Yol kuralları

Yol kuralları

Temel yol kuralları hakkındaki bilginiz güncel mi? Temel yol kurallarını çiğnemek, Güney Avustralya’da her yıl yaralanma ve ölümle sonuçlanan binlerce önlenebilir kazaya katkıda bulunuyor.

Yol kuralları
Yol kuralları

Yol kuralları tazeleme, trafik sigortası yol kuralları bilginizdeki boşluklardan veya yanlış anlamalardan haberdar olmanıza yardımcı olabilir. Temel yol kuralları bilginizi tazelemek ve daha akıllı, daha güvenli bir sürücü olmak için bu sayfada bulunan ücretsiz, kullanımı kolay araçları kullanabilirsiniz.Güvenliğiniz için yol kuralları geliştirilmiştir. Her zaman yol kurallarını bildiğinizden ve bunlara uyduğunuzdan emin olun.

Yol kuralları videoları

Yol kurallarını biliyor musun? İşte birçok sürücü tarafından yanlış anlaşılan bir dizi yaygın yol kuralı. Aşağıdaki videoları izleyin ve kuralın doğru olup olmadığını görün.

Yol kuralları cep kılavuzu

Yol kuralları tazeleme cep kılavuzu, en yaygın yanlış anlaşılan yol kurallarından bazılarını ana hatlarıyla açıklamaktadır. Cep kılavuzu Service SA’dan, halk kütüphanelerinden vb. Edinilebilir veya buradan bir kopyasını yazdırabilirsiniz.

Yol kuralları testi

Yol kurallarını bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Yol kuralları bilginizi kontrol etmek için bu hızlı yol kuralları tazeleme testini deneyin.

Sürücünün El Kitabı

Sürücü El Kitabı, öğrenci sürücüler de dahil olmak üzere tüm Güney Avustralyalı sürücüler için yol kuralları el kitabıdır. Tüm yol kullanıcılarını desteklemek için tasarlanmıştır ve Güney Avustralya sürücü belgesi sistemi, yol kuralları ve yararlı yol güvenliği ipuçları hakkında temel bilgileri içerir.

Suçlar ve Cezalar

Güney Avustralya yol kuralları ve araç kullanma suçlarının çoğu, 1961 tarihli Yol Trafik Yasası ve 1999 Avustralya Yol Kuralları gibi bu Yasa kapsamında yapılan düzenlemelerde kapsanmaktadır.

Yol kuralı değişiklikleri

Yol kurallarında yapılan değişiklikler genellikle küçük açıklamalar içerir. Son Güney Avustralya yol kuralı değişikliklerini görmek için burayı tıklayın.

Kamyonlar ve otobüsler düşük vites işaretleri

Kamyonlar ve otobüsler düşük vites işaretleri

Dik bir yolda giderken kamyonlar ve otobüsler Avustralya Yol Kural 108’i takip etmelidir.

25 km / s Acil Servis hız sınırı “

Sürücülerin artık acil servis hız bölgesinden geçerken 25 km / s hızla gitmeleri gerekiyor.

Emniyet kemerleri ve çocuk koltukları

Emniyet kemeri takmak, ciddi bir kazadan sağ çıkma şansınızı ikiye katlar. “Kemerini bağlamak” için zaman ayırın. 

Demiryolu güvenliği testi

Trenlerin etrafında nasıl güvende olacağınızı bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bilginizi kontrol etmek için bu hızlı demiryolu güvenliği testini deneyin.

Elektrikli scooter

Motorlu scooter yasaları

Motorlu scooter sürmek için yeni yasalar.

Bisikletçi yol kuralları ve güvenliği

Bisiklet sürerken çanlar, ışıklar, kasklar, yan yana sürüş, bisiklet şeritleri, yol verme kuralları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Güney Avustralya’da bisiklet sürmeye ilişkin kuralları, yasaları ve güvenlik ipuçlarını bulmak için burayı tıklayın.

TIKLA ARA