Zorunlu Araç Sigortası

Zorunlu Araç Sigortası

2 dakika içinde araç sigortası primini kontrol edin

Araba Sigortası Neden Zorunlu?

Hiç yanlış uçağa bindiniz ve cebinizde fazla para kalmamış bir hedefe vardınız mı? Veya bir rehber ve uygun ekipman olmadan şnorkelle yüzmeyi denediniz mi? Her ikisine de kesin cevap hayır olmalı, ama neden?

Yukarıda bahsedilen iki durumda kesinlikle bir kurtarıcıya ihtiyacınız var. Ya, çok paraya ya da hiçbir talihsizliğin sizi etkilemeyeceğine dair korkusuz bir ümide ihtiyacınız olacak. Mümkün olabilir ama kesinlikle mantıksız bir seçenek olabilir.

Nüfusun asi yükselişi, araba sayısı ve dolayısıyla trafikteki artış gibi genel sorunların gerçekten zor olduğu türkiye de yaşıyoruz. Araba sayısındaki ve diğer dinamiklerdeki benzersiz artış nedeniyle, aksilik olasılığı da arttı.

Bu kazara meydana gelen aksilikler bazen siz, aileniz ve diğer üçüncü şahıslar için yıkıcı olabilir. Sizi ve diğerlerini kazaya karışmış, mali olarak gergin ve sıkıntılı bırakabilir. Bu nedenle Hindistan hükümeti, araç sahiplerinin en azından Üçüncü Şahıs Araç Sigortası satın almasını zorunlu hale getirdi .

Araç Sigortası Neden Önemlidir?

Araba sigortası gibi Risk Kapakları , bizi öngörülemeyen olaylardan ve planlanmamış yükümlülüklerden korumak içindir. Kaza, yağmurdan veya aracın çalınmasından dolayı otomobil motor arızası sonrası herkes arabasıyla yolda sıkışıp kalabilir. Herhangi bir durumda, bir araba sigortası poliçesine sahip olmak kurtarıcı olacaktır.

Çoğu zaman, arabalarını hızlandıran ve hayal gücünün ötesinde ölümlerle sonuçlanan hasarlara neden olan yeni sürücüler görüyoruz. Bu tür geri dönüşü olmayan morluklar, Araba sigortasının gerekliliğini ve önemini düşündürür.

Siz ve arkadaşınızın yamaç paraşütü yapmaya gittiğini varsayın. Herhangi bir yardım almadan gitmeyi seçtiniz, ancak arkadaşınız rehberle güvenlik ve korumayı tercih ediyor. Birdenbire hava basıncı değişir ve dalış kurallarının farkında olmadığınız için paraşütünüzün dağdaki bir ağaca çarpması nedeniyle rüzgar alır. Aksine, arkadaşınız güvenliği her şeyden çok tercih ettiği için hasarsız inişe sahip.

Araç Sigortasının Faydaları

Son birkaç yılda meydana gelen kaza sayısı göz önüne alındığında araba sigortası yaptırmaya değer. Senaryo göz önüne alındığında, aşağıdakileri içeren araba sigortasının faydalarına bakabiliriz:

  • Zarardan sorumlu tutulursa, yasal ücretler de dahil olmak üzere davalar.
  • Bir kazada meydana gelen hasar nedeniyle onarım faturaları.
  • Terör, deprem vb. Nedenlerle meydana gelen kaza dışındaki hasarlar
  • Merhumun sağ kalanlarına faydalar.
TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat