Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2021 neden buna ihtiyacınız var : Sigortasız olarak araç kullanmak yasalara aykırı ve tehlikehttps://turkiyesigortafiyatlari.com/lidir çünkü sürücü ve aracı bir kaza, çarpışma veya genel hırsızlık ve vandalizme karşı korunmamaktadır.araç sigortası

Telefon : 0553 668 1800

Zorunlu Trafik Sigortasi Fiyatlari
Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu Trafik Sigortasi Nasil Hesaplanir
Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır

Milyonlarca araç her gün trafiğe çıkmaktadır. Bu durumun organik bir sonucu olarak ise kazalar kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bu kazalar meydana geldiği süre ortaya çıkacak üçüncü kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet her aracın trafik sigortası yaptırmasını mecburi kılmıştır. Zorunlu trafik sigortası, kaza olduğu zaman tarafların hata oranlarında karşı tarafın karşı tarafın hasarını karşılar. Bir kaza meydana geldiği zaman sigorta poliçeniz hatanız oranında karşı tarafın harcamalarını, karşı tarafın sigorta poliçesi ise, hata oranında sizin harcamalarınızı karşılar. Masraflar kanunlar tarafından belirlenmiş olan limitler çerçevesinde karşılanır.

Zorunlu trafik sigortasında limitler ve teminatlar aynıdır. Güvence ve limitler tamamen devlet tarafından belirlenir. Fakat ödeyeceğiniz sigorta primleri, hizmet almış olduğunız sigorta şirketine gore değişkenlik gösterir. Değişimdeki en temel esas ise hasarsızlıktır. %20 ile %60 artırım oranlarında fiyatlar farklılıklar gösterebilir. Aracınız ile herhangi bir kaza yapmadığınız ve trafik sigortanızdan yararlanmadıysanız bir sonraki poliçe döneminizde hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Kazaya karıştığınız ve sizin hatanızdan kaynaklı bir tazminat söz konusu ise, bu vaziyet trafik sigortası tarafınca karşılandıysa sonraki poliçe döneminde artırım uygulanır.

Zorunlu trafik sigortası sorgulama 2021 merkezi nerde yapılır

Zorunlu trafik sigortası hesaplamasında 7 kademeli bir vaziyet söz konusudur. 1, 2 ve 3. Basamaklarda trafik sigortası kullananlar tanımlanır. Hasarsızlık indiriminden yararlanamayacak olan grup bu grup olarak ele alınır. 1. Basamakta belirlenmiş olan en üst limitlerden sigortayı kullananlar için %60 artırım uygulanır. 2. Basamak limitin önemli kısmını kullanan basamaktır. Bu grupta %40 artırım söz mevzusudur. 3. Basamak, belirli limitler kullanan gruptur. Artırım uygulaması %20’dir.

Basamak trafiğe ilk kere çıkacak olan araç için uygulanan hesaplama ve sigortadır. Bu çalgılar indirim ve artırımdan etkilenmezler. 5, 6 ve 7. Basamak ise hasarsızlık indirimi alabilecek gruptadır. Hasarsızlık indirimleri yıllara gore %10, %15 ve %20 oranındadır. Hasar durumları trafik sigortası hesaplanırken kullanılan en temel basamaklardır. Daha pek çok farklı konum sigorta primlerini etkiler.

Zorunlu trafik sigortası kaç gün içinde yapılmalı?

Zorunlu trafik sigortasi kac gun icinde yapilmali
Zorunlu trafik sigortası kaç gün içinde yapılmalı?

Trafik Sigortası, Karayolları Trafik Kanununun 2918 sayılı hükmünce trafiğe çıkan her araç için yapılması zorunlu kılınmış bir sigorta türüdür. Trafik Sigortasının yapılmasındaki temel amaç; karışılan kazada karşı tarafın uğradığı hasar neticesinde karşılaştığı kayıpların üstlenilmesidir.

Yani bu sigorta türü, zorunlu olarak bu sigortayı yaptırmış araç sahibinin zararını karşılamaz. Araç sahiplerinin kendi zararlarını karşılamak amacıyla kasko yaptırmaları gerekir. online trafik sigortası sorgulama en ucuz 2021 en uygun araç araba otomobil Plakaya göre trafik sigortası fiyatları 2021

Trafik kazasında kusurlu olduğu resmi olarak tespit edilen araç sahibinin karşı tarafa verdiği zararları karşılayan trafik sigortası, trafiğe çıkan tüm araçların zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigortadır. Yeni araç satın alan kişilerin trafiğe çıkmadan önce zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekiyor. Trafik sigortası olmayan araçlara cezai işlemler uygulanmakta. Olası bir kaza durumunda ise kusurlu sürücü karşı araçtaki hasarları kendi cebinden ödemek zorunda kalıyor.

Trafiğe ilk kez çıkacak olan sıfır araçlar ve ikinci el satın alınan araçlar için trafik sigortası poliçesi yaptırma kuralları vardır. Örneğin; aracını satan kişi, satış işleminden sonra noter satış sözleşmesi ile sigorta poliçesini iptal ettirmelidir. Bu durumda 2. el araç alan kişinin yeni bir trafik sigortası poliçesi yaptırması gerekir. Sıfır ve 2. el araçlar için trafik sigortası yaptırma şartları:

 • Teminatlar: 
  • Mali teminat
  • Tedavi giderleri kapsamı
  • Ölüm kapsamı
  • Sakatlık
 • Primlerinizi kredi kartınızdan veya hesabınızdan, toplu veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz.

* Trafikte işletilen her aracın Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik sigortası yaptırması zorunludur.

 • Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2021
 • Plakaya göre trafik sigortası fiyatları 2021
 • Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2021
 • Tahmini sigorta hesaplama
 • En ucuz trafik sigortası Forum
 • Trafik sigortası fiyatları 2021 HESAPLAMA
 • Trafik sigorta fiyatları
 • Trafik Sigortası PTT
 • Zorunlu trafik sigortası illere göre fiyatları

Kimin ihtiyacı var : Sürücüler

Nedir : Otomobil sigortası, otomobilleri, motosikletleri, kamyonları ve diğer araçları kapsar ve olay ister dikkatsizlik isterse kaza olsun, sürüşten kaynaklanabilecek fiziksel hasar veya bedensel yaralanmaya karşı koruma sağlamak içindir.Zorunlu araba araç trafik sigortası illere göre fiyatları

 • Trafik sigortası basamak fiyatları 2021
 • En ucuz trafik sigortası Forum
 • Trafik Sigortası sorgulama
 • Trafik sigortası fiyatları 2021 HESAPLAMA
 • Trafik Sigortası PTT
 • Zorunlu trafik Sigortası Nedir

Zorunlu Trafik Sigortası Sorumluluk Limitleri Araç veya Kişi BaşınaKaza Başına Fiziksel hasar 31.000 TL 62.000 TL Sağlık harcamaları 310.000 TL 1.550.000 TL Sakatlama ve ölüm 310.000 TL 1.550.000 TL

Trafik Sigortası

Ülkemizde trafiğe çıkan her aracın yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik anında yaşanabilecek kazalarda karşı tarafın veyahut kaza sırasında hasar görebilecek 3.şahısların maddi ve bedeni zararlarını karşılamaya yönelik sigorta çeşidir.Trafik Sigortası 12 taksit firmaları

 • Türkiye sınırları içinde geçerlidir.
 • Bu sigortası olmayan motorlu taşıtlar trafikte yasaktır.
 • Politikada belirtildiği üzere, aracı kullanırken sürücünün başka bir kişinin ölümüne veya başka bir kişinin yaralanmasına veya herhangi bir şeye zarar vermesine neden olması durumunda sürücünün 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca hukuki sorumluluğu , sınırları dahilinde zorunlu trafik sigortası kapsamındadır.
 • Trafik Sigortası yıllık olarak ücretlendirilir.
 • Zorunlu Trafik Sigortası üçüncü şahısların zararlarını tazmin eder, aracınıza verilen zararları karşılamaz. Aracınızın hasarlarını karşılamak için Kasko Sigortası yaptırmanız gerekmektedir.
 • Zorunlu Trafik Sigortası, manevi tazminat taleplerini karşılamaz.
 • Garanti limitleri ve primler Hazine tarafından belirlenir ve Resmi Gazete’de ilan edilerek yürürlüğe girer.
 • Sorumluluk sınırları araç tipine bağlıdır. Haziran 2015’te çıkarılan yasa ile üçüncü şahısların sağlık giderleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları
Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Zorunlu limiti yetersiz bulur ve yükseltmek isterseniz yerel adı Kasko olan Kasko’da opsiyonel sorumluluk teminatı ile daha yüksek limitlere sahip olmanız mümkündür. Sıfır kilometre araç alınırken trafik tescil işlemleri yapılır ve ruhsat hazırlanır. Emniyet Müdürlüklerinde yapılan ruhsat işlemleri sırasında ise araç sahibinden, zorunlu trafik sigortası poliçesi ibraz edilmesi istenir. Yani aracın trafiğe çıkmadan önce trafik sigortası yaptırılmalıdır. Sigorta şirketleri, sıfır kilometre araçların ruhsat bilgisi olmadan trafik sigortası poliçesi düzenleyebilmektedir. Ruhsatsız sıfır bir kilometre aracın sigorta poliçesinin düzenlenmesi için; aracın motor numarası, şasi numarası ve modeli esas alınmaktadır.

Sıfır kilometre ya da 2. el olsun yeni bir araç satın aldığınızda mutlaka trafik sigortası yaptırın. Aracınızın plakası henüz çıkmamış bile olsa, online sigorta brokeri Koalay.com’un anlaşmalı olduğu farklı sigorta şirketlerinin size sunacağı teklifleri ücretsiz olarak görebilirsiniz. Satın almak istediğiniz sigorta poliçesini seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde poliçenizi satın alabilirsiniz.

“Trafik Sigortası Kotasyonu Verildiği Tarih Geçerlidir” Araçlarınız için Zorunlu Trafik ve / veya Opsiyonel Oto Sigortalarınızı teklif etmek için sigorta şirketlerinden istenen bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • Noter tarafından verilen Geçici Belge (Geçici Belge); bu belgenin bir örneği aşağıda verilmiştir. 
 • ASBIS Referans Numarası / ASBIS Referans numarası
 • Plakası / Plaka Numarası
 • Marka / Model
 • Model yılı / Yıl

Yenileme politikalarınız için sağlamanız gereken bilgiler aşağıdaki gibidir;
Lisansınızdaki verileri kullanarak “talep formunu” doldurun:

 • Plaka / Plaka
  TC Kımlık / Vergı no / TC ID veya TAX Number
  Belge Seri no / Belge Seri numarası kimlik sayfasında (aşağıdaki örneğe bakın)

ÖDEME YÖNTEMLERİ


1.  Kredi Kartı
2.  Banka / ATM / Online Bankacılık:  Prim tutarını hesabınızdan

İlk kez trafik sigortası yaptıran kişi 4. basamaktan başlar, hasarsız geçirdiği her yıl için bir üst basamağa, hasarlı geçirdiği her yıl için ise bir alt basamağa düşer. Detaylı bilgi için hasarsızlık indirimi yazımızı inceleyin.

Tablodaki motosiklet trafik sigortası fiyatları, son 1 ay içerisinde tüm hasar basamakları ve sadece motosiklet için “günlük olarak güncellenen” prim tekliflerinin illere göre ortalamalarıdır. Aracınıza verilecek teklifler hasar basamağı, araç grubu ve kullanım iline göre farklılık gösterir.

İstanbul’da kullanılan, hasar basamakları 1-4-7 olan araçlar için tavan fiyatlardır. Tavan fiyat teklifleri, aracın kullanıldığı il, araç türü ve hasar geçmişine göre farklılık gösterir.

Detaylı bilgi almak ve hasar basamağına göre hesaplama yapmak için sigorta tavan fiyat hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko Sigortaları Genel Hüküm ve Koşulları kapsamında, Türkiye sınırları içerisinde bulunan araçları yolda veya park halinde oluşabilecek risklere karşı güvence altına almaktadır. Diğer araçlara veya üçüncü şahıslara vermiş olabileceğiniz her türlü zarar Trafik Sigortası kapsamındadır. 

Zorunlu Trafik Sigortası (Karayolu Motorlu Taşıtlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası),

Türkiye Sigorta Fiyatları’e, 578 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre sürücünün hukuki sorumluluğuna karşı poliçede tanımlanan motorlu araç yüzleri sürücüsünün zorunlu sigorta limitlerine kadar teminat altına almasını sağlar. 2918, sürüş sırasında birinin ölümüne veya yaralanmasına veya bir nesneye zarar gelmesinden kaynaklanan.

 • Zorunlu Trafik Sigortası, sigorta sözleşmesine kayıtlı yolcu, sürücü ve asistanların şehirlerarası veya dış hatlar yolcu taşımacılığı sırasında uğradıkları her türlü kazanın, tatilin başından sonuna kadar, molalar ve duraklar dahil olmak üzere seyahat süresi içinde garanti sağlar. taşımacılık servisi.
 • Her kara aracı için ayrı poliçeler düzenlenir.
 • Poliçe kanunen zorunludur ve primi nakit olarak ödenmelidir.
 • Bir kazada meydana gelen kayıpları önlemek veya azaltmak için poliçe sahibi olarak makul ve zorunlu harcamalarınız Türkiye Sigorta Fiyatları tarafından karşılanmaktadır.

Trafikte kullanılan her aracın yasal olarak trafik sigortası olması zorunludur. Sigortanız, aracınızı sürerken kaza yapmanız durumunda yasal olarak sorumlu olacağınız miktarı tazmin edecektir.

Zorunlu trafik sigortası

‘Trafik sigortası’ nedir?

Trafik sigortası, belirli türdeki trafik kazası durumunda tazminat sağlayan zorunlu sigortadır (bazen ‘üçüncü şahıs sigortası’ olarak adlandırılır). Bazı örnekler:

 • Sigortalı bir aracın karıştığı bir kazada yaralanan herkes kişisel yaralanma için tazminat alacaktır. Bu hem sürücüler hem de yolcular için geçerlidir.
 • Yaralanan kişi, alkollü araç kullanma ile bağlantılı olarak kasıt, ağır ihmal veya diğer ihmaller yoluyla yaralanmaya bilerek yardım etmişse, bu tazminat azaltılabilir.
 • Temel bir kural olarak, başka bir araçla bir çarpışma mala zarar verirse, bu hasar trafik sigortası tarafından ödenecektir. Kazaya siz sebep olduysanız, sigortanız hasarı telafi edecektir. Kazadan çarpıştığınız kişi sorumluysa bu kişinin trafik sigortası hasarı tazmin edecektir.
 • Bir motorlu taşıt dışında bir şeyle çarpışırsanız (örneğin, bir lamba direği), mal hasarı genellikle trafik sigortanız tarafından tazmin edilir.
   
  Lütfen tazminat almayacağınızı unutmayın
 • kendi aracınıza zarar vermek,
 • Taşınan mallar hasara kendiniz neden olduysanız.

Bu Sigorta Neleri Kapsıyor?

Bu sigorta, bir kaza sırasında diğer araçlara ve üçüncü şahıslara verebileceğiniz her türlü zararı teminat altına alır.

Karayolları Trafik Kanununa göre gerekli olan bir sigorta ürünüdür. 2918.

Sigortacı, yasal sigorta limitlerine kadar işletmeciye ait yasal sorumluluğu Karayolları Trafik Kanunu nr. 2918, poliçede belirtilen motorlu taşıtın çalışması sırasında bir kişinin ölümüne veya yaralanmasına neden olması veya bir mülke zarar verilmesi hallerinde.

Aracın çektiği römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya orijinal aracın çekilen başka bir aracın yol açabileceği zararlar da çekici aracın sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımak için kullanılan römorklar, sadece poliçe özel şartları ile ek bir sorumluluk teminatı sağlandığı takdirde teminat altına alınır.

Mevcut bir kaza sırasında hasarı önlemek veya azaltmak amacıyla sigortalının yapabileceği makul ve gerekli masraflar sigortacı tarafından karşılanır. Bu sigorta aynı zamanda işletmecinin (sigortacının) haksız iddialara karşı savunmasını da kapsar ve Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

zorunlu trafik sigortası fiyatları ne kadar 2021 ne iş yarar

zorunlu trafik sigortası hangi araçlara yapılır

Ayrıntılı bilgi için www.tramer.org.tr adresinde bulunan Trafik Sigortası Bilgi Merkezi sitesine bakabilirsiniz .

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

TIKLA ARA

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat evden eve nakliyat