik verileri toplayabilir. Kullanım durumunuzla ilgili olarak bize ulaşın ve ihtiyaçlarınıza ve mevcut kaynaklarınıza göre en iyi dağıtımı önereceğiz.

TrafficVision Yapılandırması ve İletişim

BASİT KURULUM

TrafficVision, mevcut kameraların sonradan takılmasına veya değiştirilmesine gerek kalmadan kolay kurulum ve entegrasyon için tasarlanmıştır. Mevcut kameralar standart bir dijital kodlama kullanıyorsa, video akışları ağ üzerinden analiz edilebilir. Yazılım tarafından üretilen uyarılar ve veriler, TrafficVision Kullanıcı Arayüzünde veya bir ATMS aracılığıyla doğrudan operasyon personeline sunulur.  

TrafficVision yazılımı, kurumsal ihtiyaçlara en iyi şekilde uyacak şekilde çok sayıda donanım platformunda çalışabilir: Bulut, COTS Sunucuları veya sahadaki güçlendirilmiş ekipman veya sanal makineler.

TrafficVision’ın tarayıcı tabanlı uygulaması, trafik yöneticileri tarafından belirlenen herkesin ağ erişimi olan her yerden analitiklere erişmesine ve bunları yapılandırmasına izin verir. İş istasyonlarına fazladan yazılım veya istemci yüklemeye gerek yoktur.  

TIKLA ARA