Yeni 2021 Hyundai Kona N ilkbahar lansmanından önce dalga geçti

Yeni 2021 Hyundai Kona N ilkbahar lansmanından önce dalga geçti

Yeni 2021 Hyundai Kona N ilkbahar lansmanından önce dalga geçti

Hyundai , bahardaki lansmanından önce trafik sigortası Kona N için yeni bir dizi teaser görüntüsü yayınladı . Bu yaz İngiltere pazarına ulaştığında, şu anda Volkswagen T-Roc R , Audi SQ2 ve BMW X2 M35i’nin işgal ettiği bir niş olan güçlendirilmiş kompakt crossover pazarına doğru ilerleyecek .

Yeni 2021 Hyundai Kona N ilkbahar lansmanından önce dalga geçti
Yeni 2021 Hyundai Kona N ilkbahar lansmanından önce dalga geçti

Bu resmi görüntüler, Kona N’nin stiline şimdiye kadarki en iyi bakışımızı sağlıyor. Hyundai’nin tüm N markalı performans modelleri gibi, bu sıcak crossover da daha agresif bir ön tampon, yeniden tasarlanmış bir ızgara ve daha derin bir çift yan eteğe sahip.

Ford Focus ST grup testi

Ford Focus ST ve Hyundai i30 N ve Honda Civic Type R

Arkada yeni bir difüzör, çift çıkışlı bir egzoz sistemi ve şirketin ticari markası olan üçgen yüksek seviyeli fren lambasıyla donatılmış daha büyük bir rüzgarlık var. Daha sportif bir süspansiyon düzeni sayesinde otomobilin tamamı standart modelden daha alçakta oturuyor ve yeni alaşım jantların arkasında daha büyük bir disk seti ve yükseltilmiş kaliperler var.

N’nin teknik özelliklerini standart Kona’nın ötesine taşıyacak birkaç tane daha performans odaklı ince ayar yapılacak. Sınırlı kaymalı diferansiyel, fırlatma kontrolü ve bir dizi yapışkan Pirelli lastiğinin tümü yer alacak. Bu arada, içeride, alıcılar bir çift figürü kucaklayan spor koltuk, yeni bir spor direksiyon simidi ve bir alüminyum pedal kutusu ile i30 N’ye benzer bir donanım seviyesi almalı.

Hyundai ayrıca, Kona N’nin i30 N ile aynı turboşarjlı

2.0 litrelik dört silindirli benzinli motorla çalıştırılacağını resmen duyurdu . Ayrıca, Kona’nın yakın zamanda i30 N serisine sunulan sekiz ileri çift kavramalı otomatik ile özel olarak satışa sunulacağına dair onay var – sıcak hatchback’in altı ileri manuel şanzımanı sunulmayacak.

Performans rakamları henüz açıklanmadı, ancak i30 N ile aynı motoru paylaştığı için Kona N’nin standart olarak en az 247 bg’ye sahip olması gerekiyor. Bununla birlikte, Hyundai’nin en üst seviye i30 N Performans paketi, motorun çıkışını 271 bg ve 378 Nm torka yükselttiğinden, daha da fazla hırıltı için alan var.

Hyundai’nin N-tuned listesi kısa süre önce yeni i20 N hot hatchback ile genişletildi . Koreli markanın mevcut performans serisi, i20 N’nin Ford Fiesta ST’ye rakip olması ve i30 N’nin Volkswagen Golf GTI ve Kona ile yarışması ile B ve C segmentlerinde sınıfının lideri performans modelleri için yeni bir rekabet sunacak. N Cupra Ateca ile mücadele .

Yeni Hyundai Kona N’den ne anlıyorsunuz ? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin…

TIKLA ARA